Підтримка військових частин, які дислокуються на території області, прийняття закладів професійної освіти із державної у спільну власність – рада ухвалила низку рішен

2021-12-03 17:37

30 листопада відбулося пленарне засідання сьомої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем. У роботі сесії взяв участь голова ОДА В’ячеслав Чаус.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять науковця і політичного діяча Анатолія Мельника, який днями пішов із життя, і присвятив чимало років розбудові місцевого самоврядування на Чернігівщині – очолював Чернігівську обласну раду з 19 листопада 2010-го року до 22 лютого 2014 року, був депутатом обласної ради декількох скликань.

– Анатолій Іванович, будучи головою обласної ради, доклав чимало зусиль задля злагодженої роботи депутатського корпусу обласної представницької влади, ухвалення важливих та виважених рішень, які у певні періоди часу мали доленосне та історичне значення для майбутнього Придесення. На будь-якій посаді у відносинах із колегами і підлеглими його завжди відрізняли високий професіоналізм і мудрість, виваженість і тактовність, дипломатичність і порядність, – зазначила голова обласної ради Олена Дмитренко.

Перед затвердженням порядку денного голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш і заступником Дмитром Блаушем та очільнкиом ОДА В’ячеславом Чаусом вручили Почесні відзнаки Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні» (посмертно) рідним та близьким полеглих захисників Придесення.
Керівники області та депутати обласної ради вклонилися родинам сіверських воїнів, які віддали найдорожче, захищаючи мир і свободу нашої держави в ім’я майбутніх поколінь.

Заслухавши виступи представників громадськості з низки актуальних тем, погодивши порядок денний та часовий регламент, інші організаційні питання, депутати приступили до пленарної роботи.

Відповідними рішеннями сесії обласні обранці затвердили звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 9 місяців 2021 року, схвалили внесення змін до обласних програм, реалізація яких здійснювалася у поточному році та продовжиться у наступні роки, та затвердили чотири нові.

В їхньому числі – Програма покращення матеріально-технічного забезпечення на 2022-2023 роки. Потреба у прийнятті цього документу виникла через численні звернення військових частин, котрі дислокуються на території Чернігівської області, щодо надання матеріально-технічної допомоги. Загальний обсяг коштів обласного бюджету, необхідних для реалізації Програми, складає 2,5 млн грн, зокрема 1 млн грн для покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин; 1,5 млн грн на покращення технічного стану автомобільної техніки та побутових умов особового складу.

Затвердження обласної Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Чернігівської обласної ради та покращання надання населенню медичних послуг на 2022-2025 роки викликане необхідністю в період переходу на нові умови фінансування забезпечити повноцінне функціонування комунальних некомерційних підприємств та комунальних закладів охорони здоров’я.

Цей документ дасть змогу покращити доступність до якісної медичної допомоги; забезпечити належне перебування дітей у будинку дитини; здійснити заготівлю консервованої крові та компонентів крові (плазми) для надання якісної медичної допомоги населенню області; забезпечити проведення інших досліджень, які вплинуть на раннє виявлення онкологічних захворювань, та інші завдання та заходи. Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, – 915 млн 550 тис. грн. Це кошти обласного бюджету. Обсяги видатків місцевих бюджетів визначатимуться щорічно.

Відповідно до схваленого порядку денного обласною радою сьогодні також прийнято рішення, що стосуються об’єктів соціальної сфери, регулюють майнові, земельні та орендні відносини та кадрові питання.

Серед ухвалених рішень – надання згоди на прийняття з державної власності цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області цілісні майнові комплекси разом із земельними ділянками: Дігтярівський професійний аграрний ліцей Чернігівської області; ДПТНЗ «Ічнянський професійний аграрний ліцей»; ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства», Сосницький професійний аграрний ліцей Чернігівської області; Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту; ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування». Це рішення депутати затвердили з метою розвитку трудового потенціалу Чернігівської області для задоволення потреб економіки у кваліфікованих та конкурентоспроможних на ринку праці працівників.

Звернення до вищого керівництва держави, прийняті на сесії, стосувалися відшкодування місцевим бюджетам витрат під час опалювального періоду для посилення фінансової спроможності громад; забезпечення обґрунтованого рівня тарифів та недопущення їх підвищення; визнання проблем в енергетиці кризовою ситуацією рівня надзвичайної та вжиття термінових заходів для її подолання.

Обласні обранці підтримали депутатські запити своїх колег щодо ремонту дорожнього покриття та інших нагальних питань.

За матеріалами з сайту Чернігівської обласної ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13