40 тисяч туристів відвідали Чернігів у жовтні: чим приваблює «місто легенд»?

2021-11-15 08:43

У жовтні до Чернігова приїхали понад 40 тисяч відвідувачів з усієї України. Це найбільша цифра куплених квитків на об’єкти заповідника «Чернігів Стародавній» за період пандемії. Про це Суспільному розповів вчений секретар заповідника Сергій Черняков, за його словами від травня до листопада Чернігів відвідало понад 200 тисяч туристів, у порівнянні з минулим роком, коли до Чернігова приїхало близько 86 тисяч.

«У 2019 році це було близько 300 тисяч, це був один із найбільших показників. Коли прийшов 2020 рік із пандемією, то ми за рік мали понад 86 тисяч, це був неприємний удар по туристичній сфері. Коли прийшов 2021 рік то лютий-березень ще такі місяці, було мало людей і квітень ми тут червона зона була, а травень вже завершилась. З кожним місяцем, якщо було у травні 20 тисяч на наших об’єктах, то влітку було по 30 тисяч і тут прийшли у жовті, найбільш приємніше – понад 40 тисяч було відвідувачів і це при тому, що відвідувачі були з усієї України».

У листопаді туристичний сезон у Чернігові пішов на спад, а в жовтні Антонієві Печери у вихідні відвідувало близько тисячі туристів за день, розповідає завідувач відділу наукових досліджень печер Андрій Глухенький.

«Останні місяці, особливо починаючи з червня місяця, з початком літа і завершуючи жовтнем. Стабільно спостерігається велика кількість відвідувачів у вихідні дні: суботу та неділю. Приїздять люди із сусідніх областей, міста Києва, ну і також є іноземні туристи, зокрема з Румунії у нас були паломники, з Молдови, Німеччини, Сполучені Штати Америки, тобто відвідувачі їдуть», – говорить завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології заповідника «Чернігів Стародавній» Андрій Глухенький.

Екскурсовод Ервін Міден, сказав, що дійсно відвідувачів побільшало.

«Для прикладу, хочу зауважити, що зросла кількість зацікавлень екскурсіями, на початку жовтня в останні дні перед карантином, багато людей намагалися потрапити в теплу погоду і це ще один із показників, Чернігів раптово почав цікавити людей особливо з Київської області, з Сумської суміжних областей, як місце для відпочинку».

Розширилась і географія туристів розповідає гід Леся Федоренко. Раніше приїжджали переважно з Києва, зараз – із Сум, Харкова, Одеси, Дніпра та Полтави. Менше туристів із Західної України. Таке зростання туристів Леся Федоренко пов’язує з пандемією.

«Одна з причин, я собі бачу, це все ж таки десь у такому випадку пандемія зіграла на руку саме внутрішньому туризму. І Чернігів, він отримав свою промоцію, і я так само кажу своїм гостям, що в Чернігові класно чернігуватися, це чилитись, це ходити по музеях, отримувати насолоду від наших не просто соборів, а взагалі загальному краєвиду і загальному відчуттю атмосфери міста», – говорить гід Леся Федоренко.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури Чернігівської міськради говорить, що причина такої кількості туристів – промоція міста. 11 листопада у туристично-інформаційному центрі Чернігова розпочали роботу над маркетинговою стратегією розвитку туризму у Чернігові.

«Стратегія розвитку туризму була у нас запланована на наступний 2022 рік, в цьому році ми зрозуміли, що в нас є шанс до великого туристичного сезону, є унікальна можливість попрацювати над просуванням міста. Ми зрозуміли, що має бути на національному рівні систематична реклама з просування та пізнаваності».

Щоб розробити таку стратегію, до Чернігова запросили львів’янку Галину Малець. Раніше вона займалася розробкою стратегії розвитку туризму для Львова та Вінниці.

«Цього року, я думаю, нам вдасться завершити цей перший етап – це власне аналіз дослідження, а що є в Чернігові і тому подібне. Вчора і сьогодні я вже спілкувалася з гравцями туристичного ринку Чернігова, бо дуже важливо є готовність гравців ринку брати участь в розробці стратегії», – говорить львів’янка, розробляє маркетингову стратегію міст Галина Малець.
Зі слів Галини Малець, розробляють стратегію на п’ять років. За цей час спостерігають чи вдалося виконати все що прописано у ній.

Фото Суспільне Чернігів

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21