Через терни до співфінансування,або Медіатеці в Іванівській ОТГ бути

2019-06-19 11:17

6 червня в Іванівській ОТГ відбулася позачергова сесія сільської ради. Передумовою для цього стала необхідність виконати зобов’язання перед грантодавцем і прийняти бюджет по співфінансуванню проєкту, за яким громада отримає медіатеку – це сучасний освітній простір, який зможуть використовувати для навчання та розвитку як школярі, так і інші члени громади. 

Якою ми звикли уявляти звичайну сільську школу? Мало хто стане заперечувати, що в такому випадку ми думаємо про відсутність сучасного устаткування, застарілі матеріали, недофінансування… Однак ситуація за останні роки дещо змінилася. Принаймні там, де очільниками стають молоді прогресивні управлінці, яких підтримує громада, ситуація значно краща. Як от в Іванівській ОТГ, де кілька років тому головою обрали Сергія Гаруса

Знаходити фінансування й підтримувати постійну роботу з міжнародними партнерами – справа не завжди легка, однак дуже відповідальна. Проте представники відділу освіти Іванівської ОТГ вже не вперше здобувають гранти. Так і цього разу з близько 200 заявок Міжнародна організація з міграції обрала проєкт «Медіатека – простір, де є місце кожному». Головна умова – співфінансування в рівних пропорціях. Тобто половину коштів має виділити сільська рада, а половину – міжнародна організація. Кошти для цього проєкту у бюджеті громади є. 

Здавалося б, усе просто: приймається проєкт, виділяються власні кошти, далі надходять фінанси від донорів і першого вересня діти громади отримують новий освітній простір. Медіатеку такого рівня, яка є не в кожній школі великих міст. Та виникла затримка, котра могла не тільки все перекреслити, а й зіпсувати ставлення партнерів до майбутніх заявок громади. Суть у тім, що затвердити співфінансування сільська рада мала до кінця першого тижня червня. Однак на черговій сесії 30 травня за це питання не набралося достатньої кількості голосів, а на позачерговій, 4 червня, – не набралося кворуму депутатів. Тож голові сільської ради довелося скликати ще одну позачергову сесію 6 червня. Цього разу за співфінансування грантового проєкту було проголосовано, хоч і зі словесними баталіями, яким могла би позаздрити навіть Верховна Рада в найспекотніші моменти.

Хто винуватий і що робити? Якщо коротко за цими двома запитаннями, то: небажання налагоджувати комунікацію й довіру між собою. Є у нас така, історично сформована, звичка – не довіряти тим, хто при владі, навіть якщо самі обрали чи призначили. Іноді це допомагає – поліпшує контроль, дає змогу запобігати важким наслідкам. Але часто ця звичка грає проти нас самих. Так ледь не сталося й цього разу. Цікавий і потрібний проєкт, вигідні умови (фінансова допомога міжнародної організації з міграції та можливість подальшої співпраці), короткі строки реалізації й одне коротке непорозуміння, що мало не перекреслило всі можливості. На думку автора статті, що був присутній на сесії 6 червня, депутатам слід лише перевести свою недовіру та емоційний запал у площину відкритого обговорення й конкретних запитань по суті. Також слід припинити вестися на провокації. Думка, що вони могли мати місце, виникає, коли на сесії сільської ради ОТГ бачиш представників політичної газети одного з народних депутатів. І це напередодні позачергових виборів до Верховної Ради…


Радує, що, зрештою, порозуміння між депутатами, представниками відділу освіти й головою ОТГ було досягнуто вчасно. І тепер за планом з 1 вересня на базі Іванівської загальноосвітньої школи (яка є опорною установою для проєкту) має запрацювати медіатека, де будуть сучасні мультимедійні засоби: інтерактивна панель, інтерактивна підлога, ноутбуки тощо. 
Окрім цього, за словами голови ОТГ Сергія Гаруса, планується й надалі залучати партнерів для розвитку громади, поліпшення її туристичної привабливості, а також – для створення додаткових робочих місць. Є проєкти, які вже реалізовуються, та ті, які мають запускати найближчим часом. Наприклад, є інвестор, що вкладає кошти в побудову картингової траси – це для громади й туристична привабливість, і робочі місця. Врешті, це центр дозвілля. Є компанія, котра займається препаратами із захисту рослин – тут зацікавлені в побудові в межах ОТГ логістичного центру. Також днями був візит від інвесторів, що займаються виробленням екологічної енергії – вони зацікавлені в земельній ділянці для встановлення сонячних панелей. 

Що від цього може отримати Іванівська громада? Робочі місця, наповнення бюджету і, як наслідок, – реалізацію соціальних проєктів, спрямованих на поліпшення умов життя. Також, як зазначив сільський голова, коли є успіх, є імідж, то громада матиме ще більше пропозицій від інвесторів. Відповідно – розширить свої можливості й для підтримки мешканців сіл, що входять до ОТГ.

Дмитро ПАВЛЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13