Майстриня Ольга Баєва відроджує керамічну іграшку Чернігівщини та готова представити свій творчий доробок!

2021-11-17 10:49

Виставка Ольги Баєвої «Керамічна іграшка-свищик» відкриється вже в наступний вівторок, 16 листопада, в Чернігівському обласному історичному музеї імені В.В. Тарновського. Ця експозиція – творчий проект молодої талановитої майстрині з Чернігова, на реалізацію якого вона отримала грант Президента України для молодих майстрів народного мистецтва. Тож запрошуємо представників ЗМІ та всіх зацікавлених на цю подію!

Детальну інформацію про виставку поширимо трошки згодом, а зараз пропонуємо познайомитися з майстринею, яка створила колекцію, що можна назвати «керамікою, що звучить або співає».

Ольга Баєва народилася 24 травня 1992 року в Чернігові. В 2011-му закінчила Чернігівське музичне училище імені Л.М. Ревуцького за класом бандури й працює за спеціальністю в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Вона і музикант, і керамістка одночасно, може, саме тому виготовляє переважно свищики – музичні іграшки.

Художнім ліпленням із глини вона зацікавилася й захопилася в 2015 році.  Оволоділа техніками ліплення, ритування, штампування, молочіння, покриття поливою пензлем, випалювання. В 2018-му атестована як майстер народної творчості. Особливу увагу на сьогодні надає відродженню та розвитку керамічної іграшки рідного краю - Чернігівщини.

– Джерелом творчості для мене є іграшки, знайдені під час розкопок, що належать і добі Київської Русі, і добі Гетьманщини. Але не можу сказати, що мої іграшки - повна стилізація, кожну пропускаю через серце, додаю деякі авторські елементи, - зізнається Ольга Баєва. – Наприклад, квіточки я взяла з козацьких порохівниць, деякі елементи присутні на вишивці, на різьбленні по дереву. Я хочу, щоб люди побачили ці образи, тому що сьогодні ми мало де можемо їх побачити, окрім музеїв.

Майстриня бере участь у всеукраїнських та обласних виставках народного мистецтва, фестивалях, етномистецьких святах, ярмарках, що проходять у Чернігові та в Україні. Є лауреаткою стипендії/гранту Президента України для молодих митців у 2019 та 2021 роках, що призначається саме для реалізації творчих проектів.

– Щиро кажучи, дуже приємно отримати фінансову підтримку для втілення своєї мрії, - зізнається Ольга Баєва. – Це свідчить не лише про те, що держава підтримує митців, а й дбає про збереження культурної спадщини. Запрошую чернігівців, гостей нашого міста відвідати мою виставку «Керамічна іграшка-свищик» у Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського й залишити відгук про цей творчий проект!

Варто зазначити, що проект реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та організаційного супроводу Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Фото Романа Закревського

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21