МАРШ ЗА ТВАРИН!

2019-09-22 09:34

Ось уже другий рік поспіль чернігівці виходять на вулиці та йдуть містом справжнім маршем. І це для того, аби захистити тварин, адже багато їх важко працюють на своїх власників, а також потерпають від жорстокого поводження. Вперше подібна акція відбулася 2017 року, що пізніше оформилося в рух UAnimals. Цьогорічний флешмоб і організували для того, аби донести свою точку зору про антигуманні проблеми, які існують у суспільстві.

Тому минулої неділі Чернігів приєднався до 24 міст України, де проходив Марш за права тварин. Брала в ньому участь навіть Антарктида! Багато хто прийшов із домашніми улюбленцями. А також із плакатами, де було написано «Не відштовхуйте своїх вихованців!», «Хай живуть вільні дельфіни!» і навіть «Я краще ходитиму голою, ніж у хутрі!»…

Варто згадати, що навесні цього року за ініціативи депутатки Чернігівської міськради, директорки навчально-реабілітаційного центру №2 Регіни Гусак міською радою було прийнято рішення, за яким усім підприємствам міста рекомендовано утриматися від розміщення пересувних цирків, що використовують тварин на своїй території.

У Чернігові головним організатором заходу виступило ГО «Крок до тварин». Учасники о 12.00 збиралися на вулиці Серьожнікова й «марширували» до Центрального парку культури і відпочинку. Вони озвучили одинадцять головних вимог до сучасного суспільства. Це насамперед – заборона хутрових ферм, експлуатації тварин для фотопослуг, у цирках і дельфінаріях,  використання їх для експериментів.

Тетяна Діденко, керівниця ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин», оцінюючи  захід, підкреслила, що участь у ньому говорить про те, що Україна – гуманна країна, бо немає нині гуманітарних проблем, які нас не стосуються. І нинішнє століття творить нову цивілізацію на нашій планеті. 

Участь у марші взяла й волонтерка, директорка і власниця ТОВ «ПК Техресурс» Вікторія Калмикова, котра створила на території підприємства притулок для собак і на флешмоб прийшла зі своєю рудою улюбленицею – собакою Алісою. Пані Вікторія сказала:

– Ми крокували разом із нашими тваринами, й це було зворушливо. Навіть сльози наверталися на очі… Наш марш – для того, аби люди стали відповідальними. Адже чим більше говорити про якусь проблему, тим більше людей над нею замислюватимуться. А згодом вони й самі перейматимуться ідеєю, в нашому випадку – не просто захисту тварин, а юридичним статусом їхніх прав на цій планеті. Адже волонтерами стають не одразу…

Приємно, що на марш прийшло багато дітей, зі своїми улюбленцями – також. І – чоловіків, котрі теж не байдужі до цієї проблеми. Звісно, ніхто не відміняє гарно облаштованих зоопарків, спортивних клубів, де за тваринами належний догляд. Уже є закон, де розглядається жорстоке поводження з тваринами. Але треба прийняти ще багато законодавчих документів, аби тварини почувалися повністю захищеними. 

Регіна Гусак, котра давно виступає за права братів наших менших, також не могла не прийти на марш. Адже давно вже захищає наших чотирилапих (і не тільки) друзів: 

– Тварини відіграють у нашому житті надзвичайну роль! Ми навіть не замислюємося над тим, що ми потребуємо їхньої присутності в нашому житті значно більше, ніж вони – нашої. Тварини знімають емоційну напругу й дарують нам позитив, допомагають спілкуватися. Люблять нас такими, якими ми є. Дейл Карнегі якось сказав: «Якщо хочете з кимось подружитися, поводьтеся, як собака, котрий радіє і не приховує своїх емоцій. Бо він щирий!» Тварини, без перебільшення, дають нам можливість бути упевненішими в собі, сильнішими у своїй любові до слабших, і до братів наших менших також. Ми, як сказав Екзюпері, відповідальні за тих, кого приручили. І це аксіома.

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надано зооволонтеркою Юлією Іскрою

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13