Юну біатлоністку Марію Голобороду привітали з перемогою

2022-01-31 10:01

Наприкінці минулого року юна біатлоністка Марія Голоборода, уродженка села Кувечичів, виборола перше місце на відкритому чемпіонаті України з біатлону в ТК «Буковель» і здобула звання майстра спорту України. 

На нову біатлонну арену «Буковелю» тоді з’їхалися кращі спортсмени з усієї країни. Представниці Чернігівської області в черговий раз показали відмінний результат у класичній естафеті, зокрема, для Марії зимовий чемпіонат видався напрочуд успішним. У свої 16-ть дівчина отримала перше омріяне почесне звання, за яким стоять не лише активні роки тренувань, а й наставництво тренера, підтримка рідних і вчителів. Марія навчається в 11 класі Чернігівського інформаційно-технологічного ліцею №16. 

Успіхами дівчини особливо пишаються в її рідній громаді. На початку цього року Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров вручив Марії грамоту Новобілоуської сільської ради за високі досягнення в спорті та вагомий внесок у розвиток Новобілоуської сільської територіальної громади. Подарунок та грошову премію надали депутат Чернігівської обласної ради Леонід Петров і ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК). 

Майбутня зірка біатлону 

Приємно, коли спортивні досягнення дитини оцінюються на високому рівні та підтримуються небайдужими людьми. Це додає певного стимулу й мотивації. Марія Голоборода почала займатися біатлоном у 12 років. Дівчина згадує, що на перших тренуваннях їй було настільки важко, що опускалися руки і хотілося відмовитися від спорту. Але завдяки настановам тренера Миколи Васильовича Ворчака вона навчилася боротися зі своїми сумнівами й вірити в себе.
 «Я дивилася на інших спортсменів і не розуміла, чому їм легко даються фізичні вправи, а мені ні. Було дуже важко бігати, їздити на лижеролерах, хоча тренер казав, що з мене вийде гарна лижниця. Все бралося працею та наполегливістю. І з кожним разом я покращувала свою техніку. Микола Васильович для мене і тренер, і психолог, і мотиватор. Дуже вдячна йому за науку», — розповідає Марія. 

Будь-який вид спорту — для сильних духом людей. Важко поєднувати навчання і тренування, важко щоразу збиратися з силами для нового старту. Особливо напередодні зборів, коли у спортсменів посилені тренування. Марія Голоборода почала займатися біатлоном навесні 2017 року, а вже взимку 2018-го вона виборола своє перше місце на міських змаганнях. Перші високі результати дівчина почала показувати на естафетах у командних гонках, де вони з дівчатами займали призові місця. Згодом були схвальні результати вже в особистих лижних гонках. А далі не змусили на себе довго чекати і більш рейтингові змагання всеукраїнського рівня, які зазвичай проводилися в Карпатах. До речі, чернігівська команда з біатлону є однією з найсильніших. Вона завжди в трійці лідерів. 

— Маріє, які змагання тобі запам’яталися найбільше? 

— Літній чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат 2020 року. Тоді в індивідуальній гонці мені вдалося посісти перше місце. Це був особистий результат, і в своєму спортивному щоденнику я написала спогади про найкращий день у моєму житті. Друга важлива гонка була на відкритому чемпіонаті України з біатлону в Буковелі, де я здобула звання майстра спорту України. Емоції від перемоги не полишають мене й досі. 

— Які риси характеру повинен мати спортсмен, націлений на успіх?

— Якщо чесно, мені дуже важко даються перемоги. Заважають надмірна емоційність та сумніви. Але коли з’являється мотивація, то я викладаюся по максимуму та показую відповідний результат. Натхнення і мотивацію отримую не лише від особистих перемог, а й від звичайного перегляду трансляції кубків світу, інших змагань з біатлону. А взагалі, за кожним моїм успіхом — нелегка робота тренера. 

— У тебе є спортивні кумири? 

— Я захоплююся своєю землячкою Іриною Варвинець, уродженкою села Мохнатина. Вона виступає на Кубку IBU, Кубку світу і показує хороші результати. Для мене вона є прикладом того, як дівчина з села змогла стати професійною спортсменкою і досягти спортивних висот. Із захопленням дивлюся на нашу Валентину Цербе-Несіну — першу олімпійську медалістку незалежної України. Вона дуже гарна, позитивна, весела. Читала історію її успіху. Часто бачу на чемпіонатах України з біатлону. Такі люди надихають своїм прикладом.
 
— Тоді ти, певно, визначилася, ким хочеш стати в майбутньому?

— Я бачу себе лише у професійному спорті. По закінченні ліцею планую вступити до Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка на факультет фізичного виховання. Хочу вивчитися на тренера і надалі продовжувати займатися спортом на професійному рівні. З часом мрію стати олімпійською чемпіонкою, здобути звання майстра спорту міжнародного класу та заслуженого майстра спорту України. 

— Кому завдячуєш своїми нинішніми перемогами? 

— Своїми перемогами та високими результатами я завдячую, перш за все, своєму тренерові Миколі Васильовичу Ворчаку. І дякую йому не лише за фізичну підготовку та витримку, а й за моральну підтримку. Він вчить ставити перед собою мету і досягати її. Щиро вдячна своїм мамі та братові, які підтримують мене в усіх спортивних починаннях. Їхня підтримка додає мені віри в себе та впевненості у свій успіх. А ще я вдячна всім небайдужим людям, представникам місцевої влади та благодійникам, які колись підтримували мене, — ділиться Марія Голоборода. 

Депутат Чернігівської обласної ради Леонід Петров і ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер аграрної компанії ІМК) активно підтримують творчу і спортивну молодь Чернігівського регіону. Вони неодноразово надавали спонсорську допомогу в проведенні різних спортивних заходів, зокрема кубку України з мотокросу та обласної Спартакіади серед сільських і селищних територіальних громад. І тим самим мотивували молодь до активного і спортивного способу життя та досягнення юними спортсменами високих результатів у професійному спорті. А ще за їхньої ініціативи й підтримки були проведені конкурс есе «Лист солдату Великої Перемоги» та фотоконкурс «Я люблю Україну» для учнів 5-11 класів Киїнської, Михайло-Коцюбинської, Добрянської, Любецької, Новобілоуської та Ріпкинської територіальних громад. 

Валентина НАУМЕНКО

Фото надані респонденткою

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55