В обласному філармонійному центрі завершують реставрацію

2021-11-29 08:22

Почали її у 2019 році, замінили вікна та двері, відреставрували фасад і облаштували внутрішній двір. У жовтні цього року перейшли до внутрішніх робіт, повідомляє Суспільне.Чернігів. 

Загалом на всі роботи мають витратити майже 32 мільйони гривень – це гроші з державного та обласного бюджетів, розповідає гендиректор обласного філармонійного центру Сергій Теребун.

«Уже відремонтована зала, зараз іде до завершення монтування і виготовлення сцени нашої, де буде встановлена сучасна механіка сцени, сучасне світлове обладнання, звукове обладнання, буде встановлено мультимедійне обладнання, одяг сцени новий буде».

У залі замінять крісла на наступному тижні. Для людей з інвалідністю облаштують спеціальні місця. Вони зможуть скористатися і підйомником, якого раніше у філармонії не було. Також мають доробити зовнішнє підсвічування та вентиляцію.

«Буде облаштований підйомник, так званий. Він буде мати вигляд ліфта. Якраз він тут гарно вписується по зручності. Тут просто вирізається вихід і все, встановлюється. Доступ до фоє, в принципі, нормальний, нема ніяких перешкод у нас. Але піднятись людині на другий поверх було проблематично. На жаль, доводилось і вручну людей заносити», – говорить гендиректор обласного філармонійного центру Сергій Теребун.

Як сказав Сергій Теребун, вони хочуть продовжити проєкт і отримати ще фінансування.

«Зараз ми завершимо ці роботи і будемо просити адміністрацію обласну підтримати, щоб все-таки по можливості продовжити проєкт іще на рік. Щоб, врешті-решт, ми змогли завершити фоє першого поверху, другого поверху і плюс у нас дуже складний і великий простір є у підвальному приміщенні».

Для того, аби погода не заважала проводити концерти влітку у внутрішньому дворику, там хочуть зробити накриття. Перший концерт у філармонійному центрі планують провести 25 грудня – поставити рок-оперу «Ісус Христос – суперзірка» українською мовою. На це вже отримали ліцензію.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57