В Україні повністю панує штам «Дельта». Вчені виявили 11 варіантів вірусу

2021-11-19 11:08

Вчені Інституту молекулярної біології та генетики провели дослідження та виявили 11 різних варіантів штаму «Дельта» в Україні. Зразки були взяті у хворих на коронавірус у різних регіонах країни. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ІМБГ у Facebook.

Дослідження дає привід стверджувати, що Україну повністю охопив штам «Дельта».

«Майже в 60% зразків – «материнський» варіант «Дельти» B.1.617.2, так званий індійський. У той же час вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму «Дельта», що походять із США, Великої Британії та інших країн Європи, а також із Африки», – зазначили в Інституті.

Так, у жовтні вчені досліджували 75 зразків, зібраних у хворих віком від 13 до 85 років наприкінці вересня. Майже всі ці пацієнти (95,6%) були госпіталізовані із середньою та тяжкою формою. Дослідження було проведено на замовлення Ради національної безпеки та оборони України.

Зазначається, що в червні-серпні 2021 року штам «Дельта» був виявлений лише в половині зразків, що вивчаються, решта – «Альфа», так званий британський варіант, який почав широко розповсюджуватися на початку 2021 року.

«Мутовані варіанти штаму «Дельта» відрізняються критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині і реактивність імунної системи людини. Тобто, вони швидше поширюються. Існуючі вакцини дієві проти цих штамів. Закликаю всіх якнайшвидше вакцинуватися», – заявив керівник проекту, директор Інституту молекулярної біології та генетики, академік Михайло Тукало.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13