Линовицька ОТГ – серед переможців конкурсу мікрогрантів «Добробут громад»

2019-09-24 12:21

Громада отримає 100 тисяч гривень на реалізацію проєкту «Подорож до легенд Линовицького краю». Конкурс мікрогрантів «Добробут громад» проводив агроіндустріальний холдинг МХП. Як зазначили організатори конкурсу, «Проєкт «Добробут громади» – це нова можливість для голів ОТГ та активних людей у селі».

Линовицька об’єднана територіальна громада на прямі міжбюджетні відносини перейшла з 1 січня 2018 року. З перших днів своєї діяльності представники ОТГ активно працюють над залученням додаткових фінансів для реалізації проєктів. У цьому їм допомагають фахівці Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Представники Линовицької громади беруть активну участь у навчальних візитах, тренінгах та семінарах, які організовує Центр.

У ході консультації на тему «Стратегічне планування та проєктний менеджмент», яку проводив радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС Володимир Бойко, мова йшла якраз про написання проєктних заявок. І представники громади розказали про ініціативу розвитку туристичного простору та оголошений конкурс агрохолдингу МХП. Експерт допоміг заповнити заявку й консультував громаду протягом підготовки проєкту.

«Линовицька ОТГ розташована недалеко від Прилук. Після років байдужості з’явився господар, який, утім, лише опановує цю роль, шукаючи важелі для росту. Один із найімовірніших – рештки спадщини Бальменів, безпосередній зв’язок із Тарасом Шевченком та його знаковою поемою «Кавказ». Можливо, таким чином удасться поєднати українську спадщину та сучасну економіку у сполученні, де вже нікому не треба буде доводити, чому там важливо дбати про власну історико-культурну спадщину», – прокоментував можливості громади Володимир Бойко.

В результаті Линовицька громада – серед десяти переможців конкурсу мікрогрантів.

«І завершує нашу десятку переможців туристична ініціатива. Між нами кажучи, цей проєкт ми назвали видовищним. Оскільки він укотре доводить, що в Україні є безліч місць, які варто відвідати. І для того, аби незабутньо провести час, необов’язково їхати за кордон. Цей проєкт – про розвиток туристичного потенціалу України та Линовицької ОТГ загалом. Разом розробимо туристично-пізнавальний маршрут «Стежками шотландських графів: Линовиця», – зазначили організатори конкурсу.

В ході реалізації проєкту в Линовицькій громаді розчистять і облаштують територію з елементами ландшафтного дизайну навколо брами-вежі де Бальменів та в самій вежі. Відновлять штучний острів (так званий «чайний»), де, за переказами, де Бальмени й Тарас Шевченко любили відпочивати, спілкуватися та насолоджуватися краєвидами парку й «Острова троянд», який також планують відновити. А на дамбі відбудують «Місточок кохання», який, за переказами, є улюбленим місцем прогулянок Якова де Бальмена. Спорудять альтанку в парку Шевченка, приведуть до ладу території навколо дуба Шевченка й біля Успенської церкви. 

Також побудують сувенірну крамницю та зроблять маркування туристичного маршруту, розроблять і встановлять вказівні, інформаційні та попереджувальні знаки, а також QR-коди з інформацією про туристичні об’єкти та історії, з ними пов’язані.

До числа десяти громад-переможниць також увійшли Моринська,  Саранчуківська, Монастириська, Степанецька, Краснопільська, Вишнівецька, Новокалинівська, Летичівська й Водяницька ОТГ.

Оксана СТЕЛЬМАХ

Інші новини:


СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів

СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів, загальною площею понад 770 кв. м, пропонує всім власникам автівок вигідно підготувати свій автомобіль до нового весняного сезону.

2021-04-19 11:46