Владислав Атрошенко: «Створюємо Європу в Чернігові»

2019-09-26 08:50

20 вересня з нагоди Дня міста в Чернігівській міській раді зібралися делегації з міст-побратимів, об’єднаних громад, представники деяких обласних центрів України, керівники підприємств, управлінь та відділів міської ради, депутати, громадські активісти і лідери релігійних громад. З вітальним словом до них звернувся міський голова Владислав Атрошенко, який на початку згадав найважливіші дати й періоди в історії Чернігова.

«До війни населення Чернігова становило 70 тисяч жителів, а після – 11 тисяч. Визволення міста 21 вересня 1943 року та його подальша відбудова коштували величезних зусиль. Саме тому День міста в Чернігові, як і в багатьох інших містах України, святкується саме цього дня. 

Це данина нашої поваги і пам’яті тим, хто віддав життя за нашу країну, за визволення рідного краю, рідного дому, – зазначив Владислав Атрошенко. – Сьогодні в Чернігові проживає трохи більше 200 учасників бойових дій Другої світової. Поки я міський голова, саме 9 травня ми святкуватимемо в Чернігові як День Перемоги, незважаючи ні на що».

«Розвивати й відроджувати Чернігів, бути достойними пам’яті наших предків, які захищали свій край і свою землю, будувати Європу тут, у Чернігові, щоб у містян не було потреби шукати кращої долі за кордоном, – такими ми бачимо свої завдання та в цьому напрямі працюємо останні 4 роки», – наголосив міський голова Чернігова.

Після урочистостей у міській раді Владислав Атрошенко звернувся до чернігівців і гостей міста зі сцени, встановленої на щойно реконструйованій Красній площі.

– Я дуже вдячний усім за підтримку, я вдячний платникам податків, бо все, що робиться в місті, – це завдяки коштам, сплаченим платниками податків: від малого підприємництва до середнього й великого бізнесу, – зауважив Владислав Анатолійович. – Я зичу всім розвитку, стабільності. А також – віри в завтрашній день і віри в себе. Я думаю, що нам недовго ще треба попрацювати: приблизно 10-15 років – і у нас буде нормальне європейське місто, не гірше за ті ж німецькі.

За традицією з нагоди Дня міста міський голова вручив відзнаки «Почесний громадянин міста Чернігова».

Зауважимо, що з нагоди Дня міста Чернігів відвідали офіційні делегації з міст Огре (Республіка Латвія), Тарнобжега (Республіка Польща), Гомеля (Республіка Білорусь). Як повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради, Владислав Атрошенко запросив гостей відвідати дитячий садок на Масанах «Дитяча академія», що відкрився наприкінці серпня.

– Проєктне рішення дуже красиве. Звичайно, це чудовий подарунок для жителів міста. Я радий за вас, – поділився враженнями Петро Кириченко, голова Гомельського облвиконкому (Білорусь).

– Я вперше в Україні і в Чернігові. Дуже сподобався ваш новий садок. Будь-яка розвинена європейська держава не посоромилася би мати такий. Я під враженням від садочка і від міста. Ви маєте мера, який дбає про місто, – сказав Даріуш Божек, президент міста Тарнобжега (Польща).

– Так, усе сподобалося, дуже світлий садок. А головне, що він зроблений для дітей. Влада дбає про те, щоби малюки почувалися якнайкраще, – зауважив Егілс Хелманіс, голова Огрської крайової думи (Латвія). 

Вікторія КУДІНА
Фото з сайту Чернігівської міської ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13