Андрій Дериземля: «Працюємо на благо і розвиток нашої громади»

2021-11-08 14:22

Рік тому відбулися місцеві вибори. Що вдалося зробити за цей час, а що ні, говорили в програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільному. Чернігів депутати Чернігівської міської ради 8 скликання. Серед запрошених був і Андрій Дериземля, голова фракції ПП «РІДНИЙ ДІМ».

Звертаючись до виборців, Андрій Дериземля подякував виборцям за велику підтримку кандидатів від політичної партії «Рідний дім» і на виборах до Чернігівських обласної і міської рад, і на виборах міського голови. 

– Ми, в першу чергу, коли йшли на вибори, декларували підтримку того курсу, котрий започаткував міський голова – динамічний, швидкий, якісний, курс змін Чернігова. Тож ми рухаємося в цьому напрямку. На першій сесії, що відбулася наприкінці грудня, ми прийняли наш основний фінансовий документ – це міський бюджет. Відбулося це завдяки, перш за все, злагодженій роботі депутатів фракції «РІДНИЙ ДІМ». Прийняття бюджету надало можливість виплачувати в повному обсязі заробітну плату всім працівникам бюджетної сфери – а це близько 10 тисяч осіб, розпочати тендерні процедури щодо закупівлі товарів, послуг, проведення капітальних і поточних ремонтів у закладах бюджетної сфери, об’єктів ЖКГ. Усі депутати працювали над тим, щоби бюджет був збалансований. Через ситуацію з коронавірусом велика частина бюджету була спрямована на боротьбу з епідемією. Це приблизно 50 мільйонів грн. Безумовно, є велика кількість проблем у місті, тому важко сконцентруватися на одному напрямку. Тому депутати і міський голова спільно з управліннями збалансовано і розмірковано підходять до витрат бюджету. Я переконаний, що зміни, котрі відбуваються, бачить кожний мешканець. Це термомодернізація, шкіл, лікарень, туалети в школах, на які було виділено 19 мільйонів. Це побудова скейтпарків, дитячих і спортивних майданчиків, продовження будівництва контейнерних майданчиків, реконструкція гідрологічних об’єктів, що значно покращило екологічну ситуацію та санітарний стан водойми №3. Значні кошти спрямовані на виконання робіт у межах Програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору. Родзинкою цього року стала реконструкція частини парку імені Коцюбинського. Є багато інших проєктів, які реалізуються. Кожен депутат фракції «РІДНИЙ ДІМ» веде особистий прийом громадян, їхня діяльність висвітлюються на сторінках у соцмережах, зроблено майже 180 депутатських запитів. Робота триває, – наголосив у своєму виступі Андрій Дериземля.

Під час телеефіру прозвучав ряд запитань від телеглядачів із різних мікрорайонів міста. 

Зокрема, мешканців вулиці Рокосовського турбувала недостатня кількість дитячих майданчиків, невчасне прибирання листя і гілля біля території будинків, а також погана, на думку мешканців, робота КП «Деснянське», котре не реагує на їхні звернення.
Дитячих та спортивних майданчиків у місті, безумовно, не вистачає, погодився Андрій Дериземля, або вони перебувають у незадовільному стані. Загалом у Чернігові налічується 709 майданчиків дитячого або спортивного призначення, з них 34 – для гри в футбол і баскетбол. За останні п’ять років було проведено облаштування 87 майданчиків, із них 65 – дитячих, 15 – спортивних та 7 – призначених для гри в футбол та баскетбол. У цьому мікрорайоні, наприклад, занедбаний майданчик по вулиці Захисників України перетворився на сучасний. У дворах будинків №№3 і 5 з’явилися нові гойдалки, турніки і сучасні дитячі гірки. Звісно, що батьки з маленькими дітьми раді такій обновці. 

Варто зазначити, що місцеві жителі зверталися саме до Андрія Дериземлі як до депутата міської ради з проханням демонтувати старі аварійні елементи ігрового майданчика. Депутат не лише виконав прохання людей, а й за кошти з депутатського фонду відновив майданчик. 

Начальнику управління сім’ї, молоді та спорту Андрію Дериземлі доводиться займатися не лише новими, а й проблемними спортивними спорудами. Разом із управлінням ЖКГ розробляється концепція відновлення ігрових майданчиків у місті, щоби не тільки діти, а й дорослі могли на них займатися спортом. Тож якщо є проблема за якоюсь конкретною адресою, наголосив Андрій Дериземля, необхідно звертатися безпосередньо до нього і він намагатиметься допомогти у вирішенні цього питання. 
Що стосується скарг на роботу комунальників, у тому числі й КП «Деснянське», то з кожним випадком потрібно розбиратися окремо, зазначив Андрій Дериземля. Обрізкою дерев займаються не лише комунальні підприємства міста, а й інші структури, наприклад, «Обленерго». Скоріше за все, затримка з прибиранням гілок пов’язана саме із цим і є їхнім недопрацюванням. А Муніципальна варта щотижня контролює виконання різних приписів, навіть у приватному секторі. «Все відпрацьовується досить швидко. Перш за все, потрібно зателефонувати до колл-центру. Якщо реакції немає, звертайтеся до свого депутата. Наприклад, до мене. Обіцяю, що відреагую швидко і відпрацюємо це питання», – запевнив Андрій Дериземля. 

Окремо він зупинився і на деяких проблемах Масанів. Це великий мікрорайон, що інтенсивно забудовується. Його мешканці поскаржилися, що тут все ще є потреба в дитячих садках, не дивлячись на нещодавно збудовану «Дитячу академію», і школі, існує проблема з потоком транспорту, що вранці і ввечері перетворюється на «пробку» біля мосту під шляхопроводом. 
Як зазначив Андрій Дериземля, в кожному мікрорайоні при проєктуванні враховується потреба і в дитсадках, і в школі відповідно до плану забудови. Не є винятком і мікрорайон Масани. Тут заплановано будівництво нової школи, і для цього передбачена земельна ділянка. Питання лише в фінансуванні.

Щодо транспортної проблеми в’їзду і виїзду з Масанів. Потрібно зважати, що проблемний шляхопровід перебуває у власності ПАТ «Укрзалізниця». Перемовини щодо його реконструкції ведуться не перший рік, але справа досі не зрушила з місця. Це питання перебуває на контролі міського голови, як і інші, що стосуються збільшення потужності електричних мереж цього мікрорайону, прокладання нової або реконструкції старої каналізації і водогону. 

Валерій Селівон, який проживає по проспекту Миру, 20, звернувся з питанням благоустрою території у дворі на розі проспекту Миру, 26 і проспекту Перемоги, 85. Він зазначив, що тут, прямо в центрі міста, у дворі відсутнє асфальтне покриття і попросив втрутитись у ситуацію. Андрій Дериземля пообіцяв розібратися і, за можливості, посприяти вирішенню проблеми. Одночасно він зазначив, що зараз площа прибудинкових територій у Чернігову складає близько 980 тисяч квадратних метрів і приблизно 706 тисяч квадратних метрів потребують капітального ремонту. Тож, безумовно, це нагальне питання і воно буде вирішуватися поступово. Але за попередні п’ять років у цьому напрямку зроблено багато, адже до цього проблемі прибудинкових територій не приділялося належної уваги. 

Із питанням щодо реконструкція стадіону «Локомотив»  безпосередньо до Андрія Дериземлі звернувся Юрій, який живе в Чернігові на вулиці Жабинського. 

– Якщо трохи повернутися до історії, там планувалася реконструкція стадіону і побудова сучасних великих спортивних залів. Є і проєктно-кошторисна документація, котра пройшла навіть експертизу. Станом на 2018 рік вартість реконструкції складала 135 мільйонів. На жаль, міському бюджету самотужки не під силу було це зробити. Кожного року ми намагаємося брати участь у різних програмах, щоби отримати субвенцію з державного бюджету за програмою Міністерства молоді та спорту. На жаль, отримати підтримку поки що не вдалося. зараз місто активно готується до будівництва Палацу спорту. Нині тривають перемовини, щоби цим питанням у подальшому опікувалася облдержадміністрація. Тож сподіваюсь, що в наступні роки, за можливостей міського бюджету, ми повернемося до питання реконструкції «Локомотиву». Адже це не тільки база спортивної школи “Десна”, а і місце, котре жителі мікрорайону використовують для підтримки фізичного здоров’я, – зазначив Андрій Дериземля.

Підсумовуючи свою участь у програмі, Андрій Дериземля подякував за співпрацю і взаєморозуміння своїм колегам-депутатам, усім управлінням і відділам міської ради, обласній держадміністрації й обласній раді. «Ми знаходимо спільну мову і працюємо на розвиток і благо нашої громади», – підкреслив він.
У той же час він зазначив, що багато не вдалося зробити через відсутність достатнього фінансування – бюджет розвитку складає трохи більше 600 мільйонів. І хоча за розподілом на видатки він збалансований, але на ці кошти задовольнити всі потреби неможливо. «Якщо нам не вдається втілити якісь наші плани, то це лише через відсутність фінансування. В цілому ж, вважаю, місто має і стратегію розвитку, і програми по всім напрямкам і є бачення, як це все робити. На жаль, громада втрачає чимало коштів через локдауни, і що буде в наступному році важко передбачити. А якщо на місцевий бюджет ляже ще й компенсація тарифів для населення, то бюджет буде втрачати чималі кошти. Тому я прошу чернігівців із розумінням поставитися до того, що, можливо, в наступному році буде зменшений об’єм великих об’єктів ремонту, реконструкції, побудови. На це є об’єктивні причини», – наголосив депутат. 

Він зазначив, що на сайті міської ради кожен чернігівець може знайти контактний номер телефону для зв’язку з кожним депутатом. Можна також звертатися до офісу ПП «РІДНИЙ ДІМ» за адресою: вул. Магістратська, 4. «І я, як керівник фракції політичної партії «РІДНИЙ ДІМ», і наші депутати, ми всі зустрічаємося з мешканцями на виборчих округах, проводимо особисті прийоми громадян. За рік зроблено 175 запитів за зверненнями чернігівців. Ми працюємо з людьми і відкриті до спілкування», – підкреслив Андрій Дериземля.

Алла ПРИМА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13