У лікарнях Чернігівської області запрацювало шість нових томографів

2021-12-20 10:14

За програмою Президента України «Велике будівництво» на Чернігівщині модернізовано низку лікарень. Разом із оновленням відділень тут встановлюється і нова високовартісна діагностична техніка та медичне обладнання.

Так, цього року в області запрацювали 6 нових комп’ютерних томографів. Один з них — у Чернігівській обласній лікарні. Ще 5 — у медичних закладах Бахмача, Бобровиці, Козельця, Корюківки та Новгорода-Сіверського, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

Оновлення лікарень — на постійному контролі керівництва облдержадміністрації.

Наприкінці листопада голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус втрутився у ситуацію у Новгород-Сіверській міській лікарні, де після відкриття модернізованого приймального відділення підрядник кілька місяців не міг нала-годити і запустити новий томограф.

Минулого тижня робота діагностичного апарату нарешті була належним чином налагоджена.

Прилад, встановлений в Новгород-Сіверській лікарні, обійшовся державному бюджету в один мільйон доларів. Під обладнання спеціально будувалось і саме приміщення, розповідає Суспільне Чернігів.

Тринадцятирічна Софія – перша пацієнтка. На обстеження Софію вирішили привести, щойно дізнались, що в місті працюватиме КТ. Інакше дитину потрібно було б везти у Чернігів.

«Ця процедурна кімната побудована, як саркофаг для реактору. Стіни мають тришарову структуру. Підлога – спеціальний лінолеум. Це спеціальне скло, яке також приїхало з томографом. Під підлогою тут є посилення спеціа-льне, яке може витримувати вагу самого КТ – 2,5тони», – говорить генеральна директорка Новгород-Сіверської ЦМЛ Олена Набхан.

Томограф, який встановили у Новгороді-Сіверському, каже фахівець із медичного обладнання Дмитро Грищенко, дозволяє працювати з мінімальними дозами опромінення.

«Для нього не треба велику дозу застосовувати, щоб пробити тканини. Тобто якщо можна виявити якісь патології при найменшій дозі – це є успіхом».

Завдяки запуску томографа лікарня зможе найближчими днями укласти пакет зі Службою здоров’я на лікування хворих із інсультами. До цього їх возили за 150-200 км у Мену або Чернігів. Невропатолог Ганна Здота каже, кількість людей із інсультами зростає кожного року.

Загалом у перший день обстежили 11 пацієнтів.

На Новгород-Сіверському томографі можна пройти обстеження практично всього організму, каже головна директорка Олена Набхан. Є домовленість з обласною лікарнею – там вузькопрофільні спеціалісти, яких нема в Нов-городі-Сіверському, розшифровуватимуть результати обстежень. Пацієнтам, які лікуватимуться у відділенні, томографію робитимуть безкоштовно. Якщо лікування не входить до пакетів, наданих службою здоров’я, послуга буде платною.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13