«Ніжинський огірок» увійшов до списку переможців міжнародного культурно-соціального проєкту

2021-11-15 10:38

Як пишуть «Уездные новости», про це на своїй ФБ-сторінці повідомила начальник управління культури і туризму Ніжинської міської ради Тетяна Бассак:

«Благодійний Фонд «Чисті Серцем» та Центр української культури у м.Таллінн, Естонія , започаткували міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе», метою якого є залучення громад для створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України. Вона включатиме в себе інформацію про різні види народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), рецепти автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), історичні, природні та культурні об’єкти з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл\ міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки). Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених у давній «черпаний» спосіб, і подарованих в Національну бібліотеку України ім. Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники презентуватимуть в усіх обласних центрах України та подарують їх в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії і українській діаспорі за кордоном.

У межах проєкту буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: «Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо».

Конкурсна заявка «Ніжинський огірок», підготовлена і подана на конкурс управлінням культури і туризму Ніжинської міської ради, ввійшла до списку переможців.

9 листопада у Києві відбулася церемонія нагородження переможців.

Дякуємо за участь у нагородженні секретаря Ніжинської міської ради Хоменка Юрія. Міському голові Олександру Кодолі — за привітання управління культури і туризму з перемогою у конкурсі!»

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55