Кіптівська ТГ – одна з перших і одна з кращих

2021-11-16 10:18

Кіптівська об’єднана територіальна громада створена однією з перших на Чернігівщині. Сьогодні вона не втратила своїх позицій і демонструє приклад динамічного розвитку в області та в Україні. Організувавшись 3 вересня 2015 року, ОТГ за цей час об’єднала 18 сіл. На її території мешкає 6140 громадян. І всі ці роки об’єднання люди відчувають сталий поступ уперед, позитив і зону комфорту, яка ширшає.

Зміни не обминули жодної сфери життя громади. Школи й дитсадки, сільська медицина, адмінпослуги, молодіжний простір, спорт, соціальна допомога, освітлення й дороги, інфраструктура – скрізь триває оновлення, осучаснення, впровадження новітніх технологій та змін.

Про те, як стався такий прорив, яким був шлях та які нині плани Кіптівської територіальної громади – розмова із секретарем ТГ Вітою Кучмою, котра працює в місцевому самоврядуванні з 2007 року, а в Кіптівській ТГ – з самого початку, майже 6 років. 
Отже, 2016 року громада розпочала перші, але вагомі кроки. За кошти місцевого бюджету проведено реконструкцію одного з приміщень Кіптівського будинку культури під Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП став першим сільським Центром надання адміністративних послуг Північної України.

В жовтні 2017 року за проєктом U-LEAD відбулося відкриття модернізованого ЦНАПу та створено прозору систему надання адміністративних послуг за принципом «Єдиного вікна». Спеціалісти фахові та ввічливі. ЦНАП надає 129 адміністративних послуг. У тому числі й соціального характеру. Адже 2017 року, як розповіла Віта Миколаївна, в Кіптях почали працювати за проєктом «Модернізація надання соціальних послуг». Цей проєкт презентувало Мінсоцполітики за підтримки Світового банку. Спеціалісти відділу ЦНАП за допомогою інтегрованої системи «Соціальна громада» забезпечують електронний обмін даними, що набагато спрощує і пришвидшує обмін та опрацювання інформації при оформленні субсидій, пільг, інших соціальних виплат населенню. У громаді був створений Центр надання соціальних послуг, є відділення, яке обслуговує самотніх та непрацездатних громадян. У ньому працюють фахівці з соціальної роботи.

З метою раннього виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, своєчасного вилучення їх із небезпечного середовища, надання їм реабілітаційної допомоги, запобігання безпритульності в структуру виконавчих органів ради було введено службу у справах дітей Кіптівської сільської ради.

Завдяки підтримці держави, на умовах співфінансування «державний бюджет – місцевий бюджет» придбано дві квартири для дітей-сиріт. В листопаді поточного року планується придбання ще однієї такої квартири. 

В Кіптівській ТГ також започатковано ряд соціальних програм для забезпечення соціальних потреб населення.

2017 року було створено пожежне депо в селі Підлісному. І це було вдале рішення. Яке у наступні кілька років не один раз довело свою ефективність, загасивши десятки пожеж та врятувавши не одне життя. Тому на цьому громада не зупинилася. І наразі планує відкрити пожежне депо у найвіддаленішому Хрещатинському старостинському окрузі. 

2018 року почали реформування медицини. У Кіптях відкрили сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Тут же обладнали квартиру для лікаря з усіма зручностями. У кількох селах реконструйовано ФАПи під пункти здоров’я та забезпечено лікарів службовими автомобілями. До речі, в селах не закрили жодного ФАПу. Фінансуємо їх із бюджету громади", – зазначила Віта Кучма. 

В роботі ТГ немає першочергових чи другорядних питань, особливо в тій частині, яка стосується дітей. Громада продбала про створення опорної школи, придбання шкільних автобусів, ремонти у дошкільних та навчальних закладах. Їх також оснащено новими меблями, оргтехнікою. холодильниками, пральними машинками, пилососами, придбано новий посуд та постільну білизну. Забезпечено якісне харчування. У 2020 році було реалізовано масштабний проєкт «Спроможна школа – для кращих результатів» – результатом якого стало створення сучасного освітнього простору в опорній Прогресівській школі за принципом прозорого офісу. Йде до завершення «Велике будівництво» – Кіптівський заклад дошкільної освіти «Лелека».

В серпні поточного року в селі Прогрес Кіптівської територіальної громади відкрито поліцейську станцію. Відкриття відбулося в межах реалізації проєкту співпраці територіальної громади із Національною поліцією України, що передбачає функціонування поліцейської станції та поліцейського офіцера громади. Сільською радою, в рамках проєкту, були виділені кошти на капітальний ремонт приміщення, де створені комфортні умови для поліцейського, є свій робочий кабінет, кімната для нарад і проведення профілактично-роз’яснювальної роботи, кімната відпочинку. Станція повністю забезпечена меблями та оргтехнікою, а також підключена до швидкісного інтернету. 

З перших днів створення Кіптівської ТГ тут вирішили, що культура не може фінансуватися за залишковим принципом.

Будинок культури в Прогресі ремонтували поетапно, перекрили спочатку дах, зробили внутрішні роботи. Облаштували бібліотеку, відкрили хореографічний гурток, створили Молодіжний простір. Тепер це сучасний культурний центр. Із 2016 року ремонтували й приміщення будинку культури в Кіптях. Торік взялися за концертну залу. І тепер вона має найкращий вигляд. Громада вдячна народному депутатові Борису Приходьку за допомогу.

Про спорт теж не забувають. У Прогресі є гарний стадіон. Як, власне, і у кожній школі. Є й три футбольні команди – доросла і дві дитячі. Юні спортсмени їздять на змагання і займають призові місця.

«Стараємося охопити всі сфери життя, і все населення – від літніх людей до найменших наших мешканців, – продовжує розповідь секретар сільради. – Бюджет громади, зрозуміло, наповнюють сільгосппідприємства в першу чергу. Але ми професійно працюємо над його дохідною частиною, аби її збільшувати. Бо дуже багато планів, на які потрібні кошти – ремонти, проєкти, закупівлі. Тому, зокрема, розпочали проводити інвентаризацію використання земель сільськогосподарського призначення».

– Пані Віто, ваша думка про реформу децентралізації?

– Переваги децентралізації великі, бо ми можемо розпоряджатися своїми коштами. Бачимо проблему – і можемо її вирішити. Звісно, «дірок» за дореформні роки стільки накопичилося. Але ми можемо з усім впоратися, якщо ставитися до всього, як до свого, рідного. І так само щиро й відповідально – до людей, аби зробити їхнє життя комфортним. Наш голова Володимир Кучма – ініціативний, рішучий, він розуміється практично на всіх питаннях і знає, як їх вирішити. І нас надихає й ініціює на роботу, на результат. 

Звісно, проводимо часткове облаштування вулиць та доріг комунальної власності, займаємося освітленням, благоустроєм – це питання практично щоденні. Зроблено немало. Але чим більше вдається, тим більше хочеться продовжувати. З’являється віра у свої сили і в те, що можна жити ще краще. 

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надане респонденткою

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13