Грошей вистачить не всім: хто в Україні може залишитись без пенсії

2021-12-02 08:57

Омбудсмен Людмила Денісова попередила, що кожен п’ятий українець може залишитися без пенсії через неофіційне працевлаштування.

Майже половина 60-річних українців може залишитися без пенсії за шість років, а серед усього населення право на пенсійне забезпечення та соціальний захист може втратити кожен п’ятий громадянин.

Про це заявила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова на сторінці Facebook, повідомляє «Сегодня».
Причиною такого явища є неофіційна робота та вимоги щодо наявності необхідного стажу для отримання пенсій.

«Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, щоби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати не менше 35 років стажу для чоловіків та 30 років для жінок. Усі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців віком 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення», – заявила омбудсмен.
На думку Денисової, щоби такі прогнози не виправдалися, потрібно проводити роз’яснювальну роботу щодо наслідків неофіційного працевлаштування.

До теми

Українцям піднімуть пенсії з 1 грудня

Вже в перший день зими деяким українцям очікується кілька етапів підвищення пенсій, а перерахунок відбудеться у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

Так, із 1 грудня мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 65 років становитиме 2600 грн. Надбавку за кожен рік стажу понад норми збільшать із 18,54 до 19,34 грн.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13