Стратегії розвитку громад. Батуринська ОТГ

2019-09-17 11:41

Результати впровадження громадою стратегії розвитку вражають. Значні кошти (переважно власні, але частково – державної інфраструктурної субвенції) вкладено в ремонти шкіл – Батуринської та Городищенської. Причому реновація приміщень для молодших класів та їдальні в гетьманській столиці настільки ґрунтовна, що мало чим за результатами відрізняється від нових приміщень. Значні кошти вкладено і в будинок, де займаються середні та старші класи. Завершується облаштування приміщення під Центр надання адміністративних послуг – також за кошти від власних надходжень. Крім того Батуринська ОТГ стала однією з переможниць на участь у проєкті модернізації та осучаснення ЦНАПів, який реалізовує Програма «U-LEAD з Європою». Капітально відремонтовано адміністративне приміщення Матіївського старостинського округу, завершується – Городищенського», – поділився враженнями радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Володимир Бойко.

Цікаво, що в обох старостатах адмінприміщення перетворюються на сучасні відкриті офіси, де окрім старости розміщуватимуться також бібліотека, спортзала тощо.

Також завершується будівництво пішохідного мосту через Сейм та оглядового майданчика. Крім того – відновлено дорожнє покриття на одній із вулиць, де воно фактично зникло, а до завершення року планується реалізувати проєкт з освітлення вулиць центральної частини адміністративного центру громади. Одночасно розпочнеться встановлення системи камер відеоспостереження.

Батуринська ОТГ – гарний приклад у розвитку туристичного потенціалу, причому родзинкою в цій справі є поєднання сучасних розважальних заходів, які популяризують історико-культурну спадщину. За час, що минув, тут організували кілька масових фестивально-концертних акцій і мають намір у майбутньому робити їх іще креативнішими та яскравішими.

Далі громада спробує зробити стрибок у своєму розвиткові, спираючись на три складові: історико-культурний та подієвий туризм (уже є), лікування й відпочинок (пасивний та активний). Останніх двох складових немає – їх належить створити. Передумови для цього є – ще в дев’яності роки на острові, утвореному течією Сейму, хотіли створити туристично-діловий комплекс для родинного відпочинку, а також проведення ділових заходів.

Узагалі, Батуринська громада має багато ідей та планів. Серед масштабних – будівництво сміттєпереробного заводу у співпраці із сусідніми ОТГ. Також планують облаштувати креативні вуличні простори, побудувати фонтан, створити дитячо-юнацьку спортивну школу, відремонтувати стадіон, відновити історичне середовище та урбаністичний вигляд центру міста, його благоустрій. Також у планах – полігон для мотоциклів, розробка нового майданчика для фестивалю «Шабля», заснування парку розваг. Причому значна частина задуманого базується на державно-приватному партнерстві. І це лише частина нових проєктних ідей Батуринської громади.

Підготувала Оксана СТЕЛЬМАХ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13