Достроковий вихід на пенсію: названі умови

2022-01-20 09:12

Право на дострокову пенсію поширюється на тих, хто був звільнений за скороченням штатів або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємства.

Достроково вийти на пенсію можна у разі скорочення штатів на підприємстві, але для осіб передпенсійного віку. Інформація про це міститься на сайті управління праці та соцзахисту населення.

Зазначається, що право на дострокову пенсію поширюється на тих, хто був звільнений за скороченням штатів або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємства. Проте у документах має бути зафіксовано, що звільняють працівника з ініціативи роботодавця.

Також достроково вийти на пенсію можна, якщо до пенсійного віку звільненому має залишатися не більше ніж півтора роки, якщо вироблено повний стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), якщо звільнений працівник протягом семи днів зареєструвався у службі зайнятості (якщо для людини не зможуть підібрати потрібну роботу, закон гарантує право на достроковий вихід на пенсію).

Зазначається, що звертаючись до Пенсійного фонду для призначення виплат, до заяви потрібно буде додати ще й клопотання про достроковий вихід на пенсію.

Розмір пенсії визначається залежно від отриманого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду. При цьому у зв’язку з достроковим виходом на пенсію її розмір не зменшується.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13