Антикризовий штаб, робота АЕС, додаткове вугілля та залучення міських голів – «УДАР» пропонує заходи, щоб уникнути енергетичної кризи у країні

2021-11-22 13:24

Останнім часом в інформаційному просторі дуже часто лунає, , що цієї зими нам загрожують «віялові» відключення світла. Щоправда, урядовці та Офіс Президента намагаються розповідати, що все буде добре, але факти говорять про інше – енергетична криза здається абсолютно реальною.

Як це, запасатися свічками та гасовими лампами, добре пам’ятають українці, з кінця 90-х. Після того нас час від часу лякають повторенням сюжету «отримувати світло за графіком», але у 2021-му ситуація дійсно складна.

Ціни на газ ростуть, нафта дорожчає, як і вугілля, а в Україні запасів останнього недостатньо, що і може спричинити в майбутньому проблеми з електрикою. 

Станом 10 листопада 2021 року на складах ТЕС і ТЕЦ знаходиться 447,9 тис. тонн вугілля, що на 310,4 тис. тонн нижче гарантованих запасів – технічно необхідного мінімуму згідно з Прогнозним енергетичним балансом та на 2 млн тонн нижче планованих запасів, затверджених Міненерго.

За оцінками експертів, недостатні запаси вугілля, критичні обсяги газу в підземних сховищах та неможливість забезпечення постійної безперебійної роботи 14 з 15 атомних енергоблоків разом створюють суттєві ризики для безпроблемного проходження Україною опалювального сезону.

 Для того щоб пройти сезон без відключень електроенергії необхідно запровадити низку антикризових заходів. В партії «УДАР» напрацювали антикризові кроки із подолання складної ситуації: 

- скликати і перевести у формат постійної роботи державний антикризовий енергетичний штаб, залучивши до його міських голів. Влада на місцях краще розуміє ситуацію та реальні загрози в країні;
- розробити оновлений графік роботи АЕС з метою забезпечити максимальну потужність атомної генерації – мають працювати 14 блоків із 15. Всі не критичні ремонти перенести на весну 2022 року;
- терміново домовитися про постачання додаткових 2 млн тонн імпортного вугілля. Можливі постачальники – Польща, США, ПАР, Колумбія;
- видобуток власного газу має стати пріоритетом державної політики в енергетичній галузі на найближчі 10 років. Під час дефіциту вугілля використання газу для виробництва електроенергії - дуже дорогий, але необхідний варіант уникнути «віялових» відключень; 
- приватні українські компанії мають отримати сприяння від держави у разі інвестицій у сучасні технології видобутку, а також на проведення геолого-розвідувальних, пошукових робіт та експериментального буріння.

Центральна влада має припинити розповідати, як у нас все добре, а публічно визнати проблему та почати терміново діяти, щоб не допустити енергетичної кризи та не залишити українців без світла взимку.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42