Про дива своїми руками та сердечних ведмедиків для Надії Сироти

2021-12-19 12:24

Хто не чув про дивовижні святомиколаївські, новорічні та різдвяні історії... 

І сьогодні одна із них – для вас. Вона про добро, любов, милосердя, взаємодопомогу, синергію небайдужих людей задля благої мети, наразі – одужання молодої жінки Надії Сироти від важкої хвороби. А маленьким дивом уже не вперше стають неймовірні ведмедики зі щирими серцями, яких створює Олена Хрустицька, відома дизайнерка і прекрасна людина, котра постійно переймається чужим болем та прагне допомагати тим, хто цього дуже потребує.

Надія Сирота каже, що за два роки навіть звикла до своєї хвороби. А захворіла вона у 26-ть... І пережила дуже й дуже непрості часи, та ще й із маленьким сином на руках.

– Я була вагітною, і мене раптом почала турбувати родимка на нозі. Вона свербіла. До онколога я звернулася, коли моєму синові було вже 8 місяців. У мене тоді сталося запалення пахового лімфовузла. В онкоцентрі взяли пункцію, відправили на гістологію. Висновок був невтішним – онкологія з метастазами. Лікар спитав, чи є в мене родимки і чи не турбували вони останнім часом... Відтак мене оперували, видалили родимку й лімфовузли. Я тоді ще годувала дитину... Після операції стало відомо, в мене меланома... Я почувалася дуже погано. І фізично, й морально. Бо меланома – то чорна королева онкології, один із найагресивніших видів раку. У мене була третя стадія... Призначили імунотерапію. Кожні два тижні щомісяця мені ставили крапельниці. Курс лікування розрахували на рік. Першу крапельницю я отримала 7 грудня 2019 року. Крапельниця коштувала 46 тисяч гривень. А з березня ціна збільшилася до 53 тисяч. Загалом я отримала 11 крапельниць препарату Опдіво. А мені ставало все гірше. І я попрохала лікаря зробити КТ. Виявилося, що все дуже погано – метастази в печінці та кістках. Ця терапія не спрацювала.

– Як було не зневіритися... Але знаю, ви трималися...

– Так, я, попри все, вірила, що вихід є. І мене всі підтримували. Батьки, брат, чоловік, друзі. Це було дуже важливо. Ми почали шукати лікаря-консультанта. Знайшли в Ізраїлі. Він призначив інші ліки – два швейцарські препарати – Тафінлар і Мекініст. Це капсули й таблетки. Поки тривали пошуки – час минав. У мене страшенно боліли кістки. Знеболюючі не допомагали. Минуло два тижні. І ось нарешті очікувані препарати. Через тиждень я відчула полегшення. А до цього вже не могла підняти руку, щоби розчісувати волосся. Була згодна на найкоротшу стрижку, навіть налисо. Перукарка вмовила мене залишити коротке каре...

Тепер я цьому рада. Але після полегшення раптом – температура 41 градус. Швидка їздила через дві години. Бо температура практично не збивалася. Лікар із Ізраїлю вирішив зробити перевірку, чи це меланома. Я взяла скельця й парафінові блоки після операції. І відвезла в іншу клініку. Паралельно пройшла ПЕТ-КТ. Почувалася я напрочуд добре, хоча знову не приймала ліки два тижні. Діагноз підтвердився. Але диво. ПЕТ-КТ показало, що за тиждень-два прийому ліків метастази з печінки зникли. А в кістках стало гірше. І я знову стала приймати ці препарати. Тепер метастазів у печінці немає. А кістках вони на місці, проте не ростуть. Хоча лікар говорить, що в кістках можуть бути просто рубці. Але ці дорогі ліки мені треба приймати все життя, оскільки в мене уже була 4 стадія меланоми...

– Є шанс жити. Це щастя. Незважаючи ні на що...

– Так. Уже 2 роки я живу з цім діагнозом, лікуюся завдяки небайдужим людям, котрі благодійно допомагають грошима. Вони ж діляться інформацією про мене зі своїми друзями, знайомими. Якби не добро й милосердя багатьох людей, мене би не було світі... Я звичайна людина. Великих грошей у нас немає. Препарати, які я назвала, в багатьох країнах державою виділяються хворим безкоштовно. У нас ні. І в Україні вони не зареєстровані. Тому треба шукати за кордоном. Коштують вони дорого. Місячний прийом сьогодні обходиться в 2,5 тисячі доларів. Раніше швейцарська компанія, що випускає ці препарати, поставляла їх безкоштовно в Україну для хворих на меланому. Поставка була на 3 місяці. І чотири рази я замовляла ці препарати. Але хворі платили за розмитнення. На місяць – це 50 тисяч гривень. Звісно, дешевше, ніж купувати. Та з жовтня ця програма закрилася. І в жовтні ми купували ліки в Грузії. Звісно, стараємося заробити гроші самі. Але суми для звичайної людини непомірні. Тому й звертаємося за допомогою. І я зрозуміла, що допомагають найчастіше звичайні люди, у кого заробітки не дуже великі. Моєму татові в селі дідусь приніс зовсім невеличку суму, папірцями по гривні й трохи більше. Але то було від щирого серця. Такі моменти неймовірно зворушують... І я всім дуже вдячна.

– Надіє, чим займаєтеся, хто ви за професією?

– Я вчитель математики. Заробляю гроші репетиторством. Синочку Матвійкові в лютому буде 3 роки. Вірю в себе, я не налаштовувалася на погане з самого початку. Як каже мій лікар, це вже половина успіху. Мені є для кого жити. У Матвія буде випускний бал колись і весілля... Як же без мами...

Ще я вишиваю. І нитками, й бісером. Розпродала всі свої вишиті роботи і зараз працюю на замовлення. Вишиваю і картини, й одяг. Продала свою чудову бібліотеку. Ще почала робити шокобокси – для цукерок. На кожне свято готую такі подарунки. Це теж заробіток.

– Як дізналися про ведмедиків Олени Хрустицької?

– Розповіли мої підписники. І про Олену, і її сердечних ведмедиків, котрих дизайнерка продає на благодійних аукціонах. А гроші віддає онкохворим людям. Ми розмовляли про це на початку року. Й вона обіцяла допомогти. Що й станеться перед Новим роком, коли навколо дива і казка оживає. Олена дуже добра людина. Вона намагається допомагати, переймається чужими долями, чужим болем. Люди, добро – це така рушійна сила. Ми повинні об’єднуватися. Тому що держава не дуже піклується про таких, як ми...

Олена Хрустицька:

– Це вже п’ятий наш благодійний аукціон, де допомагають сердечні ведмедики. Спочатку він був закритим. Люди, котрі до мене приходили, замовляли одяг, купували сердечних ведмедиків, а я віддавала гроші онкохворим. Опісля працювала з фондом, а потім люди самі почали до мене звертатися. Аукціон потрібен для того, аби якомога більше людей взяли в ньому участь. Тоді й сума допомоги буде більшою. Ми найчастіше робимо це в грудні. Ведмедики – то спільна праця. Хтось шиє, хтось розповсюджує, хтось допомагає в організації аукціону. Головна робота – виготовлення, декорування і проведення самого конкурсу. Це щоденна робота. Ми вишиваємо серце, в яке вкладаються серця багатьох людей. Чому саме ведмедики? Бо моя дитина любить ведмедиків. І це наша сімейна іграшка. До речі, робимо ми їх із залишків тканини, з якої я шию вироби. Це екологічно правильний процес, без утилізації, а навпаки – задля благодійної справи. Ми завжди залучаємо людей. І тепер сім відомих сімей Чернігова будуть оздоблювати ведмедиків. У багатьох із них є блоги, акаунти. І таким чином ця інформація пошириться. Ми також разом із Надією прийдемо на програму «Нового Чернігова», розповімо про аукціон та історію Надії. Для чого це все? Хочеться дати зрозуміти людям, що ти в цьому світі не один. У ньому багато гарних людей. І дива ми можемо робити своїми руками. Бо диво – це ми з вами.

Помічниця й асистентка Олени Хрустицької Дарина Загреба розповіла, що ведмедики виходять різними, кожен зі своїм «характером», бо це історія творчості та стану душі. Їх дарують дітям, хрещеникам... Цього разу ведмедиків буде 7. Для того, аби їх оздобити, запросили небайдужих людей, сім сімей. Досить відомих, у яких є інформаційна аудиторія. Оздоблюватимуть іграшку вони в сімейному колі. Дітям особливо важливо говорити, що ведмедик, якого творитимуть разом, із любов’ю, може врятувати життя.

Аукціон розпочнеться в понеділок, 20 грудня. Триватиме онлайн в Інстаграм і ФБ із понеділка до неділі, сім днів, щодня з 9.00 до 21.00. І щодня в аукціоні братиме участь один ведмедик.

Інстаграм: instagram.com/serdechnye_mishi/
Фейсбук: facebook.com/lx.brend

Збір коштів на лікування
ОЩАДБАНК:
5167 4901 2098 0066
ПРИВАТБАНК:
5168 7554 4657 1248
Сирота Надія Андріївна

Долучаймося до доброї справи! Допомагаймо разом!

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21