«МАШИНА ВРЕМЕНИ», що проходить крізь час

2019-09-26 08:30

Похмурий осінній вечір, мрячить, на вулиці доволі прохолодно та вогко. Проте на головній площі Чернігова велелюдно.  Аби пройти крізь натовп, доводиться маневрувати й вишукувати, де протиснутися. І так – від сцени на самій Красній площі та майже до першого фонтана на алеї. Давно Чернігів не бачив такого ажіотажу на свята, особливо якщо враховувати вельми несприятливу погоду.

Та все пояснюється просто: чудово продумана програма святкування на честь  Дня міста й головна «фішка» вечора 21 вересня – виступ легендарного гурту «Машина времени» на чолі з Андрієм Макаревичем. Заради цього концерту і святкової програми загалом у центрі міста зібралося кілька тисяч чернігівців. А щоби побачити, як Чернігів святкує аж три дні, до нашого міста завітало чимало гостей як із інших міст України, так і іноземців. 

Але повертаємося до головної події святкового вечора. Ще до початку виступу легендарної групи шанувальники її творчості розігрівали себе, наспівуючи улюблені хіти. Одразу ж після виходу на сцену фронтмен «Машины времени» Андрій Макаревич привітав чернігівців зі святом та практично миттєво «завів» публіку. Він згадав, що за 50 років діяльності гурту вони вперше виступають у Чернігові. До речі, зі старого складу разом із засновником групи ювілей на сцені зустрічали ще двоє її учасників – Олександр Кутіков та Валерій Єфремов

Практично з самого початку виступу «Машина времени» грала старі добрі хіти й активно залучала до їх виконання публіку. І ніхто не був проти. Більше того – співала вся Красна площа! Як люди старшого віку, що зростали на піснях легендарної групи, так і молоде покоління. А це свідчить про те, що справді хороша музика проходить крізь час. Недарма ж і назва у гурту відповідна. 

Разом із «Машиною времени» чернігівці й гості міста заспівали таких пісень, як «Костёр», «Марионетки», «За тех, кто в море», «Поворот» та інші. Настрій у людей був драйвовий, і хотілось, аби концерт продовжувався ще та ще. Адже хорошого завжди хочеться більше. 

На завершення Андрій Макаревич за традицією виконав пісню «Свеча». Окрім того, що вся Красна площа підспівувала, видовищним було й те, як глядачі в такт пісні підсвічували сотнями ліхтариків. І це, вкупі, пробирало аж до мурах.

Час концерту промайнув дуже швидко, як завжди й буває в такі чудові моменти. Та можна з упевненістю сказати, що атмосфера, яка панувала під час виступу «Машины времени», той настрій і драйв надовго лишаться в пам’яті мешканців та гостей Чернігова, що побували на виступі групи й, можна сказати, взяли безпосередню участь у ньому.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13