Питання безпеки, проєкти регіонального розвитку, медичний та соціальний захист – головні теми засідання Ради територіальних громад області

2022-01-31 09:44

У Чернігові відбулося друге засідання Ради територіальних громад Чернігівської області. Провели нараду співголови цього дорадчого органу – голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко та очільник облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

Найбільш актуальною проблемою для нашої прикордонної області в контексті останніх подій і тривожних новин про посилення загрози агресії з боку Російської Федерації є питання безпеки та організації територіальної оборони. На Чернігівщині проводяться заходи з розгортання сил тероборони, посилення охорони державного кордону в межах області, вже визначені місця дислокації підрозділів територіальної оборони, виділено приміщення для їхнього розміщення, вживаються заходи для приведення вказаних приміщень у робочий стан. Нині на базі постійної дислокації бригади територіальної оборони перебувають близько чотирьохсот резервістів. У разі виникнення надзвичайної ситуації їхня чисельність буде збільшена в десятки разів. Наразі ситуація в області контрольована. Силовиками вживаються всі необхідні заходи для оперативного реагування.

– Вперше цьогоріч облдержадміністрація та обласна рада усвідомлено надали право розподілу частини державної субвенції – громадам. Тобто кому і скільки вирішуватимуть  безпосередньо голови громад,— повідомив В’ячеслав Чаус. Питання розподілу коштів громади зможуть обговорювати, зокрема в рамках комітетів, які вже сформувала Рада громад.

Заступник голови облдержадміністрації, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов розповів учасникам засідання про кошти державного бюджету, які у 2022 році будуть спрямовані на регіональний розвиток. Так, від Державного фонду регіонального розвитку Чернігівська область отримає 97 мільйонів гривень. Регіональна комісія вже здійснила відбір проєктів. Але остаточний перелік буде сформований після їхнього погодження Мінрегіоном. Гроші спрямують на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально–культурної сфери області.

Також у 2021 році планується будівництво спортивних майданчиків у межах реалізації програми Президента України «Здорова Україна». В області їх мають побудувати близько сотні.

На жаль, за минулий рік в області збільшилась кількість випадків пожеж. Управління ДСНС у Чернігівській області готове підтримати територіальні підрозділи пожежної охорони службовою технікою. Наразі в Чернігівській області функціонує 81 підрозділ місцевої пожежної охорони. Отже необхідно створити ще 41.

Говорили також і про порядок надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг. Відбір триватиме на конкурсній основі. Першочергово допомогу отримають громади, де проживають понад 10 тисяч людей і відсутній ЦНАП.

Під час засідання мова йшла і про обласну програму підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім». Дотримання законодавства у сфері надання соціальної підтримки та захисту прав дітей на рівні ТГ –  узявши участь у проєкті «Розвиток соціальних послуг», кожна громада може отримати від держави до 2 мільйонів гривень на рік на оплату соціальних послуг.

Стан епідемічної ситуації з туберкульозом проаналізував в.о. генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун. Він розповів про спільні напрацювання Центру з громадами у рамках ініціативи «Громада, вільна від  
Окрім того, до ОДА надходить чимало звернень стосовно газових мереж та якості обслуговування людей. Голова ОДА нагадав про ініціативу облдержадміністрації стосовно повернення газових мереж у власність громад. 

Голова обласної ради Олена Дмитренко прокоментувала роботу засідання Ради територіальних громад:

– Рада громад порушила найгостріші питання, серйозні виклики, які стоять перед областю. Ми насамперед обговорили ситуацію, пов’язану з ескалацією. Мова йшла про територіальну оборону. Доповідачі поінформували, що ми в цьому напрямі рухаємося вперед, а область працює в звичному режимі. Далі на порядку денному стояли економічні питання, які турбують наші громади. Уважно слухала епідемічну ситуацію стосовно туберкульозу. Бо цифри в області дуже неприємні.  Обговорили питання протипожежної безпеки, зокрема, навчальних закладів, вийшовши на прямий діалог із управлінням МНС. Також уперше територіальним громадам області було надано можливість самим на місцях освоїти виділені державою кошти. Сподіваємося, ТГ покажуть тут хороший результат.  Загалом, рада пройшла конструктивно. Ми постійно спілкуємося з очільниками громад. Але на засіданні вони могли напряму поставити питання, які їх хвилюють, безпосередньо керівникам області, отримати конструктивну відповідь та рухатися далі. 

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Фото із сайту ОДА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21