Валентин Васько: «В майбутнє дивимося з оптимізмом!»

2021-12-30 07:23

Основний профіль роботи ТОВ «СіНегрі» – деревообробка. Використовуючи найновіші технології і найсучасніше обладнання, підприємство постачає свою продукцію по всій Україні і за кордон. Співпрацює не тільки з країнами-сусідками, як, наприклад, із Латвією, а й азійським регіоном – Китаєм, Малайзією, Філіппінами, Індією. Дерев’яні будинки замовляє Франція. Нині працюють над тим, щоби відкрити для своєї продукції ринок США.

Валентин Васько, директор ТОВ «СіНегрі», розповідає, що однією із найбільш затребуваних є зрощена та клеєна продукція – конструктивні елементи довжиною до 12 метрів, котрі з успіхом використовуються у будівництві як несучі конструкції. Вони витримуються значно більше навантаження, ніж зроблені з цільної деревини – в клеєному брусі значно вища опірність матеріалу.

Для того, щоби розпочати їхнє виробництво, підприємство закупило і встановило спеціальне обладнання – лінію з виробництва зрощеної та клеєної продукції FL-20-250. І аналогів такого обладнання в Україні немає.

Спеціальний прес для склеювання конструктивних елементів – чи не єдиний в Україні. А новий верстат дозволяє обробляти заготовки розміром 200 х 300 мм, такий теж не часто зустрінеш на подібних підприємствах. Виробляють тут ще й віконний клеєний брус, вагонку, котра користується неабияким попитом. Це й не дивно, адже будь-яка оселя виглядає вишукано, тепло і комфортно, коли у дизайні застосовують природні матеріали, особливо натуральну деревину.

70% продукції ТОВ «СіНегрі» йде на експорт. Це – визнання її якості. Але компанія поступово завойовує ще й вітчизняного споживача, наполегливо працюючи в цьому напрямку – пропонує різні екологічні вироби свого виробництва з дерева.

Очільники підприємства запевняють: можуть виготовити будь-що – будинки, бані, альтанки, сходи, різні конструктивні елементи, сучасні меблі у різних стилях, у тому числі й такому популярному нині екостилі.

Бізнес роблять не компанії, бізнес роблять люди, вважає керівництво «СіНегрі». Адже від того, як ставляться до працівників на підприємстві, багато в чому залежить їхня віддача.

На жаль, дефіцит кадрів на підприємстві відчувається, тож робочу силу вимушені шукати по всій Україні. Дуже не вистачає верстатників і різноробочих – звертайтеся, кому потрібна робота!

Оскільки матеріально-технічна база підприємства постійно оновлюються, тут планують відкрити свій навчальний клас, де навчатимуть роботі на сучасному деревообробному обладнані. Це – одне із пріоритетних завдань для керівництва «СіНегрі».

Директор підприємства Валентин Васько, до речі, теж постійно навчається. Немає жодного верстату чи інструменту, з яким він не зміг би працювати. Знає весь процес проходження деревини – від її заготівлі до доставки на підприємство. Не цурається і сам взяти до рук бензопилу чи сісти за кермо лісовоза. «Хочу зруйнувати стереотипи щодо подібних до нашого підприємств. Люди вважають, що лісопереробники – це доларові мільярдери, котрі рубають ліс так, що тріски летять, і заробляють на цьому шалені кошти. Ми – ведемо легальний бізнес, платимо всі податки. Про надприбутки, звичайно, не йдеться – хоч і продаємо продукцію за ринковою вартістю, але бувають випадки, коли ціна дозволяє лише трохи перекрити її собівартість, щоб узагалі не піти в збитки. І головне, до вартості сировини, за яку ми платимо, вже закладена вартість відновлення лісу», – наголошує Валентин Васько.

Його господарська практика міцно підкріплена вищою економічною освітою, і це дозволяє директору впевнено вести «СіНегрі» шляхом розвитку та вдосконалення, крізь бурхливе море ринкових відносин. Головне на цьому шляху, вважає керівник підприємства, наполеглива праця і відповідальне ставлення до роботи. А раз усі працюють відповідально, виходить продукція належної якості, котру гідно оцінюють партнери.

Підбиваючи підсумки року, що минає, Валентин Васько констатує: він був важким, але дуже плодотворним. Як і планували, запустили другий етап виробництва, відкрили новий цех, в якому встановили лінію з виробництва зрощеної та клеєної продукції FL-20-250. Розширили ринки збуту своєї продукції, попит на яку зростає. Розширився і трудовий колектив підприємства. Саме люди є його найціннішим активом.

Звісно, не оминули підприємство і певні труднощі. Вони пов’язані, перш за все, зі здорожчанням енергоносіїв, що тягне за собою збільшення витрат підприємства. І як наслідок, підвищує вартість готової продукції.

Досі неврегульований належним чином і ринок деревини – підприємства деревообробної галузі на сьогодні відчувають гострий дефіцит сировини. Певну надію на врегулювання ситуації, зазначає Валентин Васько, дає законопроєкт «Про ринок деревини» – парламентарі ухвалили його в першому читанні. Серед новацій – продаж деревини на електронних аукціонах, публічні пропозиції до продажу деревини та виробів із неї, відповідальність учасників сировинного ринку тощо. Як працюватиме закон і чи працюватиме взагалі – покаже час.

Алла ПРИМА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13