Перший випуск в інноваційній Школі швейної майстерності на «ТК-Стиль»

2019-09-19 08:36

Тетяна Петрик – медсестра. У дитячій обласній лікарні вона пропрацювала чверть століття та вийшла на пенсію за вислугою років. Після цього скуштувала «заробітчанського хліба» в Польщі, де спочатку трудилася на виробництві свічок, далі – в логістичній компанії. Уже збиралася знову їхати на заробітки, цього разу – до Німеччини, готувалася до іспиту з мови, але «випадково» дізналася про те, що в Чернігові відкривається інноваційна Школа швейної майстерності. Цей освітній проєкт з підготовки швачок прискореними темпами просто на виробництві ініціювали Чернігівська регіональна торгово-промислова палата і швейне підприємство «ТК-Стиль».

Зваживши всі «за» та «проти», пані Тетяна вирішила ризикнути і прийти на навчання. Каже, що не шкодує. «Бути медичним працівником я не можу, але працювати взагалі дуже хочу, – поділилася з нашим кореспондентом Тетяна Петрик. – Я бачила, як у Польщі робітників навчають просто в цехах. Тож коли почула про цей проєкт, подумала: а чому б і ні? Донька теж прийшла зі мною. Колись вона вивчилася на перукаря, але не працювала за фахом. Навчання у Школі тривало вісім тижнів. У цей час ми отримували стипендію. З нами займалися чудові наставниці – Юлія Огей і Лариса Ясочко. Ми з донькою задоволені. Сподіваюся, й у подальшій трудовій діяльності все складеться вдало».

У п’ятницю, 13 вересня, перша група інноваційної Школи швейної майстерності успішно склала іспит і вже з понеділка почала працювати швачками на фабриці «ТК-Стиль». Це жінки різного віку та різних професій, серед них є й колишні продавчині, педагоги. На іспиті було три завдання: два теоретичні та одне практичне. Причому практичні завдання – різної складності. Одне з них – виготовлення кишені на виробі. Всі впоралися на достойному рівні. Для жінок і дівчат, які ніколи раніше не сиділи за швейною машинкою, а таких була більшість, це значний прогрес. На урочисте вручення сертифікатів випускницям завітали президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов та Чернігівський міський голова Влади­слав Атрошенко.

За словами Костянтина Іванова, освітній проєкт «Чернігівська інноваційна школа швейної майстерності» має досягти кількох цілей. По-перше, запровадити класичну європейську модель дуальної професійної підготовки, зокрема швачок. По-друге, проєкт гарантує працевлаштування тим, хто хоче здобути цей затребуваний на ринку праці фах. Іще одна мета – підвищення престижності робітничих професій, адже нашому регіонові та країні загалом дуже бракує толкових слюсарів, токарів, столярів, зварювальників, будівельників тощо. Роботодавці насправді полюють за досвідченими фахів-цями й готові платити чималі гроші. Партнер проєкту – Чернігівський центр зайнятості.

– Ми взяли на себе відповідальність і за розробку програми, й за добір викладачів, і за формування групи, – зауважив Костянтин Іванов. – За класичною моделлю дуальної підготовки робітничих кадрів процес навчання відбувається у стінах самого підприємства й у стислий термін – лише за вісім тижнів. А перед ученицями наша відповідальність у тому, щоби вони мали гарні перспективи, побудували гарні взаємини з роботодавцем. Я переконаний у тому, що все складеться вдало, адже фабрика «ТК-Стиль» – одне з найкращих підприємств у нашому регіоні. Фабрика стабільно працює, постійно модернізується і співробітничає з відомими європейськими брендами. Вже наступного тижня випускниці школи займуть свої робочі місця та зможуть претендувати на достойну заробітну плату. Тому я радий привітати нових співробітниць фабрики! Передаємо естафету наступній групі.

Директорка фабрики «ТК-Стиль» Світлана Титова-Толстик подякувала ученицям за довіру й пообіцяла, що працюватимуть вони в комфортних умовах. «Ми входимо в топ-10 найкращих роботодавців України, – зазначила керівниця. – У нас гарний соціальний пакет, є безкоштовні обіди. Ви всі великі молодці. Я радію вашим успіхам і результатам. Вірю, що у нас з вами все вийде». За словами директорки, середня заробітна плата на фабриці минулого місяця становила близько 9600 гривень.  
Владислав Атрошенко також привітав випускниць Школи швейної майстерності й підкреслив, що цей приклад дуальної професійної підготовки має бути запроваджений на державному рівні. Чернігівський міський голова побажав розвитку та успіхів підприємству «ТК-Стиль», яке планує інвестувати понад 3 млн євро в модернізацію обладнання. Це дасть можливість створити близько 100 робочих місць. А це означає додаткову сплату податків до місцевого бюджету, що є безперечним вкладом у розвиток міста.

Уже цього тижня у Школі швейної майстерності розпочалося навчання другої групи. Попередні заявки подали 12 осіб, серед них – подружня пара. На­вчання – безкоштовне за умови подальшого відпрацювання на підприємстві. З кожним учнем підписується про це відповідна угода. Тим, хто націлений на працевлаштування, підприємство «ТК-Стиль» виплачує стипендію, а в майбутньому гарантує офіційне працевлаштування й соціальні гарантії. У разі, якщо людина захоче працювати на іншому підприємстві, то вона сама або це підприємство мають компенсувати вартість навчання. Тож загалом проєкт відкритий для всіх охочих.

Вікторія СИДОРОВА
Фото Аліни ЯРОШЕНКО

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57