Що заплановано – зроблено!

2021-12-08 07:17

Грудень — час підбиття підсумків, завершення поточних справ і складання планів. Як прожила 2021 рік Вороньківська громада, що вдалося зробити за цей час, розповідає староста Вороньків Сергій Іванович Шутий. 

– Сергію Івановичу, бути старостою – це означає дбати про інтереси мешканців села, представляти їх у громаді, допомагати у розв’язанні соціальних та побутових питань, ефективно вирішувати всі проблеми місцевого значення тощо. Тож, що зроблено за цей рік?

– Практично все що, запланували – зробили. Насамперед, серед наших планів на цей рік було до Дня села навести лад біля нашого клубу. Це було одне з наших головних цьогорічних завдань і ми його виконали. Тож майданчик обгородили новим парканчиком, встановили нові лави для літнього кінотеатру під відкритим небом. Облаштували і танцмайданчик. Всі новобудови пройшли перевірку на святі й отримали від вороньківців і гостей оцінку «відмінно». До Дня села встановили й пам’ятний знак «Я люблю Вороньки». Він тепер – улюблене місце для фотосесій. 

Але багато й повсякденної роботи – це прибирання, укіс трави, облагородження кладовищ, випилювання аварійних дерев, вирубування чагарників уздовж вулиць, впорядкування територій біля подвір’їв господарств жителів сіл, пам’ятних місць, підсипка і ремонт доріг… Вчасно і без затримок розпочався опалювальний сезон у школі й дитсадку. Зробили дорогу Вороньки-Озеряни. Деякі з доріг ще не доробили, але зробимо обов’язково, це в наших планах до кінця року. На жаль, не склалося цього року з ремонтом нашої амбулаторії, але він обов’язково відбудеться. Допомогти в цьому питанні нам пообіцяв «АгроЗем Холдинг». Але амбулаторія працює, надається вся необхідна медична допомога, проводиться вакцинація від коронавірусу. Хочу зазначити, що за кількістю вакцинованих ми, мабуть, серед кращих. 

– Але ж робота старости – це ж ще й представницькі й виконавчі функції?

– Звісно! Я представляю інтереси жителів Вороньків у нашій Новобасанській територіальній громаді. Сприяю підготовці документів, що подаються до Новобасанської сільської ради, беру участь у засіданнях сесії, виконкомів тощо. А безпосередньо на місці, у Вороньках, здійснюю прийом громадян. Утім, робота старости не обмежується робочими годинами, адже зі своїми проблемами вороньківці до мене можуть звернутися у будь-який час доби – я постійно на зв’язку. Тож можна сказати, що робота старости триває й у позаурочний час – за місцем проживання жителів села. Люди звертаються з різними питаннями – побутовими, соціальними, юридичними… Якщо якісь не в моїй компетенції, допомагаю їх спрямувати до потрібних інстанцій.  

– Наскільки активними є місцеві мешканці?

– Є різні категорії людей, але, як правило, більшість наших жителів мають активну громадянську позицію і беруть досить активну участь у житті села. У нас є свої активісти, які надають пропозиції щодо благоустрою села, ремонтів, проведення свят тощо. І не тільки дають поради, а й допомагають справами. Принагідно хочу подякувати їм, а також підприємцям, які завжди простягають нам руку допомоги. ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», що входить до «АгроЗем Холдингу», відгукується на кожне наше прохання – будь-то допомога в організації свята, надання спецтехніки для прибирання, розчищення доріг, ремонти, вирішення якихось проблемних питань тощо. Ось і зараз, коли повним ходом йде підготовка до зими, нам виділено спецтехніку для наших потреб.

– Які плани в громади на Новий рік?

– Якщо вийдемо з червоної зони, то відбудеться багато цікавих заходів, у тому числі й у нашому клубі. До пандемії ми влаштовували справжні народні гуляння і на день Святого Миколая, на Новий рік, Різдво, ходили щедрувати й колядувати, готували святкові концерти за участі нашого колективу «Червона калина», до святкувань залучалися буквально всі жителі – від малого до старого. Якщо ж залишимося в червоній зоні, то святкування відбудуться на майданчику біля клубу – на свіжому повітрі. Встановимо ялинку, гарно її прикрасимо. І будемо милуватися! Напередодні дня Святого Миколая ще підіб’ємо результати конкурсу дитячого малюнку. Його головний спонсор – «АгроЗем Холдинг». На переможців чекають гарні призи, але жоден учасник конкурсу не залишиться без приємного сюрпризу.

– Що побажаєте громаді напередодні свят?

– Головне – миру і здоров’я. Хочеться сподіватися, що вже наступного року епідемію буде подолано й життя, врешті, повернеться до нормального русла. Бажаю здійснення мрій, віри в світле майбутнє, гарного настрою, оптимізму та всіляких гараздів!

 

Алла ПРИМА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55