Олена Дмитренко взяла участь у пленарному засіданні сесії Верховної Ради України

2021-12-03 06:33

Під час засідання його учасники заслухали щорічне послання Президента України Володимира Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище України. 

Як зазначила голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко в коментарі для «ДП», Президент у своєму виступі окреслив основні державні пріоритети та завдання на майбутнє.

Серед найближчих пріоритетів – запустити таку важливу функцію як є-перепис, який згодом призведе до є-голосування. Президент наголосив, що він пишається тим, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple вже у лютому 2023 року. Володимир Зеленський підкреслив важливість цифровізації країни як одного з проявів незалежності – це цифрова свобода від бюрократії, черг і корупції. В цьому вже пересвідчилися понад 11 мільйонів користувачів державного додатку «Дія», в якому стали доступні багато послуг. На черзі – ще одна, це «Дія City», котра дасть змогу створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі.

Також Президент України зазначив, що цьогоріч економічний рівень України вперше перевищить 190 мільярдів доларів, державний борг уперше буде нижчим за 50% ВВП. 

Із наступного року почне діяти програма «Українська мрія» – кредит під 5% для населення на придбання власної нерухомості, електромобіля, здобуття освіти або зміни професії. 

Володимир Зеленський наголосив на збільшенні до 20 тис. грн мінімальної заробітної плати лікарів та в цілому фінансування медичної галузі, масштабному будівництві доріг та мостів, створенні національного авіаперевізника та будівництві аеропортів у 16 містах України, запуску 10 нових потягів «Інтерсіті+», планах з будівництва 19 льодових арен у межах програми «Здорова Україна».

А до 10 грудня Президент України подасть законопроєкт про «економічний паспорт українця» – кошти з використання українських надр накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України. Як пояснив Президент, після досягнення повноліття діти зможуть використати ці накопичення для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла.

Президент України підкреслив, що наша держава має найсильнішу в світі армію і, щоби завершити війну, Україні потрібно піти на прямі перемовини з Росією. «Це визнали вже всі міжнародні партнери, не хочуть визнавати лише деякі внутрішні. Ми повинні говорити, знаючи, що в нас сильна, потужна армія. І не боятися зараз говорити одне одному правду, якщо хочемо повернути Донбас», – сказав він.

Тезиси зі щорічного звернення Президента Володимира Зеленського у Верховній Раді:

- Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради законопроєкт про економічний паспорт українця. За використання українських надр діти отримуватимуть виплати від держави та зможуть витратити на навчання чи купівлю житла;
- лікарі отримуватимуть щонайменше 20 тисяч гривень із 1 січня;
- мінімальна зарплата в Україні з 1 грудня – 6500 грн;
- ­вперше в Україні буде збудовано завод із виготовлення військових дронів;
- до Ради буде внесено законопроєкт про подвійне громадянство для діаспори;
- «Україна та хороші дороги — слова синоніми. Ми побудували 13 000 км доріг. Мета – 15 000 км доріг за 2 роки»;
- по всій країні будуть будуватися аеропорти. У тому числі на Закарпатті та Донбасі;
- «10 нових поїздів Інтерсіті+, 80 електричок, майже 500 сучасних вагонів. Незалежна Україна – там, де ти будеш здоровим», – повідомив Зеленський;
- за наступні два роки потрібно побудувати 810 мостів та мостових переходів в Україні.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21