28 липня в Україні святкують День Хрещення Київської Русі-України

2022-07-28 08:19

Ми підготували кілька цікавих фактів та історій про цю подію.

Ідею християнства на території Київської Русі першою озвучила княгиня Ольга. Вона прийняла хрещення в Константинополі 955 року. Княгиня привезла грецьких священників на Русь. Але нова релігія тоді не прижилася.

Князь Володимир довго думав над тим, яку віру обрати для своєї держави. Вибирав між найсильнішими світовими релігіями. Нова віра потрібна була йому для того, щоб об'єднати підвладні йому язичницькі народи. Спочатку Володимир поговорив із представниками кожної релігії, а потім відправив у кожну країну бояр, які подивилися, як віра впливає на державу і людей.

Можливо, на вибір Володимиром саме християнської релігії вплинули роки дорослішання, які він провів біля своєї бабусі, княгині Ольги.

Володимиру подобалося не лише християнство. В ісламі, наприклад, йому імпонувала можливість мати декількох дружин. Але князю не сподобалося, що у мусульман є харчові заборони.

Ґрунтувався вибір Володимира і на зовнішньополітичних факторах. Так, католицизм, іслам та іудаїзм значили б для Київської Русі залежність від інших країн. А ось Візантія, хоча і була сильною державою, влади над Київською Руссю не мала б.

За непідтвердженою інформацією, перед хрещенням Володимир втратив зір. Але він відновився після обряду хрещення, і князь переконався в тому, що зробив правильний вибір.

У деяких регіонах масове хрещення супроводжувалося повстаннями, оскільки не всі були готові відмовитися від своїх традицій. Язичництво викорінювалося протягом ще декількох століть, а багато з ідолопоклонницьких обрядів дожили до наших часів.

Кілька країн Європи прийняли хрещення пізніше Київської Русі. Це були Ісландія, Норвегія і Швеція. Остання довго вважалася язичницькою і варварською країною.

У момент хрещення Київської Русі виник дефіцит грошей у державі. У зв’язку з цим почали з’являтися перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. Зразками для них послужили візантійські монети того часу. На більшості монет Володимира зображено князя, що сидить на престолі, і розміщено напис: «Владімѣр' на столѣ» (Володимир на престолі).

У 1888 році вперше в Україні офіційно відсвяткували Хрещення Русі, коли був закладений Володимирський собор.

У 2008 році указом президента Віктора Ющенка 28 липня офіційно стало державним святом на честь дня пам'яті рівноапостольного князя Володимира.

Росія використовує недостовірні дані і пов'язує хрещення з Москвою, хоча святкувати цей день там почали лише у 2010 році. З історичних джерел та літописів відомо, що коли 988 року в Києві відбувалося хрещення, то на території сучасної Москви ще були непрохідні болота. Лише 1325 року кафедру митрополита було перевезено в Москву.

За матеріалами Інтернет-видань

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55