Більше трьох мільйонів – у Новгороді-Сіверському встановлюють кисневу станцію

2021-12-06 20:26

Дочекалися своєї кисневої станції – роботи по її встановленню розпочались в у Новгороді-Сіверському. Кисень підводитимуть до опорної лікарні, яка до того користувалася кисневими балонами. Станція розташовуватиметься поряд з Центром первинки та автопарковкою, повідомляє Суспільне Чернігів.

Наразі будівельники роблять заміри в коридорах та кабінетах лікарні, куди підводитимуть кисень. Це будуть кабінети ендоскопії, реанімації, палата серцево-легеневої реанімації, операційна та до ковідне відділення.

Опорна лікарня з ковідним відділенням досі обходилась кисневими балонами. Їх привозили на вантажівці з Чернігова.

У розпал епідемії автівку по кисень доводилося відправляти за 200 кілометрів двічі на день, а балони тут доводилось міняти і вночі по кілька разів. Спеціаліст по роботі з балонами під тиском Микола Стрельцов говорить, що важкохворим одного балону вистачало на три години. Мінімальна кількість балонів на лікарню – від десяти на добу.

«І постало питання: ось людина лежить під киснем, і у мене закінчується кисень до обіду – і де його взяти? Ви уявляєте, ситуація яка? Люди, які залишаються на кисні, вони просто помруть. От людина лежить, а їй залишається кілька годин», – каже заступник генерального директора Новгород-Сіверської ЦМЛ Сергій Підгорний.

Сама киснева станція наразі зберігається на лікарняному складі з травня. Купили її на держсубвенцію – за один мільйон 280 тисяч гривень.

Щоб її встановити, потрібно було ще понад два мільйони гривень. На початку осені один мільйон 200 тисяч виділили з бюджету громади. Нещодавно ще стільки ж надійшло завдяки програмі регіонального розвитку з державного бюджету. Станція має запрацювати за кілька тижнів.

Фото: Суспільне Чернігів

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55