Приходь і будь собою!

2019-09-24 11:20

«Це справжні 100 квадратних метрів щастя» – так називають юні ніжинці молодіжний простір, який нещодавно відкрили в Ніжинській громаді.

Подію молодь відзначила квестом, музично-розважальною програмою з іграми й конкурсами, нагородженням волонтерів та фанів Молодіжного центру. Не обійшлося без перерізування стрічки та святкового торта з написом «Приходь і будь собою!»

«Молодіжний простір – це моя давня мрія, яка нарешті стала реальністю. Це простір, де можна робити те, що ти вмієш, любиш, спілкуватися, гратися, вчитися, а головне – бути собою», – розповіла директорка Ніжинського міського молодіжного центру Анжеліка Тимченко.

Центр об’єднав потужну ­команду активістів, небайдужих і зацікавлених людей різного віку та професій у процесі ремонту і приведення до ладу старої будівлі. Тут проводитимуть майстер-класи та тренінги, створюватимуть клуби за інтересами й підтримуватимуть молодіжні ініціативи. Чекають на студентів, молодь і школярів, не відмовлять, якщо прийдете з цікавою пропозицією або ініціативою. Відкриті до зустрічей та співпраці.

Молодіжний центр працюватиме сім днів на тиждень: у будні – з 8-ї до 21-ї години, у вихідні – з 11-ї до 20-ї. 

«Хочемо організувати клуб активних мам. Поки мама проходить майстер-клас або тренінг, із дітьми граються наші працівники чи волонтери. У жовтні зустрічаємо волонтера Корпусу Миру. English club буде в будь-якому випадку. По суботах у нас кінодень нон-стоп, якщо немає іншого великого заходу. По неділях відбуватимуться ігрові марафони – цілий день будемо гратися в різні ігри», – розповіла Анжеліка Тимченко. І додала: «Ще що? Придумаємо. Ми зараз відкриємося, а потім проводитимемо стратегічні сесії та складатимемо план дій». 

Молодіжний простір у Ніжині – то не тільки розваги й гуртки. Це простір, де молодь зможе здобувати додаткові знання і формувати лідерські навички, розуміти свої права та обов’язки, щоб стати активним справжнім громадянином своєї громади. 
«Уже розписані тренінги за програмами «Молодіжний працівник» та «Активні громадяни». Залучаємо тренерів ГО «Ініціатива», які вчитимуть розвитку громадських організацій. Хочемо провести майстер-класи з написання проєктів на громадський бюджет участі. У вересні в ОТГ оголошено конкурс проєктів. Відділ інвестицій хоче провести з нами Дні сталої енергії. Станція юних техніків – наукові пікніки», – ділиться планами на майбутнє Анжеліка Тимченко.

У стратегії розвитку Ніжинської громади підтримка молоді на одному з чільних місць. Ніжинський міський голова Анатолій Лінник підкреслив: «У стратегії ми прописали: це місто активної молоді, де багато молодих креативних людей. Наше завдання – зробити все, щоби молодь залишилася в Ніжині, мала можливість реалізовувати свої ініціативи саме тут і обирала Ніжинську громаду для себе та свого майбутнього».

Тож мрія мати простір для творчості й розвитку для ніжинської молоді стала реальністю.

«Дуже добре, що молодь та активісти вірять у співпрацю з владою. У конструктивному діалозі завжди можна знайти можливості для розвитку. А влада у свою чергу розуміє молодіжні потреби, ініціативи й допомагає в їх реалізації. До речі, це один із перших офіційних молодіжних просторів у громадах Чернігівщини. Сподіваюся, що цей досвід поширюватиметься і в інших ОТГ області», – зазначила радниця з комунікацій Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Оксана Стельмах.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Інші новини:


Презентація Центру європейських студій

14 вересня в Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін ім. А.М. Лазаревського відбулась презентація Центру європейських студій в рамках проєкту програми Erasmus+ напряму Жан Моне. Захід був приурочений до днів європейської спадщини в Україні.

2021-09-20 10:36