Всесвітній день передчасно народжених дітей

2021-11-19 10:22

17 листопада відзначався Всесвітній день передчасно народжених дітей. Він є найважливішим днем у році, який дає підвищити обізнаність кожного про проблеми, наслідки передчасних пологів та поліпшення умов виходжування таких немовлят.

Ініціатори створення окремого дня для передчасно народжених дітей та їхніх сімей – Європейський фонд допомоги новонародженим та представники європейських батьківських організацій. Відзначається він із 2008 року.

Щороку близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. На тлі зниження народжуваності питома вага передчасних пологів збільшується. У 184 країнах світу частота передчасних пологів становить 5-18%. 

КНП «Пологовий будинок» ЧМР щорічно відзначає Всесвітній день передчасно народженої дитини. Наразі адміністрація та співробітники КНП «Пологовий будинок» ЧМР підтримали сім’ї, в яких народилися поспішайки, благодійною акцією.

Напередодні свята медичні працівники відвідали дітей, які передчасно народилися. Малюки отримали подарунки та матеріальну допомогу. Були запрошені аніматори. Діти та їхні мами залишилися задоволеними й висловили щиру подяку за надану матеріальну допомогу. 

Адміністрація та колектив КНП «Пологового будинку» ЧМР небайдужі до проблем «ранніх пташок» і постійно підтримують сім’ї та надають не тільки медичну, психологічну, консультатитну, а й благодійну допомогу батькам, де ростуть передчасно народжені діти.

Команда неонатологів міського пологового будинку цілодобово вирішує надзвичайно складне завдання, що полягає не тільки у виходжуванні передчано народжених немовлят, а й реальній допомозі дати їм повноцінне якісне життя, здоровий розвиток та виписати в задовільному стані додому. 

Передчасно народжені діти – це особлива категорія маленьких пацієтів, які мають підвищений ризик порушень адаптації та розвитку патологічних станів, що зумовлює необхідність контролю й особливої уваги від лікарів педіатрів-неонатологів, дитячих анестезіологів та дитячих медичних сестер.

Акушер-гінекологи КНП «Пологовий будинок» ЧМР докладають великих зусиль для того, щоби діти народжувалися доношеними. Акушер-гінекологи спостерігають за здоров’ям жінки до вагітності, завдяки чому її перебіг проходитиме без особливостей. Якісний догляд під час вагітності запобігає передчасним пологам. Акушер-гінекологи консультують вагітних із питань здорового харчування та способу життя. Також попереджують передчасні пологи УЗД обстеження плоду, вони ж визначають гестаційний вік та діагностують вроджені вади розвитку.

Кожна передчасно народжена дитина має свої особливості, розлади адаптації до позаутробного життя, порушення основних функцій та систем організму, які пов’язані з репродуктивним здоров’ям матері, перебігом вагітності та пологів. З 1 січня 2007 року Україна перейшла на реєстрацію дітей з 22 тижнів гестації при народженні та з вагою тіла 500 грамів.

Наші знання рухаються вперед: у виходжуванні, лікуванні й обстеженні передчасно народжених дітей використовуються сучасні технології та економічно ефективні втручання. Завдяки цьому підвищились якість надання медичної допомоги й догляд за немовлятами. Виживання новонароджених з вагою тіла до 1500 грамів зросло до 85%. 

В КНП «Пологовий будиннок» ЧМР у виходжуванні передчасно народжених дітей використовують головні стандарти медичної допомоги новонародженим дітям: 

- сурфактантзамісна терапія – проводиться з метою забезпечення дихання, сурфактант у передчасно народжених дітей практично відсутній;
- рання респіраторна підтримка – у відділенні інтенсивної терапії новонароджених є дороговартісне високотехнологічне медичне обладнання для запезпечення штучної вентиляції легень;
- з метою теплового захисту використовується транспортний кувез – для транспортування в комфортних умовах дітей з пологової зали та операційної до відділення інтенсивної терапії новонароджених; 
- безпека немовляти – обмеження світла та шуму в відділенні, обмеження втручань, обмеження та профілактика болю;
- своєчасна діагностика порушень слуху та зору;
- своєчасне обстеження на спадкові захворювання;
- проведення консультацій із застосуванням телемедицини;
- цілодобова лабораторна діагностика;
- участь матері у виходжуванні дитини, годування материнським молоком;
- навчання батьків особливостям догляду за дитиною, розпізнаванню загрозливих станів.

У КНП «Пологовий будинок» ЧМР організований катамнестично-консультативний кабінет, метою якого є спостереження за станом здоров’я і розвитком немовлят та необхідна медична допомога передчасно народженим дітям.

Бачити здорову, щасливу, безтурботну дитину – це велике диво, яке наповнює кожного медичного працівника щирою радістю й теплотою. 

КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55