Дмитро Блауш: «Наша мета — забезпечити людей якісною і доступною питною водою»

2021-11-26 15:04

Під час 6 сесії обласної ради, яка відбулася у жовтні цього року, депутатський корпус  затвердив регіональну Програму «Питна вода Чернігівської області на 2022–2026 роки».

Цей документ має на меті сприяти екологічній безпеці та забезпечити якісною питною водою  жителів тих населених пунктів області, які найбільше потерпають в умовах зниження рівня ґрунтових вод.

Нещодавно до обласної ради надійшло звернення від фахівців ДП «Чернігівнафтогазгеологія» стосовно того, що згаданим підприємством на теренах області було пробурено більше 200 свердловин із метою пошуку нафти і газу, частину з яких було передано видобувним підприємствам, а переважну більшість (до 80%) було ліквідовано. Разом із тим, всі ліквідовані свердловини розкрили значні водоносні горизонти, які можливо експлуатувати для видобутку питної води, а також юрської мінералізованої.

Тож обговоренню перспектив і можливостей використання водних ресурсів згаданих вище об’єктів була присвячена нарада, яку сьогодні провів заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

До обговорення приєдналися очільники профільних департаментів ОДА, управління комунального майна обласної ради, КП «Надра Чернігівщини», фахівці та науковці з питань геології та водопостачання.

Під час розмови акцентувалась увага на тому, що для реалізації проєкту з переобладнання законсервованих геологорозвідувальних свердловин на водовидобувні необхідно провести прогнозну оцінку ресурсної бази підземних вод Чернігівщини, дослідження щодо розповсюдження бучакського та нижньо-крейдяного водоносного горизонтів по території області, здійснити побудову картографічних моделей, сітки геологічних профілів, структурних планів і карт, аби проаналізувати можливості переобладнання їх на водовидобувні.

Підготовка такого ґрунтовного звіту потребуватиме значного фінансування, тривалої аналітичної роботи та організації виїздів на об’єкти у різні куточки області.

Дмитро Блауш, коментуючи запропоновану ініціативу, відзначив, що перш ніж упроваджувати такий потужний інвестиційний проєкт, необхідно прорахувати економічну та логістичну доцільність його втілення, вивчити думку громад і усіх зацікавлених суб’єктів, проаналізувати потенційні ризики і прорахувати окупність цієї ініціативи.

– Наша мета забезпечити людей якісною і, що не менш важливо, доступною для кожного питною водою, – підкреслив керівник і доручив ініціаторам проєкту підготувати детальну презентацію з розрахунками для більш ґрунтовного вивчення цього питання.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13