«Ми знаємо, що тільки від нас самих залежить наше щастя...»

2022-02-13 14:03

Ці слова Ніна Лемеш, перший заступник голови Чернігівської обласної ради, промовляла із щасливою усмішкою. Адже вони з чоловіком Володимиром у шлюбі 20 років. А знайомі набагато більше. Але любов розпізнали не одразу. Вона жила десь глибоко. І робила маленькі кроки назустріч. 

За словами пані Ніни, у професійних спортсменів романтичні стосунки губляться поміж планами, зборами, змагання, чемпіонатами Європи, світу, олімпіадами... Життя повністю підпорядковане спорту. Суцільні розставання. Але ж і зустрічі...

«Володимир був спортсменом із лижних гонок, а я – біатлоністкою. Я жила на лижній базі, тренувалася там. А Володя чернігівець. Ми постійно перетиналися на тренуваннях, на змаганнях, зборах у Тисовці в Карпатах. Але, як чоловік потім зізнавався, він тоді дивився на мене, як на зірку спорту... Можливо, тому й не мріяв про романтичні стосунки. Хоча Володя дуже романтичний і дуже впевнений у собі – здається, не бачить перед собою жодних перешкод. Почуття ж були глибоко, в самому зародку. Але ми завжди привітно ставилися одне до одного, – пригадує пані Ніна. – А років зо два тому він якось сказав: «Я дуже вдячний долі, що склалося саме так, що я є його обраницею. І ми створили таку чудову сім’ю». А я відповіла, що це взаємно...» 

В молодості все феєрично, і здається що любов можлива тільки після спорту, продовжує розмову пані Ніна. Але все треба робити своєчасно, бо сім’я – то найголовніше в житті. А не медалі, якого би гатунку вони не були. 
Перед Олімпійськими іграми 2002 року Ніна Лемеш отримала квартиру, і їй треба було зробити там ремонт. Аби повернувшись із Олімпіади, вона могла жити з нормальним комфортом. «Коли я взяла свій щоденник із телефонами, то, хоч і маючи багато знайомих у Чернігові, зупинилася саме на Володиному номері. І попрохала його, щоб він наглядав і координував ремонт у квартирі. Опісля Володя сказав, що для нього то було надзвичайно важливе прохання. Думав, чому обрала саме його. Значить, довіряла, розраховувала на нього. І це було до початку будь-яких наших відносин. У мене все було інтуїтивно. Я приїздила, він звітував, радив, як краще. Я знову їхала. Ремонт був зроблений так, що й сьогодні виглядає гарно й пристойно...» – згадує далі Ніна.

Після того вони стали зустрічалися в місті, Володимир працював у податковій службі. Піклувався про Ніну, завжди дарував квіти при зустрічі. Усе було романтично... Але попри це, Володимир знає, як господарювати, заробляти й розпоряджатися грошима. Що для родини дуже важливо. А ще чоловік, каже пані Ніна, завжди вірить у неї та її результат.

Коли народилася донька Анастасія, Ніна була у великому спорті ще три з половиною роки. І весь час із донькою залишався Володя. Звісно, його батьки допомагали й няня була. Але організацію побуту малесенької дитини взяв на себе Володя. Він влаштовував Настуню в дитсадок. Свята, бантики, платтячка – все на ньому. «Потім був шлях, коли шліфувалися характери, відкривалися нові грані стосунків. Народився син... І сьогодні ми щасливі від того, що пройшли свій шлях. У нас усе було навпаки. Не я надихала чоловіка, а він мене.  Він чекав, а не я...» – усміхається пані Ніна.

Їхня родина дуже дружна. Вони радіють, коли разом на лижних прогулянках, на ковзанці, у подорожах до Ніниної мами в Гребінку, в улюблені Карпати... А ці слова пані Ніни можна цитувати завжди: «Розуміємо, що тільки від нас залежить наше щастя. Упевнені, що діти можуть брати з нас приклад. Щастя – це не замріяні країни. Це вміння цінувати і ставитися з теплом одне до одного. Як жінка, котра має досвід, точно знаю, що скільки тепла віддаси, стільки ж його й отримаєш. Його треба дарувати чоловікам, яких ми кохаємо, обов’язково.
Хочу побажати всім тепла, турботи, любові – з родинними святами й традиціями, затишними вечорами та дитячим сміхом. Миру й злагоди, сімейного щастя...» 

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13