«Контролер» у Чернігові: що турбує наших мешканців?

2019-09-22 09:09

З ранку 14 вересня на Алеї Героїв було облаштовано спеціальну зону, де зібралися люди, яких не влаштовують житлово-комунальні послуги чи які стали жертвами шахраїв, або ті, що декілька років не можуть добитися правди та живуть непочутими. 

Тому вони прийшли, щоб отримати безкоштовну юридичну консультацію та алгоритм розв’язання своєї проблеми від відомого адвоката Ярослава Куца, ведучого програми «Конт­ролер» на телеканалі «Україна», та його команди експертів із правових питань. Людей зібралося немало, кожен – у надії отримати допомогу, як, наприклад, Дмитро Іванович Ворушило – представник Комітету ветеранів праці та дітей війни Чернігівської обласної організації ветеранів України. Він звернувся з проханням допомогти повернути пільгові квитки на проїзд за межами Чернігова інвалідам війни. Які ще проблеми турбують мешканців нашого міста, дізналися, безпосередньо поспілкувавшись із Ярославом Куцом.

– Ярославе Олександровичу, чому першим містом у такому форматі зустрічі ‒ прямої консультативної допомоги – обрали Чернігів? 

– Бо ваше місто, відповідно до всіх рейтингів, найбільше переглядає нашу програму, тут найбільша кількість наших глядачів у відсотковому відношенні. Тому ми вирішили віддати перевагу в першу чергу саме чернігівцям.

– Чому саме живі формати спілкування?

– У більшості своїй вони зводяться до того, що люди достатньо мало освічені з боку права, з боку законодавства. Вони навіть не розуміють, з ким їм необхідно спілкуватися і у кого що вимагати. Тому вирішили зробити такий формат прямих юридичних консультацій: я беру своїх колег-адвокатів, спільно з нашою програмою «Контролер» вони приїжджають. Відтак у прямому спілкуванні люди описують свої проблеми, а ми даємо шляхи їх вирішення. Тоді люди рухаються або цими  шляхами, або, якщо є проблеми, що вирішуються на рівні міської влади чи держави, то ми беремо їх собі в розробку у форматі програми.

– Ви мали змогу поспілкуватися з чернігівцями. Які проблеми й запитання турбують мешканців нашого міста?

– Насправді це різні проблеми, зокрема обслуговування комунальниками квартир і багатоквартирних будинків містян. Є й різні кредитні проблеми, й непорозуміння з сусідами… Часто – комуналка.

Отож ми розробили спеціальні формати заяв, які й самі заповнюємо, й люди. З цим будемо рухатися далі. 

Аня ІЛЛЕНКО
Фото Тетяни РОМАНЕНКО (фотограф телеканалу «Україна»)

Інші новини:


Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження.

2021-09-21 08:27