До України доставлятимуть вугілля з Казахстану – морським шляхом

2021-11-22 09:37

ПАТ «Центренерго» планує забезпечити поставки вугілля морським шляхом, аби уникнути ризиків енергетичної блокади, яку розпочала Російська Федерація стосовно України. 20 листопада до порту «Южний» прибули перші 60 тис тонн вугілля. Про це повідомляється на офіційній ФБ-сторінці компанії.

ПАТ «Центренерго» - один із основних учасників ринку електроенергії, що забезпечує функції балансування енергосистеми України. У першому кварталі та влітку поточного року компанія не раз рятувала державу від віялових відключень. Це призвело до погіршення її фінансового стану та позапланового спрацювання вугілля зі складів ТЕС.

ПАТ «Центренерго» отримує вугілля від державних шахт та вчасно і в повному обсязі з ними розраховується. Але власний видобуток на сьогодні не покриває потреби компанії у паливі. Щоб уникнути дефіциту ресурсу та забезпечити склади паливом, компанія розпочала його імпорт. Ще задовго до опалювального сезону «Центренерго» розробило та реалізувало програму дій для фінансування придбання вугілля. Завдяки зусиллям органів державної влади в жовтні Товариство отримало фінансовий ресурс для закупівлі імпортного палива.

Основним постачальником імпортного вугілля компанія обрала Казахстан. На піку цінового росту це була найкраща пропозиція та найоптимальніше співвідношення ціни та якості. «Центренерго» співпрацювало з одним із найбільших світових вугледобувних підприємств. З середини листопада 2021 року Росія почала в неофіційному режимі стримувати транзит казахстанського вугілля в бік України через свою територію. З метою диверсифікації поставки вугілля ПАТ «Центренерго» уклало контракт на його доставку морським транспортом. У подальшому компанія планує забезпечити поставки вугілля саме морським шляхом, аби уникнути ризиків енергетичної блокади з боку РФ, під санкціями якої знаходиться Товариство.

Крім того, менеджмент підприємства веде переговори із провідними світовими трейдерами та виробниками вугілля зі США та Австралії про його постачання в Україну.

Станом на 22 листопада вже почалося відвантаження енергетичного вугілля з порту «Южний» на адресу ТЕС ПАТ «Центренерго».

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42