Гра в кандидата: округ 206

2021-11-05 09:40

Чернігів – місто виборів! Про це з упевненістю можна говорити після призначення довиборів по 206-му округу на 27 березня 2022 року. Замість померлого Антона Полякова нового нардепа обиратимуть жителі Новозаводського району Чернігова, а також нинішнього Чернігівського   району. Хто ж балотуватиметься і хто має шанси перемогти? Давайте розбиратися.

Якщо говорити про історію волевиявлення по 206-му округу, то в 2012 і 2014 роках тут перемагав Владислав Атрошенко. Але депутатом побув недовго і на місцевих виборах 2015 року пішов на посаду Чернігівського міського голови. Вже у 2016 році перемогу на окрузі здобув Максим Микитась. У 2019 році народним обранцем тут став представник Зе-команди Антон Поляков. Наступний представник округу визначиться в березні 2022 року. І хоча офіційний старт виборчої кампанії відбудеться у січні, проте вже зараз йдуть активні кулуарні переговори щодо кандидатів на 206-й округ. Ця частина політичної гри зазвичай прихована, але вона великою мірою визначає шанси потенційного переможця.

Фактор Атрошенка

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко має значний рейтинг в Чернігові. Свого часу він побудував на 206-му окрузі ефективну систему мотивації виборців, і наразі його вплив на довиборах має визначальне значення. Якщо розглядати Владислава Атрошенка як кандидата в народні депутати, то шанси на перемогу в нього дуже високі. Але чи є у нього достатня мотивація йти в парламент? З одного боку, Атрошенко сам неодноразово заявляв, що має всеукраїнські амбіції і підписав меморандум співпраці з «Ударом» Кличка з прицілом на парламентські вибори. Перемога на окрузі може стати трампліном для всеукраїнської кар’єри Атрошенка. З іншого боку, ймовірний варіант, коли в парламенті депутат Атрошенко не зможе наростити вплив і втратить його в Чернігові.

Звичайно, по округу може піти й «людина Атрошенка», наприклад його права рука і секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

Ситуацію підігріває і ряд важливих подій. На початку опалювального сезону Владислав Атрошенко не підписав меморандум про підвищення комунальних тарифів, пояснюючи це тим, що Чернігів не може компенсувати різницю в платіжках коштами місцевого бюджету. Центральна влада відповіла заявою, що Чернігів може стати єдиним містом, де виростуть тарифи. Окрім того, в комунальних підприємствах Чернігівської міської ради відбулися обшуки на основі підозри в неправомірній розтраті 23,5 мільйона гривень, цю ситуацію Атрошенко назвав «привітом із Києва».

Все ж 1 листопада Чернігівський міський голова зустрівся з секретарем РНБО Олексієм Даніловим та заступником голови Офісу Президента Кирилом Тимошенко. В результаті Чернігів не підніматиме тарифів і може сподіватися на додаткові дотації з державного бюджету в опалювальний сезон. Чи були серед аргументів цих переговорів довибори по 206 округу? Офіційно, звичайно, ні. Але поступки з боку Офісу Президента, який виступав із позиції сили, виглядають не дуже логічно.

У той же час, 3 листопада в Чернігові відбулася обласна конференція партії «Удар». На ній головою організації обрали секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако, що може бути фундаментом для походу на вибори по 206 округу.

Вилами по воді писано

Чернігівщина вважається вотчиною одіозного лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Він наразі не має депутатського мандату і міг би балотуватися по 206 округу. Проте довибору по 208 округу, де Ляшка називали серед ймовірних переможців, показали, що радикал не має великої підтримки. В результаті його зміг випередити представник Слуги народу Анатолій Гунько. По 206 округу шанси Ляшка ще гірші, тому навряд чи він знайде ресурси, щоб тут перемогти. Інші представники Радикальної партії навряд будуть балотуватися.

Зе

Партія влади Слуга народу також може позмагатися за місце в парламенті. Хоч вони й отримали більшість по 206 округу в 2019 році, але вже на місцевих виборах 2020 року їхній рейтинг значно впав. А найголовніша проблема Зе-команди – це відсутність кадрів, які дійсно мають шанси на перемогу. Джерела називають імена заступника голови ЧОДА Дмитра Іванова, депутата обласної ради Івана Дементова та інших, проте ці кандидатури не виглядають сильними кандидатами. В той же час, партія Президента може привезти на округ сильного медійного гравця чи грошового мішка, які можуть боротися за голоси.

ЄС

Всеукраїнські соціологічні дослідження показують, що рейтинг партії «Європейська солідарність» залишається на високому рівні. Проте в Чернігівській області ситуація виглядає неоднозначно. По 206 округу вже балотувалася голова фракції ЄС в Чернігівській міськраді Марина Рейко. Наразі вона є однією з найактивніших опозиційних депутаток, які є в опозиції до Владислава Атрошенка і критикують його діяльність. На цьому і може побудувати виборчу кампанію представниця ЄС. Крім неї кандидатом від ЄС може стати екс-голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко, який має великий політичний досвід. Але чи знайдеться ресурс, який допоможе цим кандидатам перемогти – велике питання.

Решта

Серед кандидатів можуть з’явитися і ряд інших відомих на Чернігівщині кандидатів. Зокрема, активно працює в області екс-голова ЧОДА Андрій Прокопенко. Нещодавно він очолив осередок партії Стратегія Гройсмана. Цілком ймовірно, що він може використати довибори по 206 округу, як інструмент для розбудови партії і власного піару.

Прізвища Миколи Рудьковського та Максима Микитася також можуть з’явитися в бюлетенях. У них є ресурс і мотивація – вирішити свої проблеми з законом та відновити політичний імідж.

Трейлер

Наступні 5 місяців нас чекають активні виборчі перегони. Кандидати від різних партій будуть засипати нас обіцянками та пропонувати свої рішення проблем 206 округу і України в цілому. В цій грі важливо визначити, хто дійсно ефективно зможе представляти інтереси людей в парламенті, хто лобіюватиме інтереси Чернігівщини і буде продуктивним законотворцем. Ви готові?

Олександр РИСЬ

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21