«Нова Пошта напівмарафон»

2019-09-26 09:07

22 червня з самого ранку на Красній площі почали збиратися бігуни та вболівальники. Причина – черговий «Нова Пошта Напівмарафон». Цьогоріч він був приурочений до Дня міста. Участь у напівмарафоні брали не лише мешканці Чернігова, а й багато гостей із інших міст України та з-за кордону (Польща, США, Білорусь). Загалом – трохи менше 4000 людей.Для бігунів було передбачено кілька дистанцій: 21 км (21 0975 м), 10 км, 5 км та дитячі дистанції. Участь у забігах різних рівнів складності брали й відомі чернігівці – як спортсмени, так і артисти.

Перед стартом забігу головної дистанції його учасників зі сцени розігрівали та вчили правильно розминатися досвідчені спортсмени. А вже перед самим стартовим пострілом підбадьорила й заохотила промовами Інна Поперешнюк – співзасновниця «Нової Пошти» й керівниця проєкту «Нова Пошта Напівмарафон».

Також для учасників забігу сказали кілька слів начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міськради Андрій Дериземля (він також узяв участь у напівмарафоні) та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Він розповів, що й сам полюбляє біг, щоправда, на невеликі дистанції – близько 10 км. Також міський голова зазначив, що в місті й надалі робитиметься все, аби воно ставало кращим та зручнішим.

А в розмові з журналістами Владислав Анатолійович також зазначив, що підтримує подібні заходи, оскільки вони не тільки виховують здорову спортивну молодь, а й приваблюють у Чернігів туристів із інших міст і країн, що позитивно впливає на розвиток Чернігова.

Поки бігуни долали кілометри, для команд підтримки та просто глядачів «Нова Пошта Напівмарафону» були передбачені активності й конкурси у спортивному містечку. Беручи в них участь, можна було виграти сувеніри та цінні призи.

Підбиваючи загальні підсумки змагання

У головному старті – забігу на 21 0975 м, фінішували 237 бігунів. Кращим же став Олександр Сітковський із Маріуполя, який подолав дистанцію за 1 годину 6 хвилин і 14 секунд. Найшвидшим із чернігівців «в абсолюті» був Павло Олійник – він відстав від переможця на 5 хвилин, зате виграв «бронзу».

На шостому місці фінішував іще один представник Сіверщини – Владислав Мочоний, який, на жаль, більше трьох хвилин програв Антонові Заиченку з Кременчука. Це суперництво було принциповим, адже спортсмени борються між собою у так званому заліку «Гран-прі» – кращий тут визначається за підсумками 9 напівмарафонів. І після шести стартів Заиченко з 255-ма балами лідирував у цьому змаганні, а Влад, зі 160-ма очками, займав другу сходинку. Попереду у спортсменів іще два змагання: у Львові та Миколаєві.

Серед жінок кращою із представниць Чернігівщини у напівмарафоні стала Анастасія Циганова – в її активі 11-те місце з 48 учасниць.

У складі команди «Адреналін» обласного центру на дистанції «Командна п’ятірка» (в цій категорії підсумовувалися результати чотирьох учасників команди) перемогу здобув срібний призер чемпіонату України зі скретч-діджеїнгу Dj Shy (Микола Кунтиш). Він подолав 5 км за 23 хвилини 40 секунд.

– Настрій у нашої команди був гарний, погода радувала після ранкового дощу. Забіг склався вдало, хоча ми й не очікували на перемогу, – поділився враженнями відомий діджей.

Окрім «зірок» музики побачити на дистанції можна було й відомих спортсменів. Сьоме місце в абсолютному заліку та друге серед чоловіків 40-49 років у забігу на 21 км зайняв легендарний біатлоніст Андрій Дериземля. Ще одна в недалекому минулому відома «стріляюча лижниця», а нині відповідальний секретар Чернігівського обласного осередку НОК Ніна Лемеш стала 21-ю серед жінок у забігу на 10 км.

Брали участь у змаганнях і відомі легкоатлети. Зокрема, на тій же дистанції в 10 км друге місце серед жінок зайняла багаторазова чемпіонка України з кросу Анна Жмурко. 45-те місце в абсолюті в забігу на 21 км – у чернігівського ультрамарафонця Станіслава Іващенка, а 91-ше – у чемпіона країни з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату Максима Уса.

Загалом же, думається, вже традиційний чернігівський напівмарафон запам’ятається атмосферою свята, яку дарували всі: бігуни, вболівальники і, звичайно, місто, яке святкувало свій день народження.