Судове засідання у справі голосування за секретаря міськради, яку міський голова назвав політичною, перенесли на 1 грудня

2021-11-30 08:27

29 листопада в Деснянському районному суді мало відбутися судове засідання стосовно голосування за призначення Олександра Ломако секретарем Чернігівської міськради, яке відбувалося в листопаді 2020 року. Тобто, як повідомляється, Олександр Ломако брав участь у таємному голосуванні та міг проголосувати за себе самого. Нагадаємо, що тоді його кандидатуру запропонував Владислав Атрошенко та підтримали 29 з 37 се депутатів, що взяли участь у голосуванні.

До суду поступило дві постанови щодо О. Ломако, складені Управлінням стратегічних розслідувань. Один пакет матеріалів, який був із помилками, суддя повернула на доопрацювання, оскільки знайшла у протоколі чимало помилок. Наприклад, правоохоронці замість Чернігівської міської ради вказали... Боярську міську раду (Київщина), де буцімто Олександр Ломако брав участь у голосуванні. А натомість інформації Чернігівської міськради у протоколі не було.

Міський голова Владислав Атрошенко, під час загальноміської наради, назвав цю справу продовженням політичного тиску на місцеве самоврядування:

– Мета – повідомити медійно, що він притягнутий до відповідальності, спаплюжити ім’я. Тобто, на 100% - це політичний тиск.
Далі міський голова продовжив:

– Я дав пояснення цим правовим невігласам, що первинним є право більшості обрати владу. Це визначено у законодавстві. Якщо у раді разом із голосом міського голови є 43 голоси, то більшість складає 22. У який спосіб тоді більшості обирати секретаря, якщо обов’язково серед цих 22 буде і сам майбутній секретар? Який є інший спосіб, окрім голосувати за самого себе?

Дивним вважає Владислав Атрошенко й те, що вибори секретаря, до яких зненацька відродилася цікавість, відбулися вже понад рік тому. А справу, чомусь, порушили тільки зараз.

На першому сьогоднішньому засіданні пояснення про перенесення судового слухання було в тому, що за даних умов об’єднання в одну справу двох протоколів в одному суді є доцільним та відповідає змісту Кодексу України про адміністративні правопорушення. А це робиться не дуже швидко. Спочатку було оголошено 10-хвилинну технічну перерву для обговорення ситуації. А опісля – перерву слухання до 1 грудня (8.20), коли будуть належно оформлені всі документи.

Перед та після засідання Олександр Ломако перебував у гарному настрої, багато жартував, але коментувати справу, яку йому інкримінують, відмовився.

– Коментуватиму після засідання суду. Зараз це робити некоректно. Тому оголошу свою позицію 1 грудня на суді. А опісля готовий відповісти на всі запитання. Все має бути в межах законодавства, прозоро і безапеляційно.

На судовому засіданні в Олександра Ломако була велика група підтримки – його однодумці, однопартійці, депутати фракції «РІДНИЙ ДІМ» у Чернігівській міській раді. Зацікавилися засіданням і журналісти.

Юлія Дарницька, депутатка міської ради, яка очолює Чернігівську агенцію регіонального розвитку, сказала:

 – Ми прийшли підтримати секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако. Бо вважаємо ситуацію абсурдною. Він був обраний більшістю, за регламентом. А ми підтримуємо Олександра всією командою і фракцією «РІДНОГО ДОМУ» у міськраді.

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13