Олег Авер’янов: «Без розвитку промисловості неможливо побудувати успішну Україну!»

2021-11-15 10:32

10 листопада на підприємствах машинобудівної галузі Чернігівської області пройшло виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку. Цей захід ініціював голова Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов. Народні депутати та керівництва федерації роботодавців України на власні очі побачили, як працює, та почули, чим живуть машинобудівники регіону.

Олег Авер’янов, голова Федерації роботодавців Чернігівщини:

- Сьогодні в нашій державі бракує державного промислового патріотизму, тому що держава повинна зрозуміти, що без підтримки власного виробництва немає майбутнього нашої держави. Я впевнений, якщо ми будемо це відстоювати, то рано чи пізно держава повернеться до нас обличчям. Але, на жаль, сьогодні це зробити не так просто.

Першим гостей зі столиці зустрів Чернігівський автозавод. наразі він є одним із підприємства корпорації «Еталон». Автобуси, тролейбуси, а в перспективі і трамваї чернігівського виробництва могли би возити пасажирів у різних містах України. Однак не витримують цінову конкуренцію з іноземними виробниками, бо ті мають всебічну підтримку від своєї держави. Зокрема, пільги для виробництва, сприятливі умови користування тощо.
Про схожі проблеми учасники делегації почули на прилуцькому машинобудівному заводі «Пожмашина», генеральним директором якої є член Президії Ради ФРУ, очільник Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов.

«Пожмашина» - важливе для області підприємство. Тут випускають сучасну, затребувану, конкурентоспроможну продукцію.
Саме на «Пожмашині» сьогодні працює 10% зайнятого населення Прилуцького району, в місцевій ОТГ – всі 40%. Витрати підприємства на оплату праці за останні чотири роки склали майже 300 мільйонів гривень. Ще майже стільки ж – відрахувань податків і зборів.

Завдяки залученню інвестицій, підприємство оновило обладнання та наразі виготовляє спецтехніку для Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Учасники делегації не тільки її побачили, а навіть посиділи за кермом нового пожежного автомобіля, який вже зовсім скоро заступить на бойове чергування в ДСНС.

На підприємстві також збирають сільськогосподарську техніку для ТМ Egritech. Це стало можливим завдяки державній програмі з підтримки саме вітчизняних виробників сільгосптехніки. Федерація роботодавців України була ініціатором та розробником держпрограми, яка стимулює аграріїв купувати саме вітчизняну сільгосптехніку. Наразі вона визнана однією з найбільш ефективних.

Всі учасники поїздки ще раз пересвідчилися, наскільки важливим є законопроект «Про локалізацію» №3739, побачивши реальний мультиплікативний ефект локалізації – в машинобудівників він один із найвищих. Адже «Пожмашина» не лише дає роботу та гідну зарплату понад 600 працівникам, а й забезпечує замовленнями суміжні підприємства. Сенсорні панелі від ПрАТ «ТЕРА», роботизований зварювальний комплекс від «ТЕХВАГОНМАШ» - лише кілька прикладів такої співпраці.

«ТЕРА», до речі, чи не єдине з виробництва електроніки на території України. Тут розробляють та виготовляють широкий асортимент засобів автоматики та супутніх приладів для різних галузей промисловості. Однак без законодавчої державної підтримки модернізація виробництва і подальший розвиток підприємства неможливий. Тож законопроект «Про локалізацію», на який дійсно чекають підприємства машинобудування, надасть можливість ефективно працювати саме вітчизняним виробникам.

Тож українська промисловість потребує державної підтримки і, першочергово, на законодавчому рівні, аби умови участі в тендерних торгах були  рівні для всіх учасників. Підприємство «Пожмашина» може і хоче розвивати економіку Чернігівщини, забезпечувати роботою і достойною зарплатнею жителів своєї громади.

Руслан Іллічов, генеральний директор Федерації роботодавців України:

- Нам потрібна окрема програма забезпечення ОТГ та малих міст України пожежною технікою І вона має базуватися на виробництві в Україні. Це окрема ініціатива. Тож ми будемо виходити з пропозиціями до Кабінету Міністрів. Потрібно повернути практику окремої бюджетної програми щодо закупівлі пожежної техніки вітчизняного виробника.

Дмитро Киселівський, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку:

- Я - один із авторів законопроєкту «Про локалізацію», котрий якраз і передбачає, що саме український виробник має отримувати пріоритет у публічних закупівлях. Абсолютно неправильною є ситуація, коли аналогічна продукції інших країн – хоч білоруська, хоч турецька, хоч польська, хоч яка інша - перемагає на тендерах в українських містах через якісь, іноді абсолютно незрозумілі, скандальні причини. Це потрібно терміново змінювати, для того щоб українське машинобудування працювало і створювало робочі місця в Україні і платило податки до бюджетів українських міст.

Головна задача Федерації роботодавців  України – захищати інтереси українського бізнесу, який сьогодні стоїть на межі виживання. «А керівники України повинні зрозуміти, що без розвитку промисловості неможливо побудувати успішну Україну!» - наголосив  очільник Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов,  завдяки якому став можливим діалог влади з представниками машинобудівної галузі регіону.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21