Стратегії розвитку громад. Парафіївська ОТГ

2019-09-17 11:32

Перша стратегія територіальної громади має яскраво виражений соціальний характер – так вона й запроваджується. Причому жорстко дотримуючись принципу – в кожному старостинському окрузі люди мають побачити позитивні результати реформи. За три з половиною роки вдалося суттєво покращити умови діяльності бюджетних установ та закладів. Капітально відремонтували всі три середні школи в Парафіївці, Іваниці, Южному. Причому – комплексно, із заміною дахів, вікон і дверей, утепленням фасадів, модернізацією опалення та іншими складовими – за необхідності. Так само ремонтували дитячі садочки», – розповіла голова ОТГ Валентина Карпенко

Також у старостинських округах відремонтували ФАПи, відкрили територіальний центр і Центр первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторію. Створили в ОТГ справжній бібліотечний простір.

«Займалася громада і традиційною топ-тріадою проблем: дороги, вода, вуличне освітлення. Найбільше вдалося просунутися за третім напрямом – уже цього року очікується, що 60% вулиць Парафіївки будуть освітлені. З дорогами селищу поталанило – проводилися реконструкції з дорожнього фонду. Чи не найгострішим залишається питання забезпечення питною водою – централізоване водопостачання є не скрізь, та й стан наявного задовільним назвати важко. До того ж обслуговування «розірвано» між власним комунальним підприємством та Ічнянським водоканалом, що незручно, але швидкого правильного рішення тут немає. Наразі громада робить те, що в її силах, – готується до ухвалення регуляторних актів стосовно тарифів, шукає кошти для буріння нових свердловин і прокладання водогонів. Згадане комунальне підприємство – також один із результатів утворення ОТГ. Формально воно існувало й раніше, але стало потрібним лише в період реформи. Тепер селищна рада нарощує його можливості та розширює сферу послуг, які надаються місцевим мешканцям», – прокоментував результати діяльності Парафіївської ОТГ радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Володимир Бойко.

Економіка громади спирається на сільське господарство – тут діє щонайменше сім аграрних підприємств, які можна назвати великими, причому жодне не домінує. Така диверсифікація – лише на користь місцевому розвиткові. Для його прискорення Парафіївська ОТГ має власні далекосяжні плани, що, вочевидь, можуть стати основою для наступної стратегії, де складові соціальної сфери та економіки взаємно доповнюватимуть одна одну. Серед таких проєктних ідей – створення у громаді багатопрофільного діагностично-реабілітаційного центру на засадах державно-приватного партнерства, що матиме загальноукраїнський характер. Умови для цього є, а якісний ремонт дороги зробив Парафіївку ближчою.

Парафіївська ОТГ у своїй стратегії розвитку також має зробити акцент на розвитку туристичного кластеру. Адже на території є історичні та архітектурні пам’ятки, Тростянецький дендропарк, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка», інші привабливі для туриста об’єкти. Як і всюди, не вистачає готелів, ресторацій та інших атрибутів індустрії гостинності, але за умови якісного стратегування, налагодження співпраці із сусідніми громадами, представниками бізнесу й залучення інвесторів економічний розвиток Парафіївської громади йтиме вгору.

Підготувала Оксана СТЕЛЬМАХ

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21