Коли треба прибирати ялинку: народні прикмети

2022-01-12 08:30

Думка церкви

За християнськими канонами, традиція прикрашати ялинку на Новий рік – це язичницький обряд, тому церква взагалі не рекомендує віруючим її дотримуватися. Проте, якщо ви вже нарядили святкове дерево, можете прибрати його за заповітами церкви – відразу після Васильєва вечора (14 січня) і до Хрещення (19 січня). На те, щоб позбутися від головного атрибута Нового року, у вас буде 5 днів.

Народні прикмети

Слов'янські повір'я дають свободу вибору і різну інформацію. За однією з версій, найголовнішим святом було Хрещення, тому новорічну ялинку прибирали відразу після нього, як і всі інші прикраси.
Другий варіант – винести ялинку в перших числах січня, так як вона «ввібрала» в себе негатив року, що минає. До того ж, якщо у вас натуральна ялинка і з неї вже почали обсипатися голки, це виглядає неестетично і немає ніякої потреби в присутності такого дерева в будинку.

Перед тим, як виносити ялинку з дому, розстеліть на підлозі газети, щоби голки опадали на них, а не на підлогу.

Якщо ялинка невеликих розмірів, обмотайте її плівкою, підгинаючи гілки вгору. Починати краще знизу, щоб рівномірно упакувати ялинку. Корисна порада: купувати краще будівельну плівку, а не харчову – вона міцніше.


За відсутності плівки можна скористатися і мішками для відходів. Беріть пакети найбільшого розміру – один надягайте на верхівку дерева, а другий розмістіть знизу. Верхній пакет заправте в нижній посередині ялинки, обмотайте скотчем.
Якщо на Новий рік ви купували велику і пухнасту ялинку, вам пригодяться секатор і пакети. 


Зріжте секатором гілки якомога ближче до стовбура і складіть їх у пакет для сміття. Продовжуйте до тих пір, поки від дерева не залишиться тільки стовбурова частина. Винесіть на смітник її і всі пакети з «запчастинами» від ялинки.


Важливо пам'ятати, що новорічну ялинку не можна викидати в контейнер. Краще поставити її поруч зі сміттєвими баками, тоді комунальні служби заберуть її на утилізацію.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42