Потрібен дешевий газ?

2019-09-17 11:08

Якщо ви, шановні читачі, про це ще не знаєте – вперше в історії незалежної України споживачі газу мають можливість закупити свій персональний резерв газу на весь опалювальний сезон. Акцію під назвою «Твоя енергонезалежність» 23 серпня розпочала НАК «Нафтогаз Україна». Вона дозволяє закупити газ за ціною, зафіксованою на літньому рівні, – майже 6 гривень за кубометр.

Акція триватиме лише місяць – до 24 вересня.

Наразі ціна на газ для населення – на мінімальному рівні з початку року. Таке сезонне коливання цін є звичайним для ринку газу, коли влітку вони знижуються, а взимку ростуть слідом за збільшенням попиту на паливо. Зауважу, що поточного року ще діюча ціна за куб газу нижча за минулорічну на дві гривні, а якою реально  вона буде взимку – наперед вам не зможе спрогнозувати ніхто. Ні астролог чи провидець, ні знаний експерт у цій сфері, ні, тим більше, політик. Це залежить від дуже багатьох чинників, які можуть впливати на ціни.

Зрозуміло, що більшість із вас одразу ж віджбурне цю акційну пропозицію з криком: «Знову нас обдурять! Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!» Й тому подібне. Та я ж вас не змушую це обов’язково зробити! А от уважно прочитати всі умови цієї, як на мене, цікавої пропозиції, рекомендую.

Взяти участь у цій акції може будь-який споживач газу, у котрого немає боргів за цей енергоносій. Максимальний обсяг закупівлі при цьому обмежений: 25 тисяч кубометрів на одне домогосподарство. Гарантом збереження запасів газу і стабільної ціни на нього є НАК «Нафтогаз України». Оформити покупку можна за допомогою Особистого кабінету на сайті 104.ua або у своєму Центрі обслуговування клієнтів «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу». У НАК «Нафтогаз України» відзначають, що акція «Твоя енергонезалежність» дозволить споживачам до 25% скоротити витрати на газ в опалювальний період. У ціні не враховані послуги за доставку газу, які змінюються в залежності від регіону.

Для того, щоби легше визначитися з необхідним резервом газу на зиму, фахівці «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу» нададуть своїм клієнтам інформацію про обсяги споживання ними газу в минулі опалювальні періоди, або ж клієнти зможуть самостійно розрахувати потрібні їм обсяги на опалювальний період онлайн в Особистому кабінеті за допомогою спеціально створеного калькулятора.
Оформити й оплатити покупку можна буде онлайн – в Особистому кабінеті на 104.ua або в Центрі обслуговування: достатньо мати при собі паспорт, актуальні показання лічильника газу та внести 100% оплати за куплений запас газу.

Як розповів директор «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу» Іван Луста, вперше наші клієнти отримали право вибору. Тобто можуть самостійно вирішити, за якою ціною використовувати газ – заздалегідь запастися енергоресурсом за акційною ціною і тим самим заощадити взимку до 25% коштів чи сплачувати звичайним способом (щомісяця). У такому випадку споживачі залежатимуть від сезонних коливань ціни. А, як показує практика останніх років, узимку газ дешевшим не стає.

Використовувати газ, куплений у рамках акції «Твоя енергонезалежність», можна буде з 1 жовтня 2019 року по 31 березня 2020 року. З цієї дати НАК «Нафтогаз України» поставляє учасникам акції газ із резервних обсягів за акційною ціною. Розмір економії при цьому залежатиме від поточних цін, і продавець не зможе вплинути на її розмір.

Якщо куплений резерв газу буде витрачений до 1 квітня 2020 року, споживач зможе отримати газ на загальних умовах – за цінами, що діятимуть на той час. Тим споживачам, хто до 1 квітня 2020 року не використає весь куплений газ, залишок грошових коштів зарахують на особовий рахунок. Ці гроші можна буде використовувати для подальших розрахунків за газ або повернути (за заявою).

До речі, в будь-який зимовий місяць, якщо Кабміном буде встановлено ціну, меншу за акційну, обсяги рахуватимуться за її нижчим рівнем. І люди нічого не втратять. 

Купівля буде підтверджена після стовідсоткової оплати замовлених обсягів, яку потрібно провести не пізніше 25 вересня.

І наостанок. За першу декаду акції «Твоя енергонезалежність» понад 570 клієнтів ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» уже зробили запас газу за літньою ціною на опалювальний період. Основна маса замовлень здійснена через Особистий кабінет.

Починаючи з 23 серпня, мешканці області замовили понад 350 тис. кубометрів блакитного палива за літньою ціною, зафіксованою на рівні 5995,53 грн за 1000 кубів. Майже 90% клієнтів віддали перевагу більш простій процедурі та оформили заявку на акційний газ через власний Особистий кабінет на сайті 104.ua. Через Центри обслуговування клієнтів акційну пропозицію замовили менше 100 клієнтів. За різними каналами комунікації до газової компанії за консультаціями звернулися більше 11 тисяч зацікавлених споживачів.

Варто зауважити, що в акційній ціні не враховані послуги з доставки енергоносія, бо в залежності від регіону вони різняться. Вартість цих послуг буде окремо зазначена в комбінованому рахунку, й учасникові акції потрібно буде щомісяця сплачувати лише цю частку.

Доречно повторитися, що така акція відбувається у нас уперше. Подібні дії давно вже практикуються в багатьох країнах світу, й там це цілком звичне явище. Як акційні ціни, наприклад, на продовольчі та непродовольчі товари. Але остаточне рішення, звичайно, за вами. Просто маєте можливість вибору.

Олександр ШИЛО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13