Левова частка

2022-01-25 14:29

Древній мудрець Єзоп жив у Греції за півтисячі років до нашої ери і прославився умінням просто пояснювати складні речі. Це і є мудрістю. А про левову частину говорив, коли мова йшла про найбільшу частку чого-небудь…

Що знаєш найкраще

Він знає і його знають чи не всі, хто обслуговує житло, наводить порядок і благоустрій у Чернігові на території вулиць Рокоссовського, Доценка, Пухова, Бєлова, Космонавтів, 1-го Травня, району Олександрівки і не тільки.

Наскільки ви зрозуміли з фото, мова все-таки не про Езопа, а про Руслана Волока. Зараз він – депутат Чернігівської міської ради від «РІДНОГО ДОМУ» і від цього виборчого округу. А ще – голова постійної комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів. Він же – керівник комунального підприємства «АТП-2528».

…А раніше він майже півтора року очолював ЖЕК-10 і… змінив підходи до прибирання дворів і будинків та знає всі проблеми цих територій.
 
Правда, знати – це одне, а вирішити все й одразу, коли десятки років тут не проводився ремонт будинків і реконструкція дворів, – це інше. Адже справа завжди впирається в кошти. Чернігів – не Копенгаген, де не придумають, куди ще вкласти бюджетні кошти у своє місто.

Мистецтво можливого

Кілька років тому Руслана Волока перевели з посади начальника ЖЕК-10 на посаду керівника АТП-2528. Він рекомендував заміну в ЖЕК – Ігоря Лущая, молодого, енергійного і небайдужого до проблем людей керівника.
  
І раніше вони вдвох, як із майстром, головним інженером, щотижня коротко обговорювали і планували усунення основних проблем будинків та територій мікрорайону, особливо коли встановлювали напівпідземні сміттєві контейнери, і зараз, коли Волока обрали депутатом. 

– Руслан Валерійович куратор нашого ЖЕКу, – говорить Ігор Лущай. – Радимося з виробничих проблем щотижня. Минулого року я попросив передати нашому підприємству машину для посипання дворів піском узимку. Він погодився. Виконком передав нам її. Взимку машина виручала – посипали перед ожеледицею всі дворові проїзди території нашого ЖЕКу. Допоміг і з новим трактором-навантажувачем. Він – помічник у всіх питаннях, які сприяють благоустрою.
 
Сам же Руслан Волок дивиться за свою депутатську діяльність, як на мистецтво можливого. Щоби сучасно впорядкувати обличчя мікрорайонів праворуч від вулиці Рокоссовського, включаючи Олександрівку, за які він відповідає – потрібні астрономічні цифри коштів. Саме тому благоустрій робиться поступово. Це і є – мистецтво можливого.

Сотня добрих справ

…Уже більше сотні звернень надійшло до Руслана Волока – сам не рахував. Виконані звернення до депутата обліковує помічник. За кожним зверненням – прохання людей, які хотіли жити краще, комфортніше в нашому рідному домі – Чернігові.

Виконані найрізноманітніші звернення, які комусь можуть здатися дріб’язковими: у когось спиляне сухе дерево під вікном, від чого людині стає затишніше і безпечніше.
 
Комусь зробили ливнівки, як це було у будинках 136 та 138, або відмостки, як на Космонавтів, 20… 

Не будеш же пояснювати кожній людині, яка звернулася, що такі заявки приймає контактний центр за безкоштовним номером 0800-50-93-50. Мусиш допомагати, особливо старшим людям.

Або ремонти асфальтного покриття у дворах, встановлення нових лавок, пандусів для колясок. Один перерахунок виконаних звернень із адресами займає кілька сторінок тексту.
 
Велике будівництво… у дворах

Руслан Волок каже, що душа радіє, коли бачить оновлені тротуари на вулицях 1-го Травня, Доценка, Космонавтів. Відремонтовані дворові проїзди на вулиці Захисників України…
 
Нове асфальтне покриття у дворах зараз отримують жителі вул. Доценка, 21, 23, 29, 25 та вул. Пухова 127, 129/1, 129/2, 129/3, 133.

– Ми стикнулися з проблемою. З одного боку, двори не ремонтувалися, радянське планування не було розраховане на десятки приватних авто біля будинків. Водії ставили машини на газони і в зелені зони. Одних мешканців реконструкція із влаштуванням автопарковок обурює, а інші її вітають, – розповідає Руслан Волок.
 
Переваги реконструкції жителі цих кварталів відчують уже взимку, коли тракторам ЖЕКу легше буде чистити двори, а пішоходам – ходити.

– А реконструкцію інших внутрішній кварталів, як і встановлення напівпідземних контейнерів, ми продовжимо, – говорить депутат міськради. – Інших прошу не ображатися, на цьому ми не зупиняємося, прийде черга й інших дворів. У нас із вами п’ять років добрих справ.

Інтерактив

Руслану Волоку пишуть і на особисту та депутатську сторінки у Фейсбуці, а також на сторінки ЖЕК-10 та АТП-2528 . Більше – дякують. Менше – звертають увагу на якісь проблеми.
 
Сергій Бобер, 20 жовтня. «Зверніть увагу на якість вкладання бруківки на тротуарах. На деяких вулицях вже потрібно переробляти».

Заіра Ващенко, 6 липня. «Валерійовичу, подальших успіхів вам, міцного здоров’я та відданої команди! Такі люди потрібні країні!»

Катерина Туренок, 16 червня. «Велика дяка Руслану Волоку за швидке реагування на прохання. Багато років усі матусі нашого під’їзду страждали, тягнучи коляски з дітьми на собі. Але після прохання не минуло й тижня, як у під’їзді встановили спуск для колясок. Мешканці нашого під’їзду вам дуже вдячні. Ми не помилилися у своєму виборі».

28 квітня. «Дякую за вашу сердечність, небайдужість, за альтруїзм, ініціативність, креативність, працелюбність, оптимізм та... почуття гумору!» 

Принцип Езопа

Цей принцип у тому, щоби перетворити левову частку своєї діяльності в корисну для розвитку особистості і на благо людей. Це зберігає час та енергію, а ти займаєшся тим, що найбільше підходить і дарує позитивну енергію.

Це співзвучно головному життєвому принципу Руслана Волока: «Роби, що повинен, і хай буде, що буде». А добро – це те, чим ми постійно прагнемо наповнити життя. Тільки воно виправдовує наше існування.

Іван АДАМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13