Дистанційне голосування, припинення діяльності фракції ОПЗЖ, звернення до Прем'єр-міністра України, бюджетні звіти – про це говорилося на 10-й сесії обласної ради

2022-06-08 09:26

Відбулася 10 (позачергова) сесія Чернігівської обласної ради – перша після початку широкомасштабної війни. Депутати та всі присутні вшанували пам'ять усіх, хто став жертвою ворожої агресії, та тих, хто загинув у боях, захищаючи нашу рідну Чернігівщину і незалежність України.

– Депутати внесли зміни до Регламенту обласної ради восьмого скликання. Це рішення забезпечить стабільну роботу обласної ради та запобігатиме створення загрози життю і здоров'ю громадян в умовах воєнного стану. В період дії на території області чи країни воєнного стану пленарні засідання обласної ради, засідання постійних комісій, президії можуть проводитися у режимі відеоконференції – дистанційне засідання (крім питань, що потребують таємного голосування). Голосування в зазначеному режимі здійснюватися за допомогою системи відео-конференцзв'язку виключно шляхом поіменного голосування з фіксацією персональних результатів голосування кожного депутата обласної ради.

– На сесії прийнято звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2021 рік та звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І квартал 2022 року.

– Під час пленарного засідання голова обласної ради Олена Дмитренко повідомила про припинення діяльності депутатської фракції політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ». Відповідні заяви про вихід із фракції надійшли від усіх депутатів обласної ради, які входили до її складу: Ігоря Базалінського, Ольги Бібік, Василя Куліди, Бориса Петренка та Олега Ревка. Разом із тим, створено депутатську групу «Чернігівське полісся», до складу якої увійшли всі депутати обласної ради, які входили до фракції ОПЗЖ. Керівником депутатської групи обраний депутат обласної ради Ігор Базалінський.

– Депутатським корпусом прийнято Звернення Чернігівської обласної ради до Прем'єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке ініціювала голова обласної ради Олена Дмитренко, щодо збереження та продовження діяльності Державного науково-дослідного Інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки на Чернігівщині.

– Депутати заслухали заяви і повідомлення своїх колег, які стосувалися відновлення об'єктів житлового фонду та соціальної сфери, що постраждали від бойових дій, ревізії об'єктів укриття та бомбосховищ, шляхів розв'язання енергетичної проблематики, послаблення податкового тиску, відновлення логістики, підтримки сільгоспвиробників та інших важливих питань, які потребують термінового вирішення.

Голова обласної ради Олена Дмитренко, підсумовуючи засідання, сказала: "Сесія була короткою, але конструктивною і першою після початку війскових дій, тож таким чином легалізувала роботу обласної ради. Відтак сесії стануть мобільнішими, бо депутати проголосували за те, що засідання відбуватимуться і онлайн, а голосування може бути дистанційним. Були прийняті також бюджетні звіти. В депутатських фракціях відбулися зміни. Фракція ОПЗЖ припинила свою роботу, а її депутати створили групу "Чернігівське полісся". Ще на сесії були присутніми Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Франція в Україні Етьєн де Понсен і давній друг Чернігівщини Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява. Тепер наша область готова приймати допомогу цих дружніх країн з відновлення пошкодженої інфраструктури під час бойових дій, а також розвивати співпрацю".

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21