Депутати одноголосно ухвалили головний фінансовий документ області

2021-12-23 08:26

Перед початком сесією всі питання порядку денного обговорили на засідання президії обласної ради. Особливу увагу, звісно, було приділено ключовому питанню - бюджету-2022. Без жвавих дискусій не обійшлося. Проте основний фінансовий документ області з певними правками депутати підтримали одноголосно.

У роботі пленарного засідання восьмої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем, взяв участь голова ОДА В'ячеслав Чаус, а також долучилися народні депутати України Павло Халімон, Сергій Гривко, Борис Приходько.

Отже, дохідна частина склала 2,986 мільярда гривень, витратна — 2,981 мільярда. Загальний обсяг фінансового ресурсу 90,3% складають захищені статті бюджету, видатки на заробітну плату та оплату енергоносіїв – 80,0%.

Згідно з прийнятим документом 924 327,5 тис. грн буде спрямовано на утримання установ освіти. На сферу охорони здоров'я – 272713,9 тис. грн. Зокрема, на наступний рік в бюджеті області додатково закладено 102,2 мільйона гривень на оплату енергоносіїв в медичних закладах області. Це дозволить спрямувати кошти Національної служби здоров’я України на розвиток закладів, а не на сплату комунальних платежів. 

На утримання установ соціального забезпечення, підпорядкованих Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, та на фінансування регіональних програм соціального захисту населення буде спрямовано 310 567,3 тис. грн. Зокрема, на утримання будинків-інтернатів для літніх людей, осіб з інвалідністю та будинку-інтернату для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» тощо.

На галузь культури - 170 951,3 тис. грн, що на 5,8% менше очікуваних видатків 2021 року. Таке зменшення потребує запровадження розпорядником коштів обласного бюджету заходів щодо ефективного та раціонального використання бюджетних коштів та забезпечення першочергового фінансування видатків на оплату праці та енергоносіїв.

На реалізацію місцевих/регіональних програм у 2022-му буде спрямовано майже 293,6 мільйона гривень. 

Важливий документ, що підтримали депутати, — Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2022 рік. Серед основних визначених пріоритетів — постійний діалог з територіальними громадами, підвищення якості медичних та освітніх послуг, активізація інвестиційної діяльності, розбудова дорожньої інфраструктури, продовження реалізації президентської програми «Велике будівництво», забезпечення всієї території області якісним зв’язком та Інтернетом, посилення телесигналу у прикордонних північних районах області та інше.

Дискусію у сесійній залі викликали питання, які стосувалися фінансової підтримки територіальних громад Чернігівської області та наповнення обласного бюджету. Після обговорення більшістю голосів підтримано рішення, подане на розгляд сесії головою обласної ради Оленою Дмитренко. Згідно з ним дочірні підприємства комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради щоквартально направлятимуть 40% частини чистого прибутку в якості матеріальної допомоги до бюджетів територіальних громад області пропорційно до їхньої кількості на територіях районів Чернігівської області, за місцем провадження діяльності.

Загалом у ході засідання розглянуто понад 30 питань порядку денного.

Так, на різні напрями природоохоронної діяльності з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища наступного року планується спрямувати 11,5 мільйона гривень. Було ухвалено й зміни до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021–2027 роки та Положення про відповідний обласний фонд.

Розглянуті й одностайно підтримані були також депутатські запити щодо відновлення роботи аптек, капітального ремонту доріг місцевого значення та інших важливих питань.

На завершення сесії голова обласної ради Олена Дмитренко подякувала колегам-депутатам за плідну роботу, а обласній державній адміністрації – за конструктивну взаємодію.

– Нехай злагода і взаєморозуміння завжди панують в кожній родині та у нашій сесійній залі. Миру, добробуту і процвітання Чернігівщині та нашій рідній Україні, – сказала голова обласної ради та, вітаючи з прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажала всім міцного здоров'я, щасливої долі, нових професійних успіхів та особистих досягнень.

Фото: офційний веб-портал Чернігівської обласної ради
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42