Секрети чистоти стародавнього Чернігова

2019-09-16 10:29

Чому про наше місто говорять як про одне з найчистіших  і найдоглянутіших в Україні?  Чи впливає акуратність чернігівців на благоустрій міста? Які новації з’являться найближчим часом? Про це та інше – в серії  міні-інтерв’ю з керівниками, від яких це залежить. 

На запитання відповідає начальник комунального підприємства АТП-2528 Чернігівської міської ради Руслан ВОЛОК.

Мета – найкраще місто

– Пане Руслане, поділіться секретами, як Чернігів останніми роками потрапив до переліку  найчистіших міст України?

– Міський голова Владислав Атрошенко поставив перед усіма міськими комунальниками завдання, щоби Чернігів став кращим в Україні в усьому. І свій внесок у це робить АТП-2528. 

Підприємство вперше стало «Лідером року 2018» в Україні у своїй профільній галузі. Якщо ви бачили, на кожному жилеті нашого працівника  написано: «За чисте місто». Чернігів стане кращим у світі.

– У вас така амбітна мета. А чи є відповідна база і вмотивовані працівники, щоб її здійснити?

– Судіть самі: найчисленніший підрозділ АТП-2528 – цех санітарного прибирання міста, де працює 121 особа. Це ті, хто дбає про чистоту Чернігова і у сніг, і в дощ, і у спеку.

Водіїв і трактористів – 68. Вони, в залежності від сезону, можуть трудитися й у 2 зміни. У їхньому розпорядженні 20 «МАЗів», серед яких 3 вуличні пилососи «Глобус». А ще – 12 тракторів «Білорусь», котрі у нас називають «щітками», 7 навантажувачів. 
Також є машини на базі автомобілів «ЗІЛ», які працюють щодня. Їх обслуговують 10 вантажників. Ці авто називаємо «попільничками», бо вони мають отвір збоку і в них закидають сміття з міських урн на зупинках і тротуарах.

Підрозділ «ранніх пташок»

– Водії, вантажники, трактористи… У вас лише чоловіки. А жінки на яких ділянках працюють?

– Переважна більшість жінок трудиться в підрозділі прибиральників, який налічує 39 осіб. Але наразі нам не вистачає чотирьох людей. Є вакансії. Цей підрозділ «ранніх пташок» регулярно щодня працює під час свят, коли чернігівці ще сплять, щоб вони вже вранці бачили чистими й центральну площу, і тротуари, й зупинки. А допомагають у цьому «попільнички», трактори-щітки, вуличні пилососи-глобуси.

Найважче цьому підрозділові доводиться працювати у снігопади взимку. Вночі трактори звільняють тротуари, а після цього прибиральники очищають від снігу зупинки громадського транспорту, пішохідні переходи на перехрестях.

Нові зупинки. Очікуємо +20

– АТП-2528 також миє зупинки громадського транспорту. Скільки їх, до речі?

– На сьогоднішній день нашому підприємству місто передало на обслуговування 157 зупинок. Їх миють три бригади. Дві з них працюють на центральних вулицях. Їздять вантажно-пасажирськими автомобілями «Фіат», змінюючи місце розташування й підвозячи реманент для миття зупинок. Малогабаритні машини – для того, щоби максимально не перешкоджати рухові та економити паливно-мастильні матеріали.

– А де містянам незабаром можна очікувати на нові зупинкові комплекси?

– До кінця року нам мають передати ще близько двох десятків шести- й восьмиметрових зупинок. Зокрема, кілька – на проспекті Перемоги, починаючи з Привокзального ринку, на проспекті Миру, на вулицях Івана Мазепи, Шевченка.

– І насамкінець – кілька слів чернігівцям.

– Хотів би звернутися до мешканців Чернігова з проханням, щоби вони берегли й чистоту, й нові зупинки, і благоустрій нашого чудового міста та вчили цього дітей. Адже ми писали в соціальній рекламі:

«Вчимось Чернігів берегти – Бо тут нам жити і рости».

Розмову вів Іван АДАМЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21