«Масові обшуки і погрози адвокатам» – міський голова Владислав Атрошенко про політичний тиск на місцеве самоврядування

2022-01-13 17:21

Масові обшуки, що останнім часом відбуваються на комунальних підприємствах та у представників місцевого самоврядування Чернігова, є політичним тиском. Про це очільник Києва Віталій Кличко та мер Чернігова Владислав Атрошенко заявили під час спільної пресконференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна». Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко зазначив, що обшуки на комунальних підприємствах проводять, щоби тиснути на нього та примусити до співпраці з владою.


Голова Асоціації міст України, міський голова Києва, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко назвав «цікавими» події, що відбуваються в Чернігівській області. 


«За останні декілька місяців у представників місцевої влади відбулося обшуків уп'ятеро більше, ніж за останні шість років. Усі знають, як відбувалися обшуки в місті Києві – нічого не знайшли, і наразі прийшли до мера Чернігова – представника команди партії «УДАР» Владислава Атрошенка. І в Києві, і в Чернігові причини обшуків однакові: мери мають піти на «договірняки» замість того, щоби представляти інтереси своїх виборців», - сказав Кличко.


Причину політичного тиску на Чернігівського міського голову Кличко вбачає в довірі до нього людей та політичній самостійності.  Водночас такий «політичний тиск» він назвав «непрофесіоналізмом або диверсією», які можуть призвести до нестабільності чи хаосу, оскільки Чернігівська область межує з Білоруссю.


Кличко наголосив, що захищатиме Владислава Атрошенка як представника своєї команди. «Я як представник місцевого самоврядування, як мер столиці говорив про це і зараз підтверджую: ми будемо захищати представника нашої команди Владислава Атрошенка.  Це принципова позиція, це, насправді, справа моєї честі». 


Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко уточнив, що в грудні минулого року відбулося майже 60 обшуків на підприємствах, які виконували роботи згідно з виграними тендерами, головними розпорядниками коштів за якими виступили управління житлово-комунального господарства та управління капітального будівництва Чернігівської міськради. 
«Коли я прочитав постанову судді Печерського суду на проведення обшуків, чесно кажучи, був здивований і сприйняв її як жарт: мене обвинувачували у створенні організованого злочинного угруповання в місті Чернігові... Це при тому, що, починаючи з 2017-го року, за одним із найавторитетніших соціологічних досліджень, що проводиться за кошти канадського уряду, Чернігів посідає одне з лідируючих місць серед обласних центрів України за темпами розвитку – при менших ресурсах, аніж у середньому по містах України… 
Обшуки відбуваються іноді брутально, є факти погроз адвокатам фізичною розправою просто на місці обшуків, є факти здійснення обшуків у сім’ях рядових співробітників на очах у їхніх дітей-інвалідів»
, – наголосив він.


За словами Атрошенка, інформацію про те, що ці обшуки можуть свідчити про політичний та силовий тиск, він отримав у липні 2021 року після Форуму єдності в Чернігові, на якому вони разом із Кличком підписали меморандум про об’єднання зусиль та спільну участь у виборах на базі партії «УДАР».


«Перші сигнали були від ДБР, що саме вони отримали команду «фас» від Офісу президента, аби працювати щодо Атрошенка, міського голови міста Чернігова… Друга причина – це те, що я публічно заявив, що горезвісний меморандум про збереження тарифів є помилковим рішенням, а цілі стосовно збереження тарифів потрібно технічно та юридично досягати зовсім іншим шляхом, що дасть змогу також заощадити державні кошти. Третя причина – це вибори у 206-му окрузі, які мають відбутися 27 березня», – пояснив Атрошенко.
Він також зазначив, що Офіс президента нібито готовий був послабити тиск на нього у разі виконання двох вимог: Атрошенко «мав відійти від Кличка» й «домовитися і здати 206-й округ».

«Я хочу повідомити публічно, в першу чергу своїх виборців, чернігівців, що я не маю морального права зрадити їхні інтереси. Я не піду на незрозумілі домовленості з тією владою, яка, на моє глибоке переконання, веде Україну до економічної прірви, яка йде шляхом створення авторитарної моделі влади. Я буду віддано відстоювати інтереси Чернігова», – підсумував Атрошенко.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21