Касові апарати для ФОП: підприємці боротимуться далі

2021-12-20 09:40

Депутати не проголосували за те, щоби відтермінувати обов'язкове застосування касових апаратів (РРО - реєстраторів розрахункових операцій) для ФОП.

У сесійній залі не вистачило голосів навіть щоби внести розгляд відповідного законопроєкту в порядок денний. "За" проголосували лише 102 депутати при необхідних 226.

І тепер вимога про касові апарати для тих, хто обрав спрощену систему оподаткування для свого бізнесу, має запрацювати з 1 січня 2022 року, як і планувалося раніше. Засідання супроводжувалось протестами ФОПів. Розгляд питання на спеціально скликаному позачерговому засіданні відбувався практично при порожній залі, в якій були присутні переважно представники опозиційних фракцій.

У проєкті закону автори пропонували відтермінувати обов'язковість касових апаратів ще на рік - до початку 2023 року. Це мало поширюватись на тих платників єдиного податку 2-4 груп, річні доходи яких не перевищують 220 розмірів мінімальної зарплати (зараз це 1,3 млн грн).

Автори проєкту закону пояснили ініціативу тим, що хочуть підтримати малий бізнес, який постраждав від карантинних обмежень, а відтак "виникла необхідність чергового відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку".

Вимогу про обов'язкове застосування касових апаратів відкладали вже кілька разів, - останнє перенесення було з 1 квітня 2021 року на 1 січня 2022 року.

Чернігівські представники малого бізнесу також були серед протестувальників під ВР.

Ситуацію коментує Наталія Кохан, заступниця голови Чернігівської профспілки підприємців:

– ФОПи вже два роки борються за те, щоби продовжувати працювати за спрощеною системою оподаткування. Тобто, аби малі підприємці не поїхали з України на заробітки, закривши свій невеликий бізнес, якому сьогодні дуже важко бути на плаву. Хоч до цього вони мали змогу спокійно годувати свої родини, платити податки й надавати робочі місця.   

І січня закінчиться відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку. Але тривав карантин. І підприємці  виявилися не готовими до такого рішення. При Офісі Президента, як і при кожній ОДА, створені Ради підприємців, разом із багатьма іншими службами, напрацювали законопроєкт, що влаштовував і владу, і малий бізнес, який відтак би мав  змогу працювати по-новому. Він потрапив у ВР і... загубився серед інших. Ми ж вийшли на відповідну акцію 30 листопада. Адже наближається термін введення касових апаратів,  призначений на 1 січня! І підприємці можуть потрапити  під тотальну фіскалізацію. Акція підворушила ситуацію. Нам пообіцяли відновити роботу Ради підприємців при Офісі Президента.  Але часу замало. Тому, як тимчасову альтернативу, було розроблено законопроєкт про про відтермінування  обов'язковості касових апаратів ще на рік. Для того, аби скликати позачергове засідання сесії ВР, зібрали 150 підписів народних депутатів.  Частина фракцій, здебільшого опозиційних, також Податковий комітет, нас підтримали.  Але коли настала черга голосування за внесення розгляду законопроєкту в порядок денний, виявилося, що більшість депутатів, особливо монобільшості, покинула сесійну залу... 

Проте ми не збираємося зупинятися. Боротимемося далі! Підприємці всієї України єдині. І сподіваємося, що наші проблеми й прагнення влада нарешті почує. 

Фото: https://ukranews.com/
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13