Юлія Лобачова: «Якщо в житті трапляється будь-яка можливість, я її використовую на всі 150%»

2022-01-15 14:00

Минув рік, як працює депутатський корпус Чернігівської міської ради. Серед найбільш активних депутатів, яка без поважної причини не пропустила жодного засідання сесії, депутатка від партії «Рідний дім» і відома підприємниця, засновниця та керівник відомого в усьому світі бренду «Ricca Sposa» Юлія Лобачова.

Головним у своїй депутатській діяльності вона вважає зворотній зв’язок зі своїми виборцями – жодне їхнє звернення (а їх надійшло 358 за рік) не залишається без уваги. Результат – практично 100-відсоткове виконання й задоволення звернень на користь громадян.

– Із якими проблемами найчастіше звертаються люди?

– Найбільше чернігівців турбують питання зі сфери ЖКГ – міждворові проїзди, ремонти під’їздів, встановлення лавочок тощо. Щойно отримую подібне звернення, надсилаю депутатський запит до міського голови, а він його адресує відповідній комунальній структурі. Як правило, реакція на те, чого люди не могли місяцями вирішити, відбується миттєво – або проблема вирішується, або надходить роз’яснення, чому це неможливо вирішити на даний момент. Можуть також запропонувати якусь альтернативу. З останніх звернень – прохання допомогти врегулювати питання щодо проїзду машин біля 25-ї школи в Чернігові. Там є відрізок дороги, де пішохідна зона. Але водії, як правило – батьки дітей, котрі навчаються в цьому закладі, намагалися проїхати майже до шкільного подвір’я. Не зважаючи при цьому на пішоходів, які вимушені були поступатися автівкам дорогою і виходити на невпорядковану територію. Після мого запиту там були встановлені знаки «Проїзд заборонено» і спеціальні конструкції, що запобігали проїзду. Тепер дітей підвозять до паркувального майданчика й ніхто нікому не заважає.

– Ви, будучи успішним підприємцем, неодноразово брали участь у різних соціальних проєктах, займалися благодійністю… Коли стали депутатом, на проблеми поглянули трохи ширше?

– Звісно. Тепер я вже не уявляю, а знаю весь той ланцюжок, що потрібен для вирішення того чи іншого питання, розумію, які структури мають бути для цього задіяні і що входить до компетенції їхніх працівників. Це дуже важливо, адже, як правило, пересічні громадяни цього не розуміють. А депутат стає посередником між жителями й чиновниками. Буває так, що люди звертаються з питаннями, які не належать до компетенції органів самоврядування міста. Роз’яснюю, чому і до кого потрібно адресувати свій запит, і допомагаю, звісно, зробити це правильно. У нас склалася гарна співпраця з депутатами Чернігівської обласної ради, тож якщо питання можуть вирішитися на рівні області, прошу їхнього сприяння.

– У чому полягає місія депутата, на вашу думку?

– Зробити життя наших громадян більш комфортним – усіх разом і кожного окремо. Для цього приймається чимало програм – для комунальної сфери, освіти, медицини тощо. Треба дослухатися до проблем громадян та звертати увагу відповідних структурних підприємств.

– Як співпрацюєте з комунальними установами сфери ЖКГ? Адже більшість питань, із якими до вас звертаються, стосуються саме їхнього профілю…

– Намагаємося почути одне одного. Ставши депутатом, я по-іншому дивлюся і на ряд комунальних проблем, розумію, що неможливо вирішити їх усі й одразу. На це і суб’єктивні, і об’єктивні причини. Наприклад, звертаються до мене мешканці будинку зі скаргою, що ЖЕК у їхньому домі не робить ремонт. Спілкуюся з очільником ЖЕКу та дізнаюся: не робить тому, що самі ж мешканці заборгували установі чималу суму за комунальні послуги. Тож коштів на ремонт немає саме з цієї причини. Коли буде погашена заборгованість, тоді буде зроблений ремонт. Ось такий взаємозалік. Але в критичних ситуаціях – наприклад, тече дах чи вийшли з ладу важливі комунікації – ЖЕК завжди йде назустріч мешканцям, вирішує проблему, навіть незважаючи на борги. Нині ЖЕКам теж працювати нелегко: ростуть ціни на енергоносії, на будівельні матеріали, зростає сама вартість робіт… А будинки, в більшості своїй, старі, потребують чималих вкладень. Інших коштів у них, окрім плати за утримання житла, немає. Тож не варто накопичувати борги, тоді й проблемні питання будуть вирішуватися швидше.

– Як депутат ви входите до складу постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності. Як вважаєте, що потрібно робити, щоби Чернігів і далі йшов шляхом соціально-економічного розвитку?

– Розвивати економіку, створювати нові підприємства і нові робочі місця. Платити податки до міського бюджету. Для того, щоби заохотити підприємців розвивати власне виробництво, місто має запровадити для них якісь преференції. Наприклад, розробити програму з підтримки підприємництва, що передбачала би, зокрема, й зменшення величини податку на певний початковий період для розвитку нового підприємства .

– Зараз для всіх підприємців дуже гостре питання – це використання в своїй роботі касових апаратів. Ти належиш до політичної сили, яка вийшла на захист прав підприємців. Партія «Рідний дім» і партія «Удар» наполягають на тому, що закон про введення РРО має бути допрацьований, а потім запроваджуватися…

– Як підприємець, я розумію всі складнощі, з якими вже розпочали стикатися ФОПи. Потрібно запровадити градацію для дрібного бізнесу, адже важко уявити продавця на ринку з касовим апаратом. Касовий апарат має працювати в магазинах великих мереж, а не дрібних торговців.

Мабуть, за зразок при розробці цього закону все-таки брали європейський приклад, а там більше середніх підприємців, ніж дрібних. Це – не наші реалії.

– Яку пораду можете дати тим підприємцям, хто продовжує відстоювати свої права?

– Думаю, що потрібен діалог із урядом. Чим більше підприємців долучиться до цих акцій, тим більше шансів, що їх почують.

– А чи дослухається до городян місцева влада?

– Так. Я бачу, як на звернення, на листи, на дзвінки чернігівців реагує міський голова Владислав Атрошенко. Як він запитує зі своїх підлеглих виконання своїх розпоряджень, що пов’язані з цими зверненнями. Можу впевнено сказати, що мер своїх виборців чує. І робить максимально для того, щоби люди не були розчаровані своїм вибором на цю відповідальну посаду.

– А ви не були розчаровані, коли розпочали свою депутатську діяльність?

– Це було, скоріше, не розчарування, а якась невпевненість. Адже майже одразу після обрання я народила дитину, в декретній відпустці не була, адже я не можу залишити своє підприємство. До всіх моїх обов’язків додалися депутатські повноваження, виконання яких потребувало чимало часу. І виконувала я їх після своєї основної роботи чи інколи - замість неї. Хочу нагадати, що депутати місцевих рад не отримують ні зарплат, ні компенсацій за свою роботу, а роблять її безоплатно. Протягом п’яти років ми, можна сказати, волонтери. Тож, за великим рахунком, у мене нині дві роботи – основна і громадська. Але депутатська діяльність для мене – дуже почесна місія, за виконання якої я ставлю собі плюс і отримую моральне задоволення. Мені не соромно за мій перший рік роботи.

– Перший рік все ж, мабуть, був непростим, але дав можливість напрацювати певний досвід. Які плани маєте на наступний?

– Хочу запропонувати до розробки певні соціально-економічні програми, покликані підтримати підприємців міста. Це складне питання, що включає в себе механізми впровадження програми, фінансування тощо. Тож хочу підійти до нього з усією відповідальністю.

– Чернігів за роки каденції міського голови Владислава Атрошенка дуже змінився. Який найбільший успіх ви могли би назвати? І найбільшу невдачу, якщо така є?

– Найбільший успіх досягнуто, на мою думку, в зміні вигляду міста. Нові дороги, оновлені парки, зелені зони, цікавинки, які приваблюють туристів. А невдача… На реалізацію багатьох проєктів просто не вистачає фінансування. Наприклад, зараз під загрозою проєкт бюджету участі.

– Не можу не спитати про «Ricca Sposa», відомий в усьому світі бренд весільного і святкового вбрання, засновником якого ви є. Як пережили локдауни, що нового?

– Було нелегко, але ми витримали. Особливого зростання рік, що минув, нам не приніс. Але головне, що підприємство вистояло і не «впало», а цьому є чимало прикладів. Сподіваюся, цей рік буде більш сприятливим, ми отримаємо новий поштовх для розвитку. Весілля і свята ніхто не відміняв. А наші вбрання користуються стабільним попитом, у тому числі й за кордоном. Дуже приємно, що й наші жінки стали розуміти, що купувати своє – це гарно, стильно, модно, сучасно. І до того ж – підтримка місцевого виробника й української економіки. Яскравий приклад цьому дає наша перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка обирає вбрання від нашого бренду.

– Як вдається поєднувати ролі мами, депутата і керівниці відомого бренду?

– У мене все виходить. Намагаюся так розподілити свій час, щоби його вистачило на все і на всіх. Діти вже добре розуміють, що їхня мама займається дуже важливою справою. Тим більше, що мій старший син ще під час виборчої компанії був завжди поруч зі мною і брав безпосередню участь у зустрічах із виборцями. Тепер мені легко йому пояснювати, для чого потрібно і важливо працювати. І коли він мені інколи жаліється, як він втомився після школи, я нагадую йому, як ми вдвох ходили на зустрічі, як мені було важко – я була на восьмому місяці вагітності, але я працювала. І це його мотивує.

– Яку пораду ви можете дати молодим мамам у декретній відпустці?

– Я б порадила витрачати цей час на дитину та свій розвиток: поміркувати, куди йти після декрету, чим зайнятися та підготуватися до цього. Наприклад: читати, навчатися онлайн – курси, семінари. Людина завжди повинна зростати та розвиватися, при цьому неважливо, чим ви займаєтесь.

– Ви – досвідчена підприємниця. Напевно, знаєте якісь секрети та можете дати певні поради. Наприклад, за наявності коштів, куди їх краще інвестувати?

– Безпрограшний варіант – нерухомість, тим більше, вона весь час зростає в ціні. А ще, можливо, криптовалюта, думаю, за нею – майбутнє.

– Куди б інвестували 100 000 гривень і 1 000 000?

– Можливо, створила би якийсь маленький бізнес в інстаграм. Це дуже гарна платформа для початківців. Мільйон – це більш серйозно, можна вкладати в серйозніші проєкти та навіть у нерухомість. Сьогодні «купи-продай» уже не працює. Коли я розпочинала свій бізнес, я розуміла, що не отримаю швидкий прибуток – стратегія була розроблена на п’ять років. Але нам довелося пережити ряд криз, найбільш страшною була криза 2014 року. Піднімалися дуже важко, у великій нагоді стали мої сила духу, старанність, наполегливість. Я дуже любила свою справу і дуже хотіла, щоби вона стала успішною, це допомогло все витримати. Коли розпочався ковід, теж було дуже важко, але ми вже міцно стояли на ногах та змогли одразу піти онлайн, винайти якісь інші шляхи. Можна сказати, для деяких компаній він став можливістю для пошуку нових шляхів розвитку. Якщо в житті трапляється будь-яка можливість, я її використовую на всі 150%.

– Ще трошки про політику. Триває процес об’єднання і консолідації сил партій «Рідний дім» і «Удар». Ви це підтримуєте? Йдете за лідером?

– Так. Адже перш ніж прийняти рішення про об’єднання з «Ударом» Владислав Атрошенко обговорював цей крок зі своєю командою, яка його підтримала. Зараз взагалі прийшов час об’єднань та колаборацій задля розвитку.

– А ви маєте подальші політичні амбіції?

– Звісно, що я налаштована на роботу депутата міської ради. Хоча мені хотілося би подальшого розвитку. Я бачу свої цілі і, повторюся, ніколи не відмовляюся від можливостей, які надає життя. З’являться можливості і перспективи, тоді й повернемося до цієї розмови.

Спілкувалася
Христина ЛАВРИЩЕВА

 

Рік роботи депутата Чернігівської міської ради восьмого скликання Юлії Лобачової у цифрах і фактах:

- участь у сесійній діяльності – 13 сесій із 15;

- участь та перемога в «Бюджеті участі», завдяки чому буде реалізований проєкт облаштування комплексного дитячого майданчика у дворі на вулицях Доценка – Пухова;

- розглянуто 358 звернень громадян.

За сприяння та депутатськими запитами було розпочато:

- реконструкцію тротуарів на вулицях Доценка – Космонавтів;

- будівництво скейт-парку в Березовому гаю;

- проведення реконструкції у дворах мікрорайону;

- установка підземних сміттєвих баків у мікрорайоні Олександрівка та інші.

Діяльність у сфері ЖКГ та благоустрою:

- встановлення, фарбування, ремонт лавок та парканів, поручнів, ремонт сходинок, санітарна обрізка дерев, ремонт покрівлі, заміна дверей у під’їздах та підвалах, заміна тепломереж та мереж водопостачання, облаштування футбольного поля у дворах по вулиці Пухова.

Діяльність у соціальній сфері:

- після направлення письмових звернень на матеріальну допомогу соціально незахищеним громадянам округу, а також виборцям, котрі опинилися у складній життєвій ситуації, вони отримали матеріальну допомогу на проведення медикаментозного та операційного лікування, інші соціальні потреби;

-допомога Чернігівському половому будинку з медобладнанням;

- постійна підтримка різних благодійних проєктів.

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55