Чернігівщина – читаюча область

2022-01-24 10:17

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих. 

– Один із дуже важливих для нас показників – результати з передплати. З 2018 року нам вдається тримати її на високому рівні. До цього показника входять усереднені дані – дохід від одного примірника, вартість приймання передплати, виконання плану по доходу у відсотках в цілому і найважливіше – це доходи з розрахунку на одного працівника дирекції, доходи і кількість примірників на одного жителя області. Починаючи з 2017-2018 років, коли ми складаємо плани, враховуємо для себе і ще один цікавий показник – кількість примірників по домоволодінням. На мій погляд, це дуже важливо, адже на родину можуть передплачувати і 2-3 примірника періодики. Цей показник стає нам в нагоді, коли ми оцінюємо роботу наших відділень і визначаємо найкращих - їхні працівники нагороджуються за підсумками передплатної компанії саме доходних періодичних видань – місцевими та всеукраїнськими газетами, журналами. Хочу пояснити, що є і малодоходні видання. Їх ми називаємо «метеликами», бо вони одноразові й недорогі – наприклад, розмальовки. Їх за один раз можуть видати багато і реалізуються вони швидко. Але для нас важливі саме доходні періодичні видання і ми завжди наголошуємо, що план має виконуватися саме за ними. Для нас це дуже важливо. В 2017 році Чернігівська дирекція була 11-ю поміж 24 областей за цим показником, а вже в 2018-му, якраз тоді ми стали брати участь в пілотному проєкті пересувних відділень, отримали 1 місце в рейтингу з якості передплатної кампанії. Це місце ми намагаємося втримувати, звісно, не завжди це вдається. Але за підсумками передплати на 2022 рік – ми знову на 1 місці. 

– Чи можете назвати якісь конкретні цифри?

– Наприклад, кількість примірників на одного жителя області. Саме за цим показником ми тримаємо 1 місце з 2018 року. Якщо в інших регіонах на одного жителя може припадати 0,1% видання (це – найнижчий показник) або 0,11% чи 0,12%, то ми маємо 0,26%. Це дуже великий відрив від інших областей.

– І це зважаючи на те, що у нас – не дуже чисельна область за кількістю жителів…

– Так. А якщо додати ще дуже малу щільність населення, відстані, котрі доводиться долати нашим працівникам у пересувних відділеннях – це дуже гарний результат, яким ми пишаємося. Й намагаємося тримати цю планку.  

– Завжди вдається?

– У 20109 році трохи втратили позиції, але з об’єктивних причин. Тоді в розпалі була «партійна» передплата, коли багато партійних офісів видавали свої газети великими накладами і безкоштовно їх адресно розповсюджували. Це було зручно для людей, а нам було нелегко.  Ми просто мусили втримувати тиражі періодики. І ми це зробили, а потім і надолужили, залучивши навіть нових клієнтів, які були готові робити передплату. Про те, що у нас якісна передплата, говорить і той факт, що з розрахунку на одного жителя області маємо найвищий дохід – 15,08  грн. За цим показником також посідаємо 1 місце в рейтингу. В інших регіонах подекуди такий дохід може складати лише 3 чи трохи більше гривень. Це говорить, що там передплачується багато дешевих видань, про які я вже казала – «метелики»-одноденки. Тож наша область – читаюча, тут люди передплачують саме якісні періодичні видання.

– Поговорімо про районні видання, які вже кілька років відпущені у вільне плавання. Їх передплачують?

– Люди все більше переходять в інтернет-ресурси, а друковані видання від цього лише втрачають. Газети любило читати покоління наших бабусь і дідусів, але, на жаль, вони помирають. Кількість населення зменшується, а з мапи зникають цілі села. Молодь черпає інформацію з цифри. Тож втрачають своїх читачів і районки, і обласні видання. Це загальна, навіть, світова тенденція. І ми в іншій динаміці бути не можемо.  У когось із районних видань справи гірше, в когось – краще. Дехто співпрацює з юридичними особами, робить редакційну передплату. Шукає різні шляхи, щоби втриматися на плаву. Наприклад, дуже гарно виходить працювати таким чином у Новгород-Сіверської районної газети «Сіверський край». А загалом, на жаль, практично кожне видання втрачає щороку 5-10% передплатників. 

– Як доставляється преса до адресатів?

– У великі населені пункти – щотижня. А ось до маленьких хуторів, навіть якщо в ньому живе лише одна людина, наші пересувні відділення приїздять один-два рази на місяць – можна отримати пенсію, придбати необхідні товари, оплатити платіжки, купити свіжу газету. По-іншому наразі працювати неможливо, адже спеціально везти лише 3-5 газет виходить дуже дорого. Звісно, це відбивається на передплаті, ми втрачаємо ці найменші хутори – людям звичайно хотілося би отримувати свіжу газету, а не місячної давнини. Коли є можливість, ми змінюємо маршрути на користь наших передплатників, але це вдається не завжди. Адже Чернігівщина – найбільша область по кількості населених пунктів, в яких проживає до 50 мешканців. Таких населених пунктів 460. В деяких регіонах таких малонаселених сіл налічується 120 чи 170, і вважають, що це – багато. Чернігівщина – складна за логістикою, тут великі відстані, багато дрібних населених пунктів і мало населення. Яке, до того ж, щороку зменшується. 

– Які плани в Чернігівської дирекції на цей рік?

– Плануємо автоматизацію пересувних відділень. Для нас важливо, пройти цей процес достойно, адже це виклик не тільки для мене, як до керівника, а й до бригад, котрі працюватимуть в цих автоматизованих відділеннях – не всі вміють вправно оперувати гаджетами. Ми будемо людей  навчати, допомагатимемо освоїти техніку, яка дозволятиме проводити, наприклад, платіж через пристрій «три в одному». Це все робиться для того, щоб пересувні відділення скоріше обслуговували населення. Цей проєкт стартуватиме влітку. Другий виклик – це продовження проєкту, що ми розпочали в минулому році, - відкриття, а по суті, поновлення стаціонарних відділень у населених пунктах. З єдиною різницею, що вони будуть автоматизованими. В 2021 році ми завершили активно працювати в цьому напрямку в листопаді-грудні. Були відкриті 11 автоматизованих стаціонарних відділень у Чемері (Кіптівська ТГ), Авдіївці (Понорницька ТГ), Количівці, Анисові (Іванівська ТГ), Новому Бикові (Новобасанська ТГ), Сухополові (Сухоролов’янська ТГ), Галиці (Лосинівська ТГ), Тиниці (Бахмацька ТГ), Стольному (Менська ТГ), Наумівці (Корюківська ТГ) і в Батурині. В Батурині ми давно намагалися відкрити стаціонарне відділення, але не могли найти начальника – з 2018 року. Та врешті, така людина з’явилася, відділення запрацювало. Наразі на розгляді щодо відкриття там автоматизованих стаціонарних відділень перебувають 8 населених пунктів. Тож звертаюся громади активно долучитися до роботи в цьому напрямку – разом працювати краще. 

Принагідно я хочу подякувати людям, які не залишилися осторонь і надали нам велику допомогу у відкритті автоматизованих стаціонарних відділень. Це народний депутат Сергій Гривко, він посприяв у відкритті відділень у Чемері, Анисові та Количівці. У с. Галиця активно долучилися директор СПОП « Ксена» Григорій Макаренко і староста Галицького старостинського округу Галина Микитченко. У Тиниці Бахмацької ТГ щиро дякуємо голові фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця» Сергію Риженку і старості Тиницького старостинського округу – Наталії Риженко. У цих селах підприємці допомогли нам зробити ремонтні роботи, і люди тепер мають зручні приміщення. Хочу звернутися і до голів громад – залучайтеся, адже це дуже зручно, коли в вашому населеному пункті працюватиме стаціонарне автоматизоване відділення пошти. 

Ще один напрямок, за яким будемо активно працювати в поточному році, - продовження проєкту «Пошта-банк». Сподіваюся, що незабаром буде придбано банк, що дасть можливість розвивати фінансові послуги на базі «Укрпошти». Для громад це дуже зручно – в одному приміщенні отримати повний комплекс фінансових послуг. 

– З якими словами звернулись би до свого колективу? 

– Звісно, зі словами великої вдячності. За підтримку, віру в реалізацію наших проєктів, командну роботу. Саме тому маємо такий гарний результат у роботі. 
А працюємо ми для того, щоби наші клієнти були завжди задоволені якістю послуг, які ми надаємо.

Спілкувалася Алла ПРИМА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13