Свято Миколая Чудотворця у Вороньках

2021-12-19 12:31

Замело снігами весь Поліський край
Горами й долами ходить Миколай. 
Двигає пакунки в сніговій імлі –
Дідових дарунків діти ждуть малі.

Такими зворушливими рядками розпочав свою розповідь про те, як у Вороньках вшановують Святого Миколая, настоятель Покровського храму отець Мирослав (Партатус). Тут 19 грудня відзначається, ніби храмове свято.

«19 грудня Православна церква України вшановує Святого Миколая завдяки його милосердним справам та любові до ближнього. Святий Миколай ніколи не чекав, що його проситимуть про допомогу. Навпаки, сам шукав тих, хто її потребує. Він відстоював ті істини, які приніс у світ Христос Спаситель. І вчив людей та сам виконував заповіді Божі. В Україні весь християнський світ любить і вшановує Святого Миколая. З року в рік усі чекають цього свята, – отець Мирослав торкається прадавньої християнської історії і плавно переходить до дня сьогоднішнього. – Але особливо Чудотворця чекають у наших Вороньках. І вже зранку й дорослі, й діти поспішають до Покровського храму, який височіє в центрі села. Адже після Богослужіння до церкви практично щороку приходить Святий Миколай разом із ангелами. І щороку ми робимо святкове дійство у нашому храмі. Організовують його учні та вчителі Вороньківської школи. Діти віршами й піснями прославляють Святого Миколая, знаючи про те, що після свята кожна слухняна дитина отримає солодкий подарунок. І трапляється це завдяки спонсорській допомозі нашого агропідприємства – ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», що входить до групи компаній «Агрозем Холдинг», та особисто керівника – Сергія Миколайовича Рудьковського. Отож величезна корзина з гостинцями завжди наповнена вщерть. Торік ми роздали дітям близько 150 солодких подарунків з цукерками та іншими смаколиками. І так щороку, напевно, 16 років поспіль. У школі навчається приблизно 100 учнів. А ще ж є дитсадок. І ті діти, що приїздять до дідусів та бабусь на свято. Ніхто не залишається без подарунка! Усі йдуть до храму, бо у нас найслухняніші дітки. Наша активна прихожанка Валентина Анатоліївна Бойко, яка працює в школі, організовує ці свята, вчить із учнями пісні та вірші. Завдячуємо організації свята директорові школи Валентині Анатоліївні Шовковій та керівникові дитсадка Валентині Петрівні Линник. Як свято припадає на будній день – то діток ненадовго відпускають до храму на святковий концерт. А в садочок Святий Миколай найчастіше сам приходить. Цей день дарує дітям радість не тільки від подарунків. У ньому особлива сила. Це приклад Святого Миколая, який вчить нас бути милосердними та люблячими, відданими Богу. Любов – це найважливіша із християнських чеснот. Святий Миколай казав, що є дві найважливіші заповіді – люби Бога свого всім серцем своїм і люби ближнього свого як самого себе. Закон Божий тримається на слові – люби! І спонукає наслідувати добрі вчинки Святого Миколая. Цю його безкорисливу любов ми прищеплюємо дітям».

Запитую отця Мирослава, як відзначають це свято у їхній родині.

«У нашій сім’ї двоє діток – четвертокласниця Євгенія та другокласник Богдан. Вони напередодні свята пишуть листа до Святого Миколая і повідомляють, що вони хочуть отримати під подушку. При цьому читають спеціальну молитовку.

Святий отче Миколаю, я тебе благаю,
Принеси мені дарунків (і називають, що саме вони хочуть). 
Обіцяю вранці й ввечері молитися, 
В школі добре вчитися, 
Бути чемними удома, з дітками не битися. 
Щонеділі і щосвята до церкви ходити, 
Маму й тата слухати й любити. 

На свято дітвора, ледве засіріє, шукає подарунки під подушкою і дуже втішається, що Святий Миколай не обминув нашого дому. А ми з дружиною Богданою теж втішаємося й радіємо». 

«Вороньківські діти дуже люблять свято й питають, чи буде воно цього року, – продовжує розмову отець Мирослав. – Торік через карантин Святий Миколай та янголи принесли подарунки і вітали дітей смаколиками безпосередньо в школі й дитсадку. Загалом же, людей на Святого Миколая у церкві – як на Великдень. Бо всі хочуть побачити, як дітки виступають. Цього року свято припадає на неділю. То готуватимемося! Першого року, пам’ятаю, ми роздали 50 подарунків. А відтак щоразу – більше й більше. Серце радіє, що немовлята народжуються, а старші діти знають, хто такий Святий Миколай і навчаються в нього доброти й любові». 

Записала Людмила ПАРХОМЕНКО
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13