Земельний податок «Укрзалізниці». У Чернігові готують звернення до Кабміну

2021-11-30 07:57

«Укрзалізниця» платитиме менше податків до бюджетів громад. Постанова Кабміну зменшила вдвічі коефіцієнт нарахування орендної плати за землю для підприємства. На думку керівництва Чернігівської міської ради, це рішення покликане виправити складне фінансове становище «Укрзалізниці».

Бюджетна комісія на засіданні 23-го листопада внесла до порядку денного 13-ї сесії звернення до уряду з проханням скасувати цю постанову. 

Раніше секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако на своїй ФБ-сторінці написав, що таким чином уряд за рахунок бюджетів громад хоче дотувати збиткову «Укрзалізницю».

«Третього листопада з ініціативи міністра сільського господарства Р. Лещенка Кабмін вніс зміни до «Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».

Ним ряду підприємств, зокрема, «Укрзалізниці» коефіціент нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. Так уряд хоче залатати діри неефективному державному монополісту, а місцеві бюджети втратять 2 млрд грн. Це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування. 

Для Чернігова втрати складуть орієнтовно 22 млн грн. Для Ніжина – 31 млн грн. Менші громади області понесуть також суттєві втрати: Сновська – 2,3 млн грн, Бахмач – 1 млн, Корюківка – 0,5 млн, Любеч – 0,6 млн, Ріпкинська – 350 тис, Михайло Коцюбинська – 300 тис грн. 

Чому громади мають дотувати «Укрзалізницю»? Хтось питав думку міських голів? Чи були консультації з Асоціацією міст? Ні. Уряд ухвалив це рішення одноосібно. Просто взяли та пограбували громади. Не вперше, до речі. 

Якщо вже так потрібно рятувати «Укрзалізницю», зніміть кошти з утримання органів центральної влади чи з «великого будівництва», але відчепіться від місцевих бюджетів! Вони і так перевантажені обов‘язками, за які мала б відповідати держава», – зазначив Олександр Ломако . 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55